Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Kayseri

Polonya Vize Merkezi Kayseri ofisimize hoş geldiniz.

Vize Merkezi tarafından hazırlanan bu sayfa, Polonya vizesine Kayseri ve çevresinden başvuru yapacak kişilerin bilgi alması amacıyla hazırlanmıştır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için telefon ya da e-posta yoluyla Kayseri şubemizle iletişime geçebilir; vizenizi Kayseri’den almak için gereken şartları öğrenebilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi, Polonya vizesi için Kayseri ve çevresinden başvuru yapacak olan kişilere danışmanlık hizmeti verir. Kayseri Vize Merkezi ofisine; Kayseri Merkez’den olmak üzere; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Melikgazi, Hacılar, Özvatan, Pınarbaşı, Talas, Sarıoğlan, Tarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinden de Polonya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yozgat, Nevşehir ve Sivas gibi çevre illerden de başvurular yapılabilmektedir.

Detaylı bilgiler için 0850 460 15 65 no’lu telefonu arayabilir veya kayseri@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com ‘a ileterek yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi ile Polonya Vize Başvurusu

Kayseri Vize Merkezi aracılığıyla Polonya vizesi almak üzere yerine getirilmesi gereken bazı adımları aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Çağrı merkezimizi arayarak başvuracağınız Polonya vize türünü belirleyin.
  2. Size gönderilen mailde talep edilen evrakların listesini inceledikten sonra eksiksiz şekilde hazırlayarak dosya haline getirin.
  3. Hazırlamış olduğunuz evrakları Kayseri Vize Merkezi ofisine ister şahsen isterseniz de kargo ya da kurye aracılığıyla ulaştırın. Kargo ile ulaştıracaksanız kargo takip numaranızı not etmeniz gerektiğini hatırlatırız.
  4. Vize Merkezi yetkilisi tarafından sizin adınıza alınan ve onayladığınız randevu günü ve saatinde biyometrik verilerinizi vermek üzere yetkili başvuru merkezine gelin.
  5. Vize Merkezi Polonya vize uzmanlarımızı arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu ister kendiniz gelerek isterseniz kargo yoluyla teslim alın.

Polonya Vizesi Kayseri Başvurularında Hazırlanacak Zorunlu Evraklar

Polonya vizesi Kayseri başvurusu yaparken mesleki/kişisel/sosyal durumunuza ve seyahat tarihlerinize uygun olan evrakları hazırlamalısınız. Polonya Schengen vizesi için istenen zorunlu evrakların detaylarına internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Polonya vize başvuru formunu yazdırabilir ve Polonya vize işlem takip belgesiyle başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Polonya vize başvurularının kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru şartlarına eksik kalmayacak şekilde uyulması gerekir. Vize Merkezi Polonya vize uzmanlarımızla iletişime geçerek, eksik ya da hatalı evraklarınız bulunuyorsa ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Konsolosluk veya Vize Merkezi yetkilileri sizden yeni evrak isteyebilir ya da ek evrak talep edebilirler. Böyle bir talep geldiğinde ilgili evrakların da ayrıca hazırlanması gerekmektedir. Belirtilen tüm bu evraklar tamamlanamadıysa başvuru sahiplerinden Polonya Konsolosluğu'na hitaben durumu açıklayan bir mektup yazması istenebilir.

Vize Merkezi Kayseri Ofisi Polonya Vize Başvurusu

Polonya vizesine Kayseri’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, Vize Merkezi ofislerini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. Yeterli vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep edebilmekte ve zaman kaybı yaşamadan görüşme yapabilmektedir.

Vize Merkezi Kayseri ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30,

Cumartesi: 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kayseri Başvurularıyla İlgili Önemli Hususlar

Başvuru sürenizin yeterli olup olmadığından emin olun.

Polonya vizesine Kayseri’den yapılacak başvurular, İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara kıyasla daha uzun bir sürede gerçekleşebilmektedir. Polonya Schengen vizesi başvuruları için en erken 3 ay, en geç ise 30 gün öncesinden başvuru yapılmaktadır.

Polonya’ya seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın.

Polonya vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacı kesin olarak belirlenmelidir. Polonya’ya sadece turistik bir gezi yapacaksanız Polonya turistik vizesi; Polonya’da iş ve ticari amaçlarla bulunacak ya da toplantı ve fuar gibi etkinliklere katılacaksanız Polonya ticari vizesi türüne başvurmalı ve buna uygun evraklar hazırlamalısınız.

Polonya vize evraklarını güncel, tam ve doğru olarak hazırlayın.

Polonya’ya güncel olmayan, eksik veya hatalı doldurulmuş evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilememektedir. Bu durumda da başvurularınız normalden daha geç ya da tamamen olumsuz sonuçlanabilir.

Polonya seyahat tarihlerinizi kesin olarak belirleyin.

Polonya vize başvuruları sırasında yetkililerimize sunacağınız başvuru evraklarında yer alan seyahat tarihlerinden emin olun. Vize başvuru sonucunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce gelse bile vizenizin başlangıç tarihi Polonya Konsolosluğu’na ibraz ettiğiniz dilekçede yer alan tarih olacaktır. Bu da vizenin başlangıç tarihinden önce Schengen bölgesine giremeyeceğiniz anlamını taşımaktadır.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları

Otel ve uçak biletinizi satın aldıktan sonra Polonya vizesine başvurmamanız gerekir. Vize başvurularında ad ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon belgelerini kullanmanız gerekmektedir. Vize Merkezi ofisleri satın alınmış olan otel ve uçak biletleriyle ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

Konsolosluklar tarafından belirlenen bazı başvuru sahiplerinin özel durumlarda konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından uçak bileti satın alması talep edilebilmektedir.

Polonya vize başvuru işlemleriniz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Kayseri’den Polonya vizesi için başvuru yaptıktan sonra işlemleriniz sürerken konsolosluk görevlileri başvuruda verdiğiniz bilgileri teyit etmek amacıyla telefon ya da mail yoluyla sizi bilgilendirebilir. Bu durum gerçekleşirse yetkililerimizle mutlaka paylaşmanız gerekir.

Kayseri’den Polonya vizesine başvuracak kişilerin herhangi bir mülakata girmelerine gerek yoktur. Yalnızca vize başvuruları sırasında parmak izlerini vermelidirler. Ek olarak, konsolosluğun vize başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkı bulunmaktadır.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Polonya vizesine Kayseri’den yapılacak başvurularda biyometrik verilerini beyan etmiş kişilerden bu bilgileri tekrar vermeleri talep edilebilir. Bu durum her zaman yaşanmamakla beraber verilen parmak izi kaydı bazı nedenlerle okunmayabilir. Talep doğrultusunda bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Polonya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Kayseri’den yapacağınız Polonya vize başvuruları ortalama 10 ila 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre tahmini bir süredir ve herhangi bir kesinlik taşımaz. Yabancı pasaportla yapılan başvurularda belirtilen süreler uzayabilmektedir. Vize hakkındaki karar yalnızca konsolosluklara aittir. Vize Merkezi’nin vize başvurularınızın değerlendirme süresine etki etmesi kesinlikle söz konusu değildir.

Polonya Vize Merkezi Kayseri şubesi; Polonya vize başvuru işlemleri, randevu onayı, eksik evrak tamamlanması ve sonuçlanan pasaportun teslim alınması konularında yetkilidir.

Polonya Vize Merkezi Kayseri

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Kayseri
b. Kara 11/07/20, 13:05

İyi günler, Kayseri’de elektrikli makine ve teçhizat imalatı ve satışı yapan bir firmayız. Çalışanlarımız önümüzdeki dönemde Polonya’daki bir şirkete giderek satışını yaptığımız ürünlerin 5-6 gün süreceğini tahmin ettiğimiz montaj işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Polonya vizesi Kayseri ilinde oturanlar için nasıl başvuru yapılıyor? Şirket olarak neler yapmamız gerekiyor? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x