Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Adana

Suudi Arabistan Adana Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz

Adana ve çevre illerde ikamet eden kişiler Suudi Arabistan vize işlemleri için Vize Merkezi Adana şubemiz aracılığı ile başvuruları gerçekleştirebilecektir.

Suudi Arabistan vizesi için Adana’dan başvuruda bulunabilmeniz için lütfen bu sayfayı dikkatle okuyun. Vize Merkezi’nin desteğiyle Suudi Arabistan vizesi işlemleriniz için izlemeniz gereken aşamalara ilişkin bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Adana Vize Merkezi seyahat amacınıza uygun hedeflerinizi göz önünde bulundurarak vize başvuru sürecini Suudi Arabistan Konsolosluğunun belirlediği koşullar dâhilinde sizin adınıza yürütebilecek yetkinliğe sahiptir.

Suudi Arabistan vizesine dair detaylı bilgiyi Vize Merkezi Adana şubemizi hem telefonla arayarak hem de adana@vizemerkezi.com adresimize mesaj göndererek alabilmekte ve bu e-posta adrese vize taleplerinizi, görüş ve tavsiyelerinizi iletebilmektesiniz.

Adana’dan Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

1. Aşama: Adana Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek seyahat amacınızı ve durumunuzu anlatın ve anlattıklarınıza göre başvurulması gereken Suudi Arabistan vize türü ve hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi isteyin. Hazırlamanız gereken evraklar ve vize işlemleri hakkındaki diğer bilgileri temsilcilerimiz size e-mail aracılığıyla bildirecektir.

2. Aşama: Gerekli evraklarınızı e-maildeki yazılanlara göre hazırlayın ve Vize Merkezi Adana şubemize elden getirerek veya kargo ile göndererek teslim edin.

3. Aşama: Vize Merkezi hazırladığınız evrakları teslim aldıktan hemen sonra Suudi Arabistan vizesi başvurunuz için işleme geçer, evrakların yanlış veya eksik olmasının tespiti halinde bu durum telefon veya ulaşılamadığınız durumlarda mail aracılığıyla ile size bildirilir.

4. Aşama: Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurunuza ilişkin kararını açıklayınca pasaportunuzu dilediğinize göre şubemize gelerek veya temsilcilerimize bildirmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderim yapılarak alabilmektesiniz.

Suudi Arabistan Vize Merkezi Çağrı merkezi

Suudi Arabistan vizesi için başvuruyu Adana’dan gerçekleştirebilmeniz için çağrı merkezimize aşağıda belirtilen çalışma zamanları içinde ulaşabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi çalışma zamanları hafta arası 08.30 - 18.30 saatleri ve Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arası olup bu süreler dâhilinde temsilcilerimizden hizmet alabilmektesiniz.

Adana’dan Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vizesi için işlemler ortalama olarak 4 ila 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Adana ve çevre yerlerden gerçekleştirilen başvurularda kargo süreleri de göz önüne alınmalıdır. Vizenizin çıkış tarihinin Suudi Arabistan’a planladığınız gidiş tarihiyle çakışmaması açısından vize başvuru belgelerini Vize merkezi şubemize kargo ile ulaştırmanız halinde 1 veya 2 günlük kargo sürelerini de hesaplayarak başvuru yapmanız tavsiye edilir. Suudi Arabistan’daki firma veya kişilerin vize başvurusu için gönderdiği davetiyeler Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki resmi dış temsilciliklerine ulaştırılmaktadır. Davetiye hangi dış temsilcilik için yazılmışsa vize başvuruları o temsilciliğe gerçekleştirilmelidir. Davetiyenizin ikamet etmekte olduğunuz yere göre vize için başvurmanız gereken dış temsilcilik adına yazılmasını sağlayın. Adana Vize Merkezi, Vize Merkezi’nin Ankara ve İstanbul’daki şubeleriyle koordineli hareket ederek vize başvurunuza ilişkin çalışmaları yürütür.

Vize işlemleri esnasında Suudi Arabistan makamlarının mülakata çağırması gibi istisnai durumlarla karşılaşabilirsiniz. Oluşan istisnai durumlar Vize Merkezi şubesine bildiriliyorsa temsilcilerimiz aldığı bildirimleri sizinle paylaşmaktadır. Fakat konsolosluk böyle durumları size doğrudan bildirirse aldığınız bildirimleri Vize Merkezi temsilcimize paylaşmanız işlemlerinizi daha iyi şekilde takip etmemizi sağlayacaktır.

Adana Vize Merkezi Suudi Arabistan vizesi başvuru sorgusu

Adana Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibat kurup Suudi Arabistan vize başvuru sorgusunda bulunarak başvurunuza dair en güncel durumu öğrenebilirsiniz. Adana Vize Merkezi temsilcilerimiz vize işlemlerine ilişkin tüm süreci takip etmektedir. Vize sonucu çıkınca temsilcilerimiz sonucu hemen size telefon veya mail yolu ile bildirmektedir.

Vize Merkezi Adana, İzmir, Gaziantep, İstanbul, Antalya, Konya, Ankara, Edirne ve Bursa şubelerimiz Türkiye’de yaşadığınız yer fark etmeksizin Suudi Arabistan vizesi için başvurularınızı kabul etmektedir. Lütfen başvuru işlemleri esnasında müşteri temsilcilerimize davetiyenizin hangi konsolosluk birimi için hazırlandığına dair bilgiyi veriniz. Hatay, Mersin, Osmaniye, Adana, Nevşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Niğde illerinde yaşayan kişiler Suudi Arabistan vize başvurularını Vize merkezi Adana aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan vize başvurusu için gerekli evraklar başvurulacak vizenin türüne göre değişmektedir. Ticari,  Umre, aile ziyareti, çalışma, işçi ziyareti, vizelerinin her biri için hazırlanacak evraklar farklıdır. Bu evraklara dair bilgilere web sitemizin Suudi Arabistan sayfasındaki Vize İşlemleri başlığı altında yer alan sayfalardan ulaşabilirsiniz. Ama evraklar konsolosluğun yetkisine dayanarak güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan vizesi için gerekli evraklar hakkında güncel bilgileri alabilmeniz için danışmanlarımızla irtibat kurmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan makamları vize prosedürleri hakkında çok hassastır, bundan dolayı evrakların eksik olması ya da yanlış bilgi içermesi vize reddi almanıza yol açabilir. Evrakların hangi kuruluşlarca onaylı olması gerektiği, asıl ya da fotokopi olarak ibraz edilmesi gereken evrakların hangileri olduğu hakkında Vize Merkezi danışmanlarımız size yardımda bulunmaktadır. Evrakların hazırlanması esnasında süre kayıpları yaşamamak için danışmanlarımızdan mutlaka gerekli evraklara ilişkin bilgi maili isteyin.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize başvuru formunda bilgiler Türkçe, Arapça ya da İngilizce olarak doldurulabilir. Formda doldurulan bilgilerin doğru olması gerektiği ve sahte evraklarla gerçekleştirilen başvuruların vize reddi almanıza sebep olacağı unutulmamalıdır. Suudi Arabistan vize başvuru formunu web sitemizdeki Form ve Dilekçe bölümünde Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu sayfasını ziyaret ederek veya Vize Merkezi şubelerimize gelerek temin edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Suudi Arabistan vizesi evrak dosyasının içinde olması gereken ve biri başvuru formu için gerekli olan fotoğraflarınız biyometrik özelliklere uygun, 4,5 x 6 cm ebatlarında olmalıdır. Fotoğrafın beyaz fonda olması ve yüzü net olarak göstermesi de gerekmektedir. Çekilme tarihi 6 aydan daha önce olan fotoğraflar kabul edilmemekle birlikte Suudi makamları evrak dosyanızdaki fotoğrafın güncel halinizi göstermediğini düşünürse başka bir fotoğraf getirmenizi isteyebilir.

Suudi Arabistan Güncel Vize Ücretleri

Suudi Arabistan ticari vize, işçi ziyareti vizesi, aile ziyareti vizesi, çalışma vizesi veya Umre vizesi için vize başvurusuna yönelik farklı uygulamalar olduğundan vize ücretleri vize kategorisine göre farklılıklar göstermektedir. Vize Merkezi’ne ödemeniz gereken Suudi Arabistan vize ücreti seyahat sigortası, barkod ücreti, konsolosluk harcı ve Adana vize merkezi koordinasyon bedellerini kapsamaktadır. Suudi Arabistan vize kategorileri için ücretlerin farklı olmasıyla birlikte bu ücretler her zaman aynı miktarda kalmayıp zamanla değişebilmektedir. Suudi Arabistan vize ücretleri hakkında güncel bilgileri Adana Vize Merkezini aramanız durumunda doğru olarak alabilmektesiniz.

Vize Merkezi Adana’nın Suudi Arabistan vize başvurularıyla ilgilenen temsilcimizin size ihtiyaç duyduğunuz vizeye ilişkin bilgileri içeren e-mail mesajı gönderdiğinde mesajda gerekli evraklara ilişkin en güncel bilgilerle birlikte en güncel ücret bilgisini de görebilirsiniz.

 

 

 

 

daha fazla göster

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz