Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Polonya vize başvurusu kaç günde çıkar? Sorusu seyahat planı yapan tüm vize başvuru sahibinin sorduğu ilk sorulardan biridir. Polonya vizesi başvuru süreci ilk olarak seyahat planı yaptığınız an itibarıyla başlar. Polonya vizesi başvuru dosyanızın Konsolosluk yetkililerine verildiği tarih yani randevu tarihiniz inceleme ve değerlendirme sürecinizin başlamasıdır.

Uzmanlarımız vize başvurunuzun seyahat tarihinizden en az 1 ay önce gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtecektir. Olası sistem arızaları, dosya yoğunluğu ya da diğer olası aksaklıklar veya ek evrak talebi gibi istisnai durumlar vize inceleme sürecinizi uzatacaktır. Polonya konsolosluğu en erken seyahatten 3 ay önce başvuru yapılmasına izin verir. Polonya Konsolosluğu’nun standart inceleme süresi ise 10 ila 15 iş günüdür.

Hangi Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvuru süreçleri aynı zamanda hangi kategoride ise ona göre de değişkenlik gösterecektir. Kısa süreli vize- C Tipi, uzun süreli vize D Tipi vizelerin sonuçlanma süreleri farklıdır.

Polonya C Tipi Vize (Kısa Süreli) Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Polonya ziyaretlerinde başvuru yapacağınız C tipi Schengen vizesi için sonuçlandırılma süresini ortalama 15 iş günü olarak hesaplayabilirsiniz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz aksaklıklar ya da Türkiye ve Polonya resmi tatilleri sürecinizi uzatabilecektir. Seyahatinize 30 gün kala başvurunuzu yapmanız en uygunudur.

Polonya D Tipi Vize (Ulusal Vize) Kaç Günde Çıkar?

Ulusal vize adıyla da anılan 90 günü aşan konaklamaları kapsayan D vize ortalama 1 ay ila 3 ay aralığında cevaplanır. Çalışma izni, öğrenci değişimi ve Erasmus vizesi, yüksek lisans ve doktora vizesi gibi uzun süreli vize başvurularında süreç evrakların eksik teslimiyle daha da uzayabilmektedir.

Vize başvurunuz ile vizenizi almanız arasında geçen sürenin uzamasına sebep olabilecek etkenlerin en önemlisi evrak tesliminde yapılan hatalardır. Polonya vize başvurularınızı Vize Merkezi danışmanlığında uzmanlarımızla yapmanız olası hatalara ve tutarsızlıklara karşı sizi koruyacaktır.

Polonya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Polonya vizesi kaç günde çıkar? En hızlı nasıl alabilirim?
  Tuğba, 14 Haz 2017, 15:22

  Polonya vize işlemleri hakkında bilgi alabilir miyim ve işlemler ne kadar sürede sonuçlanır bilgi verirseniz sevinirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Polonya Schengen vizesi kaç günde çıkar?
  gökhan, 18 Nis 2017, 06:52

  merhaba: benim 10 yıllık pasaportum var. hotelde sigortalı çalışanım. birkaç Ukrayna, Gürcistan gibi vizesiz ülkelere tatil için gittim. ancak Avrupa'ya tatile gitmek istiyorum. vize için ne yapmam gerekir. vize ücreti nedir. kaç günlük turist vizesi çıkar. pasaport 10 yıllık. geçerlilik tarihi 2026. yardımınız için şimdiden teşekkürler ...

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Polonya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp