Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 53 40

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Suudi Arabistan Antalya Vize Merkezi Sayfamıza Hoş geldiniz

Antalya ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerini kolayca yapabileceklerdir.
Antalya Vize Merkezi Suudi Arabistan vize işlemlerinizin takibini titizlikle yürütmekte olup ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olmaktadır.

Lütfen Suudi Arabistan web sayfamızda yer alan bilgileri dikkatle inceleyin ve hızlı şekilde başvuru yapmak ve Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakları öğrenmek için Antalya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Suudi Arabistan Çalışma vizesi, ticari vizesi, işçi vizesi, Umre vizesi kategorilerinde ön bilgilendirmeye Vize İşlemleri alt menüsünden ulaşacaksınız.

Antalya Vize Merkezi seyahat amacınıza uygun önceliklerinizi dikkate alarak vize başvuru sürecini Suudi Arabistan Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde sizin adınıza yürütecektir.

Suudi Arabistan vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için Antalya Vize Merkezimizi arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com ve antalya@vizemerkezi.com e-posta hesaplarımıza vize taleplerinizi, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Antalya’dan Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

1. Adım: Antalya Vize Merkezini arayarak durumunuzu anlatın ve yolculuğunuzun amacınıza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrak listesini e-posta olarak talep edin. 2. Adım: Antalya Suudi Arabistan vizesi bilgi e-postasında belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.

3. Adım: Vize için gereken evrakları Antalya Vize merkezi şubemize gelerek elden veya kargo-kurye ile ileterek ulaştırabileceksiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuz Vize Merkezi tarafından hemen işleme alınır ve eksik evrak veya durumunuza özel gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılır.

4. Adım: Vizenizi sonucu Suudi Arabistan Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz ofis veya ev adresinize kargo ile gönderimini sağlayabiliriz.

Suudi Arabistan Vizesi Antalya Vize merkezi çalışma saatleri

Suudi Arabistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Antalya üzerinden gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri Antalya Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. Antalya Vize Merkezine ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir.

Antalya Vize Merkezi Pazartesi - Cuma arası 08.30 - 18.30,

Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vizesinin çıkış süresi 4 ila 5 iş günüdür ve bu süre kargo sürelerini içermemektedir. Suudi Arabistan vize başvurularında davetiye Türkiye’deki Suudi Arabistan dış temsilciliklerine - Suudi Arabistan Ankara Büyükelçilik ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluk - gönderilir. Suudi Arabistan vize davetiyesi Suudi Arabistan’daki kişi veya kurumlardan gönderilir ve gönderildiği Suudi Arabistan diplomatik misyonlarına başvuru aracılığımız ile yapılmaktadır. Bu durumda Antalya’dan yapılan başvurularda evraklar vize onayı için söz konusu dış temsilciliklere tarafımızdan iletilir. Kargo sürelerini de dikkate alarak başvuru yapmanız doğru olur. Antalya Vize Merkezi, Vize Merkezi İstanbul ve Ankara ofisleriyle koordineli çalışarak vize işlemlerinizi sonuçlandırır.

Vize işlemlerinizi Antalya Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirdiğinizde, vizenizin durumu hakkında bilgileri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize sonucu çıkar çıkmaz telefon veya mail yolu ile bilgilendirilmektesiniz.

Antalya Vize Merkezi Suudi Arabistan vizesi başvuru sorgusu

Suudi Arabistan vize başvuru sorgu işlemi hakkında bilgileri, vize sürecinin başından sonuna takibini yapacak olan Antalya merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya ve diğer ofislerimiz Suudi Arabistan Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir ancak davetiyenizin gönderildiği dış temsilcilik bilgisini mutlaka temsilcilerimizle paylaşmanız gerekmektedir. Muğla, Konya, Afyon, Bitlis, Aydın, Adana, Burdur, Mersin, Hatay, Isparta, Denizli illerinde ikamet edenler Suudi Arabistan vize işlemlerini Vize merkezi Antalya aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan için gereken evraklar seyahat amacına özel evraklar içermektedir. Bununla birlikte bütün vize başvurularında ortak olan şu evrakların hazırlanması gerekir:

  1. Pasaport: Seyahatten dönüş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacaktır.
  2. Fotoğraf: 4,5 x 6 cm ölçüsündeki fotoğraf rötuşsuz ve güncel olmalı arka planı beyaz olmalıdır.
  3. Başvuru Formu: Türkçe, Arapça veya İngilizce doldurulabilmekte olup Antalya Vize Merkezi temsilcilerimizi bu konuda size gereken desteği sağlamaktadır.
  4. Davetiye: Suudi Arabistan’daki şirket veya kişi tarafından Suudi Arabistan Türkiye konsolosluklarına gönderilecektir. Suudi Arabistan dış işleri bakanlığından onaylı Davetiye mail yolu gönderilebilmektedir ve gönderildiği konsolosluk başvuru evraklarının kabul işlemini yapmaktadır.
  5. Tam Vukuatlı Nüfus kayıt örneği

Önemli Not: Suudi Arabistan ticari vize, çalışma vizesi veya işçi vizesi için başvurularda şirket güncel evrakları, iş sözleşmesi, Suudi Arabistan’daki firmadan gönderilecek davetiye gibi evraklar gerekmekte olup bu evrakların içeriklerine dair kapsamlı bilgi almak için Vize Merkezi Antalya ofisimizi arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vizesi başvuru formu İngilizce, Türkçe veya Arapça doldurulabilecektir. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu için lütfen sayfamızda Form ve Dilekçe bölümünü ziyaret ederek Başvuru Formu örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Formda verdiğiniz bilgiler taahhüt niteliği taşır ve vize başvuru sonrasında değiştirilemez. Dikkat doldurulması gereken Suudi Arabistan vize başvuru formundaki verilen bilgiler gerçek ve diğer vize evraklarıyla uyum içinde olmalıdır.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü Suudi Arabistan vizesi başvurularında kullandığınız fotoğraf 6 aydan daha eski olmamalıdır. Fotoğrafınız güncel olması tavsiye olunur. Fotoğrafın ölçüleri 4,5 x 6 cm ebatlında olacak olup fon beyaz ve yüzün görüldüğü şekilde olacaktır. 6 aydan daha eski vizelerde ve pasaportlarda kullanılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Güncel Vize Ücretleri

Vize ücretleri Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından seyahatin amacına göre (aile ziyaret vizesi, ticari vize, Umre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi) güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan güncel vize ücret bilgilerine ulaşmak için Antalya Vize Merkezini arayarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Suudi Arabistan Vize ücretleri konsolosluk harcı, barkod ücreti, seyahat sigortası ve Antalya vize merkezi koordinasyon ücretlerini içerir. Suudi Arabistan Umre vizesi, çalışma vizesi, aile ziyareti vizesi, işçi vizesi veya ticari vize prosedürleri birbirinden farklı olduğundan vize ücreti seyahat amacınıza göre de farklılık içermektedir.

Vize Merkezi Antalya Suudi Arabistan Ortadoğu vize işlemleri yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-postasında ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrak ve ücret bilgisine ulaşabileceksiniz.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz