Polonya Vize Ücretleri

Polonya Vize Ücretleri

Polonya vizesi ücretleri başvuru sahibinin seyahat nitelik ve kişisel seçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Başvurulacak vize türü, vize süresi içerisinde ülkeye yapılacak seyahat sayısı ve elbette vize süresi belirleyicidir.

Polonya Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedelini içermektedir. Ayrıca vize işlem merkezi hizmet ücreti ve seçiminize binaen danışmanlık ücreti de bu fiyatlandırmaya dahil edilecektir.

Polonya vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilir. Dosyanız bu merkezlere teslim edilir ve Polonya Konsolosluğu himayesine değerlendirme ve inceleme işlemleri için aktarılır.

Konsolosluk vize harcı kısa süreli Schengen vizesi ve D tipi ulusal vize kapsamında ayrıma tabi tutulmaktadır. Polonya vize ücretinin Polonya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden seyahat öncesinde bilgi alınması gerekir. Başvurunuzun detaylarını belirlemek, doğru şartları karşılayarak Polonya vize başvurusu gerçekleştirmek için lütfen Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçiniz.

Konsolosluk vize harcı 6 yaş altındaki çocuklardan talep edilmemektedir.

Polonya vizesi 2024 fiyatları ve değişiklikler için iletişim sekmemizdeki size en yakın ofisimizi arayarak uzmanlarımızdan seyahatinizin detaylarına göre kalem kalem açıklanacak ücret hesabınıza erişebilirsiniz.

Polonya Vize Ücretleri 2024

Vize harcı konsolosluk adına ve vize işlemleri karşılığında alınacak ücrette akredite vize işlem merkezleri için alınmaktadır. Vize Merkezi tarafından alınacak danışmanlık ücreti ise talep edilecek hizmetler kapsamında hesaplanmaktadır.

Polonya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Polonya vizesi başvurularında 20 yılı aşkın süredir edindiği deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her başvuru sahibi için yapılacak göçmen olmayan vize türleri için başvurularda danışmanlık bedeli almaktadır. Bu bedel verilecek hizmetin kapsamına göre farklı hesaplanır. Bu hesap kişisel tercihlere göre belirlenir ve teklif aracılığıyla başvuru sahibine iletilir.

Vize Merkezi Danışmanlık Bedelinin Kapsadığı Hizmetler

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi

Polonya vizesine başvuran kişinin statüsü, mesleki durumu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteri adayına ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve mesleki detaylara dair ayrı olarak düzenlenmesi gereken bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve talep edilen şekil ile hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Destek Hizmeti

Polonya vizesi için hazırlanacak olan gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiği bilgisinin aktarımı, her evrakın muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması için sürekli iletişin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu hizmette sınır uygulanmaz ve takip edilmesi gerekir.

Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel veya uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, seyahat sağlık sigortası ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak evrakların içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde olmamız gerekmektedir.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti

Evrak listesi başvuru sahibine ulaştıktan sonra evraklarınızı ofislerimize ulaştırabilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz.

Evraklarınız tüm detayları ile kontrol edilirken siz VIP bir ortamda ikramlarımızdan faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının fizibilite yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir.

Başvuru Dosyası Hazırlama Hizmeti

Evraklarınızın hazırlanması ve vize başvuru ve diğer gerekli formlarınızın doldurulması gerçekleştirilir. Polonya vize başvuru dosyanız istenilen sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize evrak dosyanız sizin konsolosluğa karşı en değerli referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finans ve kişisel bilgilerinizin tasnifi, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru sıralama ile dosyaya konulması uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Randevu Alma Hizmeti

Vize mülakatınız/randevunuz için size uygun en uygun tarihi oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar dikkate alınarak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti

Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofislerimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti

Randevu tarihinizde mülakatınızın hemen öncesinde sizi karşılayarak mülakatınızın başarılı geçmesini sağlayacak son bilgilendirmeyi yaptığımız hizmettir. Uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla ilgili olarak sizi mülakata hazırlar ve kedinizi yetkililere doğru anlatmanız adına detayları size iletir.

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

Polonya seyahatlerinizde başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz seyahat sağlık sigortası poliçenizi uzmanlarımız aracılığıyla edinebilirsiniz.

Vize-Pasaport Kargo/Kurye Hizmeti

Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesini veya kurye ile teslimini isteyebilirsiniz. Vize – pasaport kurye hizmeti Şişli ofisimizden 20 km çevresindeki müşterilerimiz için geçerlidir.

İngilizce Motivasyon Mektubu

Polonya vize işlemleri sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Ülkeye gitme gayenizin doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, Türkiye’ye geri döneceğinize dair ispat evraklarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu açık bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize Kapınızda Hizmeti

Çok yoğunsanız, başvuru evraklarını ofisimize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme için zaman bulamıyorsanız ya da kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik sebebiyle bir şirket ile paylaşılmasını doğru bulmuyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi başlatabilmektedir. Evraklarınızın kontrolü, formlarınızın doldurulması, randevunuzun belirlenmesi hizmetlerinin tamamı sizinle birlikte gerçekleştirilir.

Polonya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • Polonya vize ücreti seyahat iptali ya da vize reddi durumunda iade edilmez.
 • Polonya vizesi ücretleri devredilmez ve başka şahıslara satılamaz.
 • Her vize ücreti tek başvuru için ödenir. Ret cevabı almanız durumunda yapılacak başvuru için tekrar vize ücreti ödemeniz gerekir.
 • Polonya vize ücretini sadece Polonya vizesi için kullanabilirsiniz.

Polonya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Polonya çalışmak izni ücreti
  D.B, 01 Mar 2022, 11:03

  Selamlar, Polonya’ya da bir firmadan çalışma onayım geldi vize evraklarım az çok hazır başvuru yapmak istiyorum. Polonya çalışmak izni ücreti ne kadar ödemem gerekiyor? Evraklarımı size getirdiğimde danışmanlık ve Konsolosluğa ödemem gereken ücret ne kadar olacak? Ayrıca randevu yaklaşık 1 aydır alamıyorum. Bir firmaya evraklarımı götürdüm ve bana randevu alacaklarını söyledi ama alamadılar size gelsem bana nasıl ve ne şekil yardımcı olabilirsiniz. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz, şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Polonya Vize Ücreti 2020
  Orçun, 23 Nis 2020, 00:03

  İstanbul’da kendi adıma işyerim var. Polonya’ya en son 2 yıl önce gitmiştim. Birkaç ay içerisinde tekrar gitmeyi düşünüyorum. Polonya vize ücreti 2020 yılında bir değişiklik oldu mu? Bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Polonya Ticari Vize Ücreti
  Akın, 22 Nis 2020, 19:44

  İstanbul’da mobilya sektöründe faaliyette bulunan bir firmayız. 15-18 Eylül 2020 tarihleri arasında Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenecek olan uluslararası ahşap ve mobilya endüstrisi için makine ve aletlerinin tanıtımının yapılacağı DREMA 2020 fuarında katılımcı olarak bulunacağımızdan teknik ekip ve satış ekibi olarak yaklaşık 8-10 kişi arasında arkadaşımız Polonya’ya gidecektir. Polonya ticari vize ücreti ve belgeler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Danışmanlık hizmetinizle birlikte toplam maliyeti ne olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Polonya Turist Vizesi Ücreti
  Sabri, 22 Nis 2020, 14:00

  Merhaba, Ağustos başında eşim, kızım ve kayınvalidem ile birlikte Polonya’yı gezmek için gitmek istiyoruz. Polonya turist vizesi ücreti ne kadar? Kızım 8 yaşında, kayınvalidem 65 yaş üstü, ücretlerde bir değişiklik oluyor mu? Vize başvurusu için toplamda ne ödememiz gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Polonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp