İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 02 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Suudi Arabistan İstanbul Vize Merkezi Sayfamıza Hoşgeldiniz

İstanbul ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi İstanbul şubemiz aracılığı ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerini kolayca yapabileceklerdir. Suudi Arabistan vize işlemlerinde şahsen Başkonsolosluğa başvuru yapma zorunluluğu yoktur. İstanbul Vize Merkezi Suudi Arabistan vize işlemlerinizin her aşamasında takibini yapar ancak vize sonucunu tayin eden tek yetkili kurum İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğudur.

Lütfen Vize Merkezi Suudi Arabistan web sayfamızda yer alan bilgileri dikkatle okuyun ve sayfamızda şehirlere göre düzenlenmiş şubelerimizin bilgilerinden Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçin.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde profesyonel danışmanlık hizmeti sunan müşteri temsilcilerimiz önceliklerinize odaklanarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Suudi Arabistan vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için İstanbul Vize Merkezimizi arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com ve istanbul@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize isteğinizi bildirebilirsiniz.

İstanbul’dan Suudi Arabistan vizenizi almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: İstanbul Vize Merkezini arayarak durumunuza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakların listesini e-posta olarak gönderimini talep edin.
  2. Adım: Suudi Arabistan vizesi bilgi e-postasında belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Gerekli evrakları İstanbul Vize merkezi şubemize elden veya kargo/kurye ile ulaştırabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuz hemen işleme alınmakta olup gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılmaktadır.
  4. Adım: Vizenizi sonucu Suudi Arabistan Büyükelçilikten açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz iş veya ev adresineze kargo ile gönderimini sağlayabiliriz.

Suudi Arabistan Vizesi İstanbul Vize merkezi çalışma saatleri

Suudi Arabistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi İstanbul üzerinden gerçekleştirecek TC. pasaport hamileri İstanbul Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. Şubemize yapacak olduğunuz ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

  • Pazartesi - Cuma arası 08.00 - 18.30.
  • Cumartesi günü 10.00 - 14.00.

Suudi Arabistan Vizesi Ücreti 2023

Suudi Arabistan vizesi ücreti 2023 yılında vize türü ve Suudi Arabistan’da kalış süresine göre değişebilmektedir. Suudi Arabistan ticari vize, çalışma vizesi, ziyaret vize ve Umre vizesi kategorilerindeki vize ücretleri farklılık gösterebilmektedir. Vize ücretleri Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Suudi Arabistan vize işlemleri Vize Merkezi koordinasyon bedellerini de içermektedir. Güncel vize ücret bilgileri için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimize durumunuza özel koşullarla birlikte seyahat planınızı aktardığınız takdirde size özel çözümler üretilmekte olup koordinasyon bedelleri de değişiklik gösterebilmektedir. Suudi Arabistan Devletinin vize rejimi kadınlar ve çocuklara özel uygulamaları içermektedir. Suudi Arabistan vize başvuru sahibinin yaşına bağlı değişen kriterler de sözkonusu olabilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuza uygun evrak listesini içeren bilgi e-mail’ini talep ettiğinizde, tarafınıza gönderilecek e-mail’de ücret ve prosedür bilgisini de görebileceksiniz.

Vize ücretleri Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından seyahat amacına göre güncellenebilmektedir, bu nedenle Suudi Arabistan vize ücreti 2023 bilgileri için İstanbul Vize Merkezini arayarak sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize ücretleri harç bedelleriyle birlikte Vize Merkezi İstanbul koordinasyon bedellerini içermektedir. Suudi Arabistan çalışma vizesi, ticari vize veya Umre vize prosedürleri birbirinden farklı olduğundan seyahat amacındaki bu değişiklik vize ücretlerinde de farklılaştırmaktadır.

Vize Merkezi İstanbul Suudi Arabistan Ortadoğu vize işlemleri yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-postasında ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrakların bilgisine ve Suudi Arabistan vize ücreti 2023 bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru sorgulama işlemi

Vize işlemlerinizi İstanbul Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirirken vizenizin durumu hakkında Başkonsolosluktan veya Büyükelçilikten aldığımız bilgileri temsilcilerimiz sizinle paylaşmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru sorgulama işlemi hakkında bilgileri çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu adınıza gerçekleştirdiğimizde vize başvuru sorgulama işlemi de vize takibinin bir parçası olacaktır.

