Suudi Arabistan Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz.
Suudi Arabistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman
Vize Merkezi'dir.

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvurunuzu sizin adınıza yapalım!

Vize Merkezi, Suudi Arabistan vizesi işlemlerinde deneyimli kadrosuyla profesyonel hizmet veren bir vize danışmanlık firmasıdır Vize Merkezinin Suudi Arabistan vizesi işlemleri departmanı, deneyimli ekibiyle vize başvuru dosyanızı sonuç odaklı hazırlamanızda size danışmanlık eder. Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenen Suudi Arabistan vize evrak listesine ve Suudi Arabistan vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir.  Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acenteleri üzerinden yapılmaktadır. Suudi Arabistan Ticari Vizesi, Çalışma Vizesi, Aile Ziyareti ve Umre vizesi başvurularınızı en kısa sürede sizin adınıza yapmaya hazırız. Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evrakların listesini talep etmek ve vize prosedürü hakkında ayrıntılı bilgi alarak doğru başvuru yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Suudi Arabistan Konsolosluğu pasaportunda İsrail vizesi olan, İsrail’e giriş-çıkış damgası olan pasaportları işleme almamaktadır.  35 yaş altı bekâr kadınlar Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından onaylı vize başvurusu yapabilirler. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan Umre vizesi 30 günlük geçerliliği bulunmaktadır. Suudi Arabistan Devleti yeni düzenlemeler yaparak Umre ziyaretinde bulunan kişileri göz önüne alarak Umre turizm programı hazırlamıştır. Umre turizm programının amacı dini sebeplerle Suudi Arabistan’ı ziyaret eden kişilere ülkede daha fazla kalma turistik ve tarihi mekanları görebilmesine olanak sağlamaktır. Umre ziyaretleri sonrasında Müslüman vatandaşlar kutsal, tarihi mekanlarda daha fazla zaman geçirebilmekte, Suudi Arabistan’ın kültürünü tanıyabilmektedir. 

Umre’ye belirli bir tarihte gidilmesi gerekmemekte ve  Umre ziyaretinde sayı olarak herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Umre esnasında Kabe ziyaret edilir ve Müslümanlar için kutsal olan yerde dini bir görev yerine getirilmiş olur.  45 yaş altındaki kadınların 1. dereceden yakını olmaksızın Suudi Arabistan girişi yasaktır. 1. dereceden yakınları (eş, baba...)  eşliğinde Suudi Arabistan’a girebilir ve Umre ziyaretinde bulunabilirler. Suudi Arabistan Umre vizesi için yeni düzenlemeler yapılmıştır. Umre vizesi edinebilmek için kişinin pasaport verileri Suudi Arabistan’a online olarak gönderilmektedir. Alınacak onay ile kayıt işlemleri prosedürlerine başlanmalıdır. Hac/Umre vize işlemlerinize seyahat tarihinize en geç 1 ay önceden başlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan’a seyahat edecek T.C. pasaport sahipleri vizeye tabidir. Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acenteleri ve Vize Merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Suudi Arabistan konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun 1 yıl geçerliliği ve en az iki adet boş sayfası olması gerektiğini hatırlatırız. Suudi Arabistan’a turistik, ticari, çalışma veya aile ziyareti amaçlı seyahatte bulunacak kişilerin seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü öncesinden vize başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin Suudi Arabistan’a davet eden kuruluş tarafından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından davet edilen kişi adına izin alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu söz konusu toplantılara katılacak kişilere Dışişleri Bakanlığı onaylı referans mektuplarıyla yapılan başvurularda vize vermektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu

Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki tek diplomatik temsilciliğidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu kısa süreli Suudi Arabistan vizesi başvurularını yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.  Yetkili seyahat acenteleri Suudi Arabistan vize başvurularını konsolosluğa iletmektedir. Vize başvurularını değerlendirilme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Konsolosluğuna aittir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda Türkiye’de yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarının yenileme işlemleri yapılmaktadır.  Kısa süreli Suudi Arabistan vize başvuruları, Suudi Arabistan Ticari Vize, Suudi Arabistan Çalışma Vizesi, Suudi Arabistan Hac ve Umre vizesi başvurularını yetkili seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla vize müracaatlarını Pazartesi ve Perşembe günleri 9:00-15:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri Suudi Arabistan ticari vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Yabancı firmaların temsilcilerine, çalışanlarına, bağımsız iş insanlarına ve yatırımcılara ticari amaçlı Suudi Arabistan vizesi verilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, 50 yaşını aşmış yabancı işçilere de Suudi Arabistan Çalışma Vizesi vermemektedir. Suudi Arabistan vizesini alan kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra 90 gün içerisinde oturum izni başvurusunda bulunmalıdırlar. Resmi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Suudi Arabistan vize işlemlerinden muaf tutulmuştur.

Suudi Arabistan Vize Süresi

Suudi Arabistan vize işlemlerine hac ve umre ziyareti sebebiyle yoğunluk olmaktadır. Söz konusu yoğunluğu göz önünde bulundurarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinize 30 gün önceden başlamanızı tavsiye ederiz. Suudi Arabistan vize başvuruları sonuçlanma süresi ortalama olarak 3-7 iş günüdür. Bu süre konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda, resmi tatil günleri öncesinde talep yoğunluğundan dolayı uzayabilmektedir. Vize Merkezi olarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinize 1 ay öncesinden başlamanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından başvuru sahibini tanımak için oluşturduğu bir formdur. Suudi Arabistan başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Suudi Arabistan başvuru formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilir.  Suudi Arabistan başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler başvuru dosyanızdaki diğer evraklarda bulunan bilgileri desteklemelidir.Vize başvuru formu resmi ve uluslararası bir belgedir. Suudi Arabistan vize başvuru formunun fotoğraf bölümüne 4x6 cm. ölçülerinde fotoğrafınızı eklemeyi unutmayınız. 

