Polonya Vizesi

Polonya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Polonya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.


Polonya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Polonya Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Polonya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Polonya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Polonya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Polonya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Polonya Turistik Vizesi, Polonya Ticari Vizesi, Polonya Aile Ziyareti Vizesi, Polonya Kültür / Sanat Etkinlikleri Vizesi, Polonya Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Polonya Tır Şoförü Vizesi, Polonya Transit Vize, Polonya Evlenme Vizesi, Polonya Birlikte Yaşama Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Polonya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin !
 
Polonya Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Polonya Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Polonya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !

 
Polonya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Polonya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Polonya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Polonya Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Polonya Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Polonya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Polonya Vize Temsilcileri, Polonya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Polonya Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Polonya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 
Polonya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye  ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Polonya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Yükleniyor...