Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (342) 255 58 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Suudi Arabistan Gaziantep Vize Merkezi Sayfamıza Hoşgeldiniz

Gaziantep ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığı ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerini yapabileceklerdir.

Lütfen Suudi Arabistan vizesi Gaziantep başvuru işlemleri web sayfamızı dikkatle inceleyin. Vize Merkezi danışmanlığında Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi hangi adımları takip ederek yapmanız gerektiğine dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Gaziantep Vize Merkezi seyahat amacınıza uygun hedeflerinizi ön planda tutarak vize başvuru sürecini Suudi Arabistan Konsolosluğunun belirlediği kurallar kapsamında sizin adınıza yürütebilecek yetkinliktedir.

Ayrıntılı bilgilendirme almak için Gaziantep Vize Merkezimizi arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com ve gaziantep@vizemerkezi.com e-posta hesaplarımıza vize taleplerinizi, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Gaziantep’ten Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

  1. Adım: Gaziantep Vize Merkezini arayarak durumunuzu anlatın ve amacınıza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrak listesini talep edin. Gerekli evrak ve vize işlem sürecine dair bilgiler size e-posta ile gönderilecektir.
  2. Adım: Evraklarınızı hazırlayın ve Gaziantep vize Merkezine elden veya kargo ile ulaştırın.
  3. Adım: Evraklarını elimize ulaştıktan hemen sonra Suudi Arabistan vizesi başvurunuz işleme konur, varsa eksik evrak bilgisi veya durumunuza özel gerekli evrak bilgileri telefon yoluyla veya ulaşılamadığınız durumlarda mail yolu ile sizinle paylaşılır.
  4. Adım: Suudi Arabistan Konsolosluğu vize sonucu açıkladıktan sonra pasaportunuzun size kargo ile ulaştırılmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Merkezi Çağrı merkezi

Gaziantep’ten yapılan Suudi Arabistan Vizesi başvurularınız için çağrı merkezimize aşağıdaki gün ve saatlerde ulaşabilirsiniz.

  • Gaziantep Vize Merkezi Pazartesi - Cuma arası 08.30 - 18.30,
  • Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Gaziantep’ten Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vize başvurusu i4 ila 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Gaziantep ve çevre illerden yapılan başvurularda kargo süreleri de dikkate alınmalıdır. Eğer pasaport ve diğer gerekli evrakları Vize merkezi ofislerine kargo ile ulaştırdıysanız 1 veya 2 günlük kargo sürelerini gözönünde bulundurarak başvuru yapmanız vizenizin çıkış tarihi ile seyahat tarihlerinizi çakışmamasını sağlayacaktır.

Suudi Arabistan vize başvurularında Suudi Arabistan’daki firma veya kişilerden gönderilen davetiyeler Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki temsilcilikleri olan Büyükelçilik veya Başkonsolosluğa gönderilmektedir. Davetiyenin gönderildiği temsilciğe başvurular iletilmektedir. İkamet ettiğinizi ettiğiniz şehri dikkate alarak davetiyenizin bu prosedüre göre gönderilmesi gereken dış temsilciliğe yönlendirilmesini sağlayın. Gaziantep Vize Merkezi, İstanbul ve Ankara’da bulunan Vize merkezi ofisleriyle koordineli çalışarak vize işlemlerinizi sonuçlandırır.

İstisnai durumlarda Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna veya Büyükelçiliğine konsolosluk yetkileri tarafından çağrılabilirsiniz. Böyle durumlarda eğer bildirim Vize Merkezi şubesine yapılıyorsa tarafımızdan size gerekli bildirim yapılacaktır. Ancak konsolosluk birimlerince doğrudan arandıysanız bu durumu Vize Merkezi temsilcimize bildirmeniz işlemlerinizi daha iyi takibini yapmamızı sağlayacaktır.

Gaziantep Vize Merkezi Suudi Arabistan vizesi başvuru sorgusu

Suudi Arabistan vize başvuru sorgu işlemi hakkında bilgileri, vize sürecinin başından sonuna takibini yapacak olan Gaziantep Vize Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize işlemlerinizi Gaziantep Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirdiğinizde, vizenizin son durumu hakkında bilgileri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize sonucu çıkar çıkmaz telefon veya mail yolu ile bilgilendirilmektesiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Ankara, Gaziantep, Bursa, Antalya, Edirne ve İzmir ofislerimiz Suudi Arabistan vizesi başvurularında Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir. Başvuru işlemleri sırasında davetiyeniz hangi konsolosluk birimine gönderildiği bilgisini lütfen müşteri temsilcilerimizle paylaşın. Diyarbakır, Siirt, Erzurum, Elazığ, Hakkari, Erzincan, Malatya, Hatay, Mardin, Kahramanmaraş, Tunceli, Muş, , Van, Şanlıurfa, Şırnak, Batman, Iğdır, Bartın, Osmaniye, Kilis, Adana illerinde ikamet edenler Suudi Arabistan vize işlemlerini Vize merkezi Gaziantep aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan için gereken evraklar seyahat amacına özel evraklar içermektedir. Umre, ticari, aile ziyaret, işçi ve çalışma vizelerinin her birine özel evraklar mevcuttur. Bu evraklarla ilgili bilgilere Suudi Arabistan vize sayfamızdaki Vize İşlemleri menüsünden ulaşabilirsiniz. Ancak evraklar konsolosluk insiyatifinde güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan vizesi gerekli evraklar listesinin güncel hali için temsilcilerimizi aramanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize prosedürlerine büyük önem veren bir ülkedir, bu nedenle evrakların eksik ve hatalı olması vize reddi almanıza neden olabilir. Evrakların hangi kurum ve kuruluşlardan onaylı olması gerektiği, aslı veya fotokopisi sunulan evrakların hangileri olduğunda Vize Merkezi temsilcilerimizi size destek olmaktadırlar. Evrak hazırlık aşamasında zaman kayıplarının önüne geçem için temsilcilerimizden mutlaka bilgi mail’i talep edin.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize başvuru formu İngilizce, Türkçe veya Arapça doldurulabilir. Formda belirtilen bilgilerin doğru olması, gerçek bilgiler içermesi gerektiği ve sahte belge ve evraklarla yapılan başvuruların vize reddine sebebiyet vereceği unutulmamalıdır. Suudi Arabistan vize başvuru formuna Suudi Arabistan vizesine dair kapsamlı bilgileri için web sayfamızdaki Form ve Dilekçe bölümü altından ulaşabileceksiniz.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Suudi Arabistan vizesi başvuru dosyasında olması gereken ve biri başvuru formuna iliştirilecek olan fotoğraflarınız biyometrik kreitere uygun, 4,5 x 6 cm boyutlarında olmalıdır. Fonun beyaz olması ve yüzün net bir şekilde görülebilmesi gerekmektedir. 6 aydan daha eski fotoğraflar kabul edilmemekle birlikte eğer güncel halinizi yansıtmadığının düşünüldüğü durumlarda yeni bir fotoğraf çektirmeniz talebinde bulunulabilir.

Suudi Arabistan Güncel Vize Ücretleri

Vize ücretleri Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından seyahatin amacına göre (aile ziyaret vizesi, ticari vize, Umre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi) güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan güncel vize ücret bilgilerine ulaşmak için Gaziantep Vize Merkezini arayarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Suudi Arabistan Vize ücretleri konsolosluk harcı, barkod ücreti, seyahat sigortası ve Gaziantep vize merkezi koordinasyon ücretlerini içerir. Suudi Arabistan Umre vizesi, çalışma vizesi, aile ziyareti vizesi, işçi vizesi veya ticari vize prosedürleri birbirinden farklı olduğundan vize ücreti seyahat amacınıza göre de farklılık içermektedir.

Vize Merkezi Gaziantep Suudi Arabistan Ortadoğu vize işlemleri yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-postasında ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrak ve ücret bilgisine ulaşabileceksiniz.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5608