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunacak kişiler, pasaportlarının geçerlilik süresinin Suudi Arabistan seyahati dönüş tarihinden itibaren 1 yıl olmalıdır. Suudi Arabistan vizesi işlem dosyasında yer alması gereken fotoğrafın arka fonunun beyaz, rötuşsuz, 4,5x6 mm ölçülerinde olması ve güncel tarihli olması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu eksiksiz, okunaklı ve gerçeği birebir yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır. Suudi Arabistan tüm vize kategorilerinde davet (istek) mektubu istenmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinde davet belgesi vize prosedürünün eksiksiz tamamlanabilmesi için elzemdir. Suudi Arabistan vizesi için davet belgesi Suudi Arabistan Konsolosluğuna ait bilgi sistemine ve seyahat acentelerine e-mail ve faks yolu ile ulaştırılabilir. Suudi Arabistan’da bulunan aile, akraba ve iş ortağı ziyareti için kişinin Davet Belgesinin Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı onayıyla hazırlanmış olmalıdır.

Suudi Arabistan Davet Mektubu

Suudi Arabistan Davet belgesi davet edilen kişi adına davet edilen şirket tarafından hazırlanmalıdır. Suudi Arabistan vize talep dilekçesi yolcunun diplomasında belirtilen mesleğe göre hazırlanarak sunulmalıdır. Ayrıca Suudi Arabistan’a ticari amaçla davet eden şirket, vize başvuru sahibi adına Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından referans numarası almalı ve numaranın yazılı olduğu belgeyi Suudi Arabistan vizesi başvuru sahibine göndermelidir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler 

1. Suudi Arabistan vizelerinizi Türkiye’den temin etmelisiniz. Suudi Arabistan sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması yoktur.

2. Suudi Arabistan kısa süreli vize başvuruları Suudi Arabistan Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş Vize Merkezlerine yapılmaktadır. İstisnai durumlar dışında kısa süreli vize başvuruları direkt olarak Suudi Arabistan Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine yapılmamaktadır.

3. Suudi Arabistan vize başvurularının ön koşulu Suudi Arabistan’da yasal ikamet sahibi olan kişi veya kurumlardan davet mektubunun temin edilmiş olmasıdır.

4. Suudi Arabistan Konsolosluğu evrak tasdik işlemleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5. Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan davetiyeniz İstanbul Başkonsolosluğuna ve Ankara Büyükelçiliğine geldi ise davetiyenin geldiği konsolosluktan vize başvurusu yapılmalıdır. 

 

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Suudi Arabistan vizesi reddi 2021 Y.Şaşmaz 09/06/21, 16:43
İyi çalışmalar diliyorum, Arabistan’a vize talebinde bulunacağım. İlk kez seyahat edeceğim bir ülke olması sebebiyle başvuru işlemleri konusunda soru işaretlerim bulunmakta. Süreç boyunca dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek istiyorum çünkü başvurumun olumsuz sonuçlanmasından korkuyorum. Suudi Arabistan vizesi reddi 2021 yılında hangi nedenlerle yapılıyor ve böyle bir durumla karşılaşıldığında dikkat edilmesi gerekenler neler öğrenmek istiyorum. İyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Suudi Arabistan vizesi kaç para 2021 V.Öney 09/06/21, 16:38
Merhabalar, ben Arabistan için vize başvurusunda bulunacağım. Suudi Arabistan vizesi kaç para 2021 yılı için başvuru şartları nelerdir gibi sorularım mevcut. İşlemlerin sırası ile nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi verir misiniz lütfen? Ücretlerle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken bir husus var mı bundan da kısaca bahsederseniz memnun olacağım.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar 2021 Ö.B. 09/06/21, 16:34
Vize Merkezi merhaba, ben Arabistan için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Bu işlemler ortalama ne kadar sürer ve Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar 2021 yılına ait son durumdan bahseder misiniz lütfen? Ayrıca işlemleri başlatmak için sizinle ne zaman iletişime geçilmesini tavsiye ediyorsunuz? Dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır 2021 C.Gonca 09/06/21, 16:29
Merhaba Vize Merkezi, ben daha önce vizeye başvuruda bulunmadım. Arabistan’a kısa sürecek bir seyahat planlıyorum. Fakat sürecin nasıl yürütülmesi gerektiğine dair bilgi sahibi değilim. Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır 2021 başvuru adımlarına dair bana süreci kısaca özetler misiniz lütfen? İşlemlerde dikkat edilmesi gerekenler ve ücretlerle ilgili önemli başlıkları söylerseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Suudi Arabistan vize randevusu 2021 E.T. 09/06/21, 14:27
Selamlar öncelikle, Arabistan’a vizesine başvurmak için yapılması gerekenlere dair bilgi almam mümkün mü? Suudi Arabistan vize randevusu 2021 ve başvuru adımlarına dair süreci bana özetlerseniz çok sevinirim. işlemleri sizin desteğinizle başlatmayı talep edersem bu durumda ne zaman görüşmemiz doğru olur? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Whatsapp