Suudi Arabistan Vizesi

Vize Merkezi Suudi Arabistan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Suudi Arabistan vize türlerinde yani Suudi Arabistan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Suudi Arabistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezi'dir.

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi

Vize Merkezi, Suudi Arabistan vizesi işlemlerinde deneyimli kadrosuyla profesyonel hizmet veren bir vize danışmanlık firmasıdır Vize Merkezinin Suudi Arabistan vizesi işlemleri departmanı, deneyimli ekibiyle vize başvuru dosyanızı sonuç odaklı hazırlamanızda size danışmanlık eder. Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenen Suudi Arabistan vize evrak listesine ve Suudi Arabistan vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir.  Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acenteleri üzerinden yapılmaktadır. Suudi Arabistan Ticari Vizesi, Çalışma Vizesi, Aile Ziyareti başvurularınızı en kısa sürede sizin adınıza yapmaya hazırız. Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evrakların listesini talep etmek ve vize prosedürü hakkında ayrıntılı bilgi alarak doğru başvuru yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Suudi Arabistan Konsolosluğu pasaportunda İsrail vizesi olan, İsrail’e giriş-çıkış damgası olan pasaportları işleme almamaktadır.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan’a seyahat edecek T.C. pasaport sahipleri vizeye tabidir. Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acenteleri ve Vize Merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Suudi Arabistan konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun 1 yıl geçerliliği ve en az iki adet boş sayfası olması gerektiğini hatırlatırız. Suudi Arabistan’a turistik, ticari, çalışma veya aile ziyareti amaçlı seyahatte bulunacak kişilerin seyahat tarihlerinden en geç 15 iş günü öncesinden vize başvurularını yapmalarını tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunan kişilerin Suudi Arabistan’a davet eden kuruluş tarafından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından davet edilen kişi adına izin alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu söz konusu toplantılara katılacak kişilere Dışişleri Bakanlığı onaylı referans mektuplarıyla yapılan başvurularda vize vermektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu

Suudi Arabistan Konsolosluğu, Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki tek diplomatik temsilciliğidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu kısa süreli Suudi Arabistan vizesi başvurularını yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla kabul e tmektedir.  Yetkili seyahat acenteleri Suudi Arabistan vize başvurularını konsolosluğa iletmektedir. Vize başvurularını değerlendirilme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Konsolosluğuna aittir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda Türkiye’de yaşayan Suudi Arabistan vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarının yenileme işlemleri yapılmaktadır.  Kısa süreli Suudi Arabistan vize başvuruları, Suudi Arabistan Ticari Vize, Suudi Arabistan Çalışma Vizesi, başvurularını yetkili seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla vize müracaatlarını Pazartesi ve Perşembe günleri 9:00-15:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri Suudi Arabistan ticari vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Yabancı firmaların temsilcilerine, çalışanlarına, bağımsız iş insanlarına ve yatırımcılara ticari amaçlı Suudi Arabistan vizesi verilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu, 50 yaşını aşmış yabancı işçilere de Suudi Arabistan Çalışma Vizesi vermemektedir. Suudi Arabistan vizesini alan kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra 90 gün içerisinde oturum izni başvurusunda bulunmalıdırlar. Resmi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Suudi Arabistan vize işlemlerinden muaf tutulmuştur.

Suudi Arabistan Vize Süresi

Suudi Arabistan vize işlemlerine hac ve umre ziyareti sebebiyle yoğunluk olmaktadır. Söz konusu yoğunluğu göz önünde bulundurarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinize 30 gün önceden başlamanızı tavsiye ederiz. Suudi Arabistan vize başvuruları sonuçlanma süresi ortalama olarak 3-7 iş günüdür. Bu süre konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda, resmi tatil günleri öncesinde talep yoğunluğundan dolayı uzayabilmektedir. Vize Merkezi olarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinize 1 ay öncesinden başlamanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından başvuru sahibini tanımak için oluşturduğu bir formdur. Suudi Arabistan başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Suudi Arabistan başvuru formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilir.  Suudi Arabistan başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler başvuru dosyanızdaki diğer evraklarda bulunan bilgileri desteklemelidir.Vize başvuru formu resmi ve uluslararası bir belgedir. Suudi Arabistan vize başvuru formunun fotoğraf bölümüne 4x6 cm. ölçülerinde fotoğrafınızı eklemeyi unutmayınız. 

