Polonya Vize Ücretleri

Polonya Vize Ücretleri

Polonya vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Polonya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez.Polonya Vize başvurusu esnasında 0-6 yaş arası çocuklar vize harç ücreti ödememektedir. Aynı zamanda 6-12 yaş arası çocuklar için vize harç ücretleri indirimlidir.
 
Polonya vizesi başvurusunda bulunmak ve Polonya vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. 
 
Polonya vizesi ücreti Konsoloslukların belirlediği şekildedir ve durumunuzla ilgili olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Polonya vize ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi Polonya temsilcimizle (0212) 970 02 76 numaralı telefondan iletişime geçerek güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. 
 
Polonya Schengen Vize Ücretleri
 
Vize Türü Vize Harç Bedeli Başvuru Hizmeti Ücreti Danışmanlık Hizmeti TOPLAM

Turistik Vize

65 €

15 €

30 €

110 €

Ticari Vize

65 €

15 €

30 €

110 €

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

65 €

15 €

30 €

110 €

Kültürel, Spor Konferans Vizesi

65 €

15 €

30 €

110 €

Eğitim ve Araştırma Vizesi

65 €

15 €

30 €

110 €

Transit Vize

65 €

15 €

30 €

110 €

Şoför Vizesi

65 €

15 €

30 €

110 €

      

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Önemli Not:
 
   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.
 
** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.
 
Polonya Vize Ücreti (Polonya Schengen) Hakkında Bilgiler
  • Polonya vize ücreti iade edilmez
  • Polonya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
  • Polonya schengen vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Polonya Schengen vize ücretini sadece Polonya Schengen vizesi için kullanabilirsiniz. 
Yükleniyor...
Telefon