Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Polonya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon’da ikamet eden ve Polonya’ya vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahibi vatandaşlara bilgi verme amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Polonya Vize Merkezi Trabzon ofisini ziyaret ederek Polonya vizesinin yanı sıra tüm dünya ülkelerinin vizeleri için başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi, konsolosluklara akredite olan; bireysel ve kurumsal alanda vize danışmanlık hizmeti veren uzman bir kurumdur.

Trabzon ve çevresinden Polonya’ya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Trabzon Vize Merkezi ofisine şahsen gelerek ya da telefonla danışmanlarımızı arayarak iletişime geçebilirler. Vize Merkezi sms ve e-posta gibi hizmetlerden ücret talep etmemektedir.

Trabzon Vize Merkezi Ofisi'nden Trabzon Merkez başta olmak üzere Vakfıkebir, Şalpazarı, Sürmene, Akçaabat, Of, Dernekpazarı, Hayrat, Arsin, Maçka, Köprübaşı, Araklı, Tonya, Ortahisar, Yomra, Beşikdüzü, Düzköy, Çarşıbaşı, Çaykara ve Hayrat gibi tüm Trabzon ilçeleri için başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte Giresun, Bayburt, Erzurum ve Gümüşhane gibi yakın illerden de Polonya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Vize Merkezi’ni 0850 460 17 50 no’lu telefondan arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilirsiniz. Her türlü öneri, geri bildirim ve sorunuz için destek@vizemerkezi.com adresine de mail atabilirsiniz.

Polonya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi’nin internet sitesinde sizin için hazırladığımız Polonya ülke ana başlığındaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvuru Şartları - Trabzon

Polonya’ya 180 günlük süre içinde en fazla 90 gün konaklayacak şekilde kısa süreli seyahat etmek isteyen bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının ise kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almaları gerekmemektedir. Kısa süreli vize türleri seyahat amaçlarına göre farklı türlere (turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti v.b.) ayrılmaktadır.

Polonya seyahatinizde 180 günlük süre içinde ülkede 90 günden fazla kalacaksanız D tipi uzun süreli vize türlerine başvurmanız gerekmektedir. Çalışma, oturum, uzun süreli eğitim gibi durumlarda yapına bu başvurular bizzat Polonya Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Trabzon Vize Merkezi ile Polonya Vizesi Almak

Vize Merkezi Trabzon ofisinden Polonya vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle seyahat amacınıza, mesleki/sosyal durumunuza ve seyahatinizin süresine göre başvuracağınız Polonya vizesini belirlemek için Vize Merkezi Trabzon şubesiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Daha sonra Polonya vize uzmanımızla birlikte belirlediğiniz Polonya vize kategorisine uygun olan evrakların listesini almanız ve listedeki tüm evrakları eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp bir dosyada toplamanız gerekmektedir.

Evrakları tamamladıktan sonra hazırladığınız dosyayı Trabzon Vize Merkezi’ne şahsen ya da kargo ile ulaştırmanız gerekir. Vize Merkezi Polonya vize uzmanlarımızın yapacağı kontrollerin ardından evraklarınızda herhangi bir eksik ya da hata varsa bilgilendirilecek ve yeniden temin etmeniz istenecektir. Eksik ve hatalı evraklarınızı yeniden hazırlayıp bize iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınızda hiçbir sorun yoksa bir uzmanımız sizin adınıza, belirlenen gün ve saatte yetkili vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Daha önce parmak izinizi vermediyseniz randevu esnasında bu işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Polonya vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi ofislerini ziyaret ederek ya da kargo yoluyla teslim alabilirsiniz. Vize kararları konusunda tek yetkili kurum Polonya Konsolosluklarıdır ve Vize Merkezi’nin karara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Polonya Vizesinde Hazırlanması Gereken Evraklar - Trabzon

Polonya vizesi alırken hazırlanması zorunlu olan evraklar başvuru sahiplerinin mesleki ve kişisel durumları ile birlikte seyahat amaçlarına ve sürelerine göre değişmektedir. Hazırlanması zorunlu olan evraklar mutlaka başvurulan vize kategorisi ile uyuşmalıdır.

Polonya’ya sadece gezi amacıyla ve turistik amaçlarla seyahat edilecekse Polonya turistik vizesi; iş görüşmesi, toplantı, fuar gibi ticari amaçlarla gidilecekse Polonya ticari vizesi alınmalıdır. Buna ek olarak eğer Polonya’da yaşayan bir aile üyesi, akraba veya arkadaşlar ziyaret edilecekse Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi; şoför olarak kısa süreli Polonya’da çalışılacaksa Polonya şoför vizesi gibi vize türlerinden başvuru yapılmalıdır.

Tüm evraklar güncel, tam ve doğru olmalıdır. Hatalı şekilde hazırlanan evraklar Polonya vize reddi alınmasına sebep olabilmektedir. Evraklar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız internet sitemizdeki “Polonya vize evrakları” bölümünü inceleyebilir ya da ofislerimizi arayabilirler.

Vize Merkezi Trabzon Ofisi Polonya Vize Başvurusu

Polonya vizesine Trabzon’dan başvuracak vatandaşlar, Trabzon Vize Merkezi şubesini mesai saatlerinde ziyaret edebilirler. Vakti bulunmayan başvuru sahipleriyse zamandan tasarruf etmek için danışmanlarımızı arayarak randevu isteyebilirler.

Vize Merkezi Trabzon şubesini Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30; Cumartesi günü ise 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Polonya Vizesi Sonuçlanma Süresi - Trabzon

Polonya Schengen vizesi yaklaşık 7 - 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun günleri, resmi gün ve tatiller, ek evrak ve mülakat talepleri gibi özel durumlar bu süreyi uzatabilmektedir. Polonya vize reddi alan başvuru sahiplerinin yeniden başvuru yapma hakkı bulunmaktadır ancak ücret iadesi yapılmamaktadır.

Polonya Vize Merkezi Trabzon şubesini arayarak, sormak istediğiniz tüm konular hakkında bilgi alabilir ve Polonya vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Polonya Vize Merkezi Trabzon

Polonya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Polonya Vizesi Trabzon
Y. M 18/07/20, 13:28

Trabzon’da denizcilik sektöründe gemi yapımında uzun yıllardır faaliyette bulunan bir firmayız. İşverenimiz ile birlikte çalışanımız Eylül ayı döneminde Polonya’da görüştüğümüz firmayı ziyaret edeceklerdir. Sizden danışmanlık hizmeti alarak vize başvurularımızı yapmak istiyoruz. Polonya vizesi Trabzon başvuruları için nasıl bir yol izliyoruz. Sizden dönüş bekliyoruz. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x