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunacak kişiler, pasaportlarının geçerlilik süresinin Suudi Arabistan seyahati dönüş tarihinden itibaren 1 yıl olmalıdır. Suudi Arabistan vizesi işlem dosyasında yer alması gereken fotoğrafın arka fonunun beyaz, rötuşsuz, 4,5x6 mm ölçülerinde olması ve güncel tarihli olması gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu eksiksiz, okunaklı ve gerçeği birebir yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır. Suudi Arabistan tüm vize kategorilerinde davet (istek) mektubu istenmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinde davet belgesi vize prosedürünün eksiksiz tamamlanabilmesi için elzemdir. Suudi Arabistan vizesi için davet belgesi Suudi Arabistan Konsolosluğuna ait bilgi sistemine ve seyahat acentelerine e-mail ve faks yolu ile ulaştırılabilir. Suudi Arabistan’da bulunan aile, akraba ve iş ortağı ziyareti için kişinin Davet Belgesinin Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı onayıyla hazırlanmış olmalıdır.

Suudi Arabistan Davet Mektubu

Suudi Arabistan Davet belgesi davet edilen kişi adına davet edilen şirket tarafından hazırlanmalıdır. Suudi Arabistan vize talep dilekçesi yolcunun diplomasında belirtilen mesleğe göre hazırlanarak sunulmalıdır. Ayrıca Suudi Arabistan’a ticari amaçla davet eden şirket, vize başvuru sahibi adına Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından referans numarası almalı ve numaranın yazılı olduğu belgeyi Suudi Arabistan vizesi başvuru sahibine göndermelidir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Suudi Arabistan vizelerinizi Türkiye’den temin etmelisiniz. Suudi Arabistan sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması yoktur.
 2. Suudi Arabistan kısa süreli vize başvuruları Suudi Arabistan Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş Vize Merkezlerine yapılmaktadır. İstisnai durumlar dışında kısa süreli vize başvuruları direkt olarak Suudi Arabistan Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine yapılmamaktadır.
 3. Suudi Arabistan vize başvurularının ön koşulu Suudi Arabistan’da yasal ikamet sahibi olan kişi veya kurumlardan davet mektubunun temin edilmiş olmasıdır.
 4. Suudi Arabistan Konsolosluğu evrak tasdik işlemleriniz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 5. Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan davetiyeniz İstanbul Başkonsolosluğuna ve Ankara Büyükelçiliğine geldi ise davetiyenin geldiği konsolosluktan vize başvurusu yapılmalıdır.

Suudi Arabistan ile ilgili sizden gelen sorular

75 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Suudi Arabistan Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  f. f, 06 Ara 2023, 13:13

  Suudi Arabistan’da elektrik teknikeri olarak bir şirkette iş buldum ve 1 yıllık iş sözleşmesi yaptık. Çalışma vizesi için başvuruda bulunacağım. Suudi Arabistan çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Ben hangi evrakları Suudi Arabistan’daki çalışacağım şirketten istemeliyim? Benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Çalışma Vize Başvurusu
  g. t, 05 Ara 2023, 09:56

  Suudi Arabistan’da iş buldum. Çalışmaya gideceğim şirket davetiyemi gönderdi. Suudi Arabistan çalışma vize başvurusu yapacağım. Bu vize için nereye ve nasıl başvuracağımı bilmiyorum. Bu konu hakkında bana bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vize Ücretleri
  e. n, 05 Ara 2023, 09:50

  Ablam 2 yıldır Suudi Arabistan’da çalışıyor. Onu ziyaret edeceğim. Vize ücretlerini araştırıyorum internette. Çok farklı fiyatlar var. Bana Suudi Arabistan aile ziyareti vize ücretleri hakkında bilgi verir misiniz? Suudi Arabistan aile ziyareti vizesini Elektronik vize alabilir miyim? Elektronik vize olursa vize ücretlerini hakkında bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  t. b, 04 Ara 2023, 18:20

  Suudi Arabistan’a iş sebebiyle taşınan ve 1 yıldır orada yaşayan babamı ziyaret edeceğim. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesine başvuracağım. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Suudi Arabistan’dan babamın göndermesi gereken evraklar var mıdır? Bu evraklar hangi evraklardır? Suudi Arabistan aile ziyareti vizesini Elektronik vize olarak alabilir miyiz? Elektronik vize başvurusunu nereden yapmalıyız? Hangi evraklar gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vize Başvurusu
  t. g, 04 Ara 2023, 18:14

  Kızım geçen yıl Suudi Arabistan vatandaşı ile evlendi. Riyad’da yaşıyorlar. Onları ziyarete gideceğim. Suudi Arabistan Aile ziyareti vize başvurusu yapmak istiyorum. Bu vize başvurusunu nasıl ve hangi şehirden yapabilirim? ? Bu vize ne kadar süre için geçerlidir? Ne kadar sürede çıkar? Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi başvuru şahsen yapmam gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Suudi Arabistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp