Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Altunizade

Değerli ziyaretçilerimiz,

Altunizade Polonya Vize Merkezi olarak vize danışmanlarımız rehberliğinde hazırlamış olduğumuz ve Polonya Vize başvuru süreçleri hakkında kapsamlı bilgiler paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın ilerleyen aşamalarında, Polonya vize başvuru işlemlerinin nasıl ilerlediğine, vize türlerine ve başvuru için gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

Altunizade Polonya Vize Merkezi olarak İstanbul Anadolu yakası başta olmak üzere tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Polonya vize başvuruları için tecrübeli vize danışmanlarımız ile birlikte profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. 

Gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde ofisimizi ziyaret ederek sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz gibi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade

Polonya, Schengen Anlaşması'na taraf olmuş 26 ülke arasında yer almaktadır. Schengen Anlaşması dahilinde Polonya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaport türüne göre vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize uygulamasına tabi tutulurken; siyah (diplomatik) pasaport, yeşil (hususi) pasaport ve gri (hizmet) pasaportu sahibi olan vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak seyahatlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirmektedir.

Polonya Vize Türleri Nelerdir? - Altunizade

Polonya'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapacak olduğunuz vizenin türünü belirlemektedir. Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan evrakların doğru bir şekilde tamamlanması, Polonya vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için büyük önem oluşturmaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olduğunuz vize türünü doğru bir şekilde belirlemeli ve gerekli evrakları doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Vize türlerine göre özel olarak hazırlamış olduğumuz sayfalarımıza aşağıda yer alan linklere tıklayarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Altunizade Polonya Vize Merkezi olarak, seyahatiniz için en doğru olan vize türünü belirleme konusunda sizlere rehberlik etmekte ve tüm süreçte danışmanlık hizmetimizi yerine getirmekteyiz. Süreç hakkında bilgi alabilmek için bizleri +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir veya altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Yapılır? - Altunizade

Gerçekleşen başvuruları kabul etme ve değerlendirme yetkisi yalnızca Polonya Ankara Büyükelçiliği ve Polonya İstanbul Başkonsolosluğu'nda bulunmaktadır. Altunizade Polonya Vize Merkezi aracılığı ile kolaylıkla Polonya vize başvurularını gerçekleştirebilmektesiniz. Vize danışmanlarımız rehberliğinde gerçekleşecek olan Polonya vize başvurusu toplamda 4 temel adımda sonuçlanmaktadır. 

  • Polonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan Polonya vize başvuru evraklarını, uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Mevcut evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Uzmanlarımız gerekli kontrolleri yerine getirecek ve herhangi bir hata ya da eksik olmamasına özen göstereceklerdir.

  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Polonya vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizlerden talep edilen bu ücret içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, hizmet bedeli ve diğer giderler yer almaktadır. Vize türüne ve seyahat sürenize göre özel olarak hazırlanmış Polonya vize ücretleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için Altunizade Polonya Vize Merkezi ofisimizi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek gerekli bilgilendirmeyi talep edebilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Vize uzmanlarımız, gerekli hazırlıkların yapılması sonrasında sizlerin ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre en yakın tarih için randevu alacaklardır. Belirlenen tarih ve saatte sizlere eşlik edecek olan bir vize uzmanımızla beraber konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Tüm süreçte uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve herhangi bir problem yaşanmaması için gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır. Sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken vize danışmanımız başvuru dosyasının sunumunu sizler adına gerçekleştireceklerdir.

  • Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilmiş olan Polonya Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve durum hakkında düzenli olarak bilgilendirileceksiniz. Vize değerlendirme işleminin bitmesi ardından vize uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve tarafınıza ulaşması için gerekli çalışmalara başlayacaklardır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

Polonya Schengen vize başvurunuz ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak konsolosluklarda yaşanabilecek olan yoğunluklar, ek evrak talebinde bulunulması ya da Polonya resmi tatil günleri bu sürecin uzayabilmesini sağlayacak birkaç etken arasında yer almaktadır. Planlamakta olduğunuz seyahat tarihinden minimum 1 ay öncesinde vize işlemlerine başlamanız tavsiye edilmektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Altunizade Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında bilgi alabilmek ve süreç hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek için bizlere altunizade@vizemerkezi.com adresi üzerinden mail atabilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Polonya Vize Merkezi Altunizade

Vize Merkezi Personel

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Altunizade S. D 09/07/20, 15:15
Merhaba, Erasmus’ta tanıştığım arkadaşımın yanına gitmek için vizeye ihtiyacım var. Şu an çalışmıyorum annemle birlikte İstanbul’da yaşıyorum. Oturduğumuz ev annemin üzerine kayıtlı annemin emekli maaşı benim de bankada biraz param var. Polonya vizesi Altunizade şubenizde yapılıyor mu?
Cevabı Görüntüle