Suudi Arabistan vizesi başvurularında büyük önem ahzeden ticari davetiyenin Türkiye’deki hangi dış temsilciliğe gönderildiği başvuruyu nereden yapmanız gerektiğini de belirler. Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara veya Suudi Arabistan Başkonsolosluğu İstanbul’a gönderilen davetiyeye göre başvuru evrakları ilgili dış temsilciliğe teslim edilmektedir.

İstanbul Suudi Arabistan Vize merkeziz Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir ancak davetiyenizin gönderildiği dış temsilcilik bilgisini mutlaka temsilcilerimizle paylaşmanız gerekmektedir. Afyon, Amasya, Adıyaman, Aydın, Bursa, Çankırı, Kayseri, Sinop Giresun, Kırıkkale, Karaman, Ardahan, Trabzon, Yalova, Edirne, Adana, Artvin, Yozgat, Bilecik, Bingöl, Nevşehir, Sivas, , Tokat, Zonguldak, Bayburt, Düzce Artvin, Ağrı, Kırklareli, Kırşehir, Ordu, Karabük, Aksaray, Niğde, Kütahya, Gümüşhane, Kastamonu Eskişehir, Çorum, Kars Rize, Samsun, Balıkesir, Tekirdağ, Çanakkale, Diyarbakır, Mersin Mardin, Şanlıurfa illerinden yapılan başvurular İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna yapılabilmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi Fotoğraf Ölçüleri
Vize işlemlerinde kullanılacak Suudi Arabistan vizesi fotoğraf ölçüleri 4,5 x 6 santim boyutlarında olacaktır. Fotoğrafın fonunun beyaz olmasının bir koşul olmasına ilaveten, fotoğraf en fazla 6 ay kadar eski olabilir. Bununla birlikte İstanbul Vize Merkezi olarak güncel fotoğraflar ve evraklarla başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vizesi başvuru formu Türkçe veya Arapça doldurulabilmektedir. Formun doldurulmasından, ek ve alternatif evraklara kadar Suudi Arabistan vize başvurusunun her adımında size destek olacak olan İstanbul Vize merkezi temsilcilerimiz evraklarını titiz bir şekilde organize etmektedirler. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu için lütfen

buraya tıklayın.

Onsekiz yaş altındaki çocuklar birinci dereceden (anne-baba) yakınları olmadan Umreye gidemezler. Eğer baba veya anne ile seyahat etmiyorlarsa taahhütname veya noter onaylı muvaffakaname ile birlikte tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini de başvuru evrakları arasına eklerler.

Suudi Arabistan Umre vizesi başvurularında diyanet kartı İstanbul Vize Merkezi tarafından temin edilebilmektedir.

8 yaş ve altı çocuklar Umreye mutlaka anneleri ile birlikte gitmek zorundadırlar.

Suudi Arabistan kanunları 18 - 45 yaş arası bayanların ancak 1’inci dereceden yakınları ile birlikte gitmeleri durumunda Umre vizesi almalarına izin verilmektedir. Bu durumdaki bayanlar birlikte seyahat edecekleri yakınlarının tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini Suudi Arabistan vize başvurusunda ibraz etmeleri gerekmektedir.

9 ile 18 yaş arasındaki çocuklar eğer baba veya anneleriyle birlikte seyahat etmedikleri takdirde umre vizesi alamazlar. Birlikte gidecekleri yakınlarından tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir ve ayrıca muvaffakaname sunulması da gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin gerekli belgelerin orijinal versiyonları sunulmalıdır. Ticari Suudi Arabistan vize başvuruları için gerekli olan Davetiye ve Şahadetnamenin fotokopisi mail olarak geleceğinden fotokopileri kabul edilebilmektedir. Fotokopisi sunulan evrakların geçerlilik durumları Suudi Arabistan Başkonsolosluğui vize bölümü tarafından kontrol edilmektedir.

İstanbul Vize Merkezi Suudi Arabistan sayfasında gerekli belgeler hakkında ön bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Suudi Vize evrakları koşullara göre değişebildiğinden vize usullerine dair güncel bilgi için temsilcilerimizi arayarak başvurunuzu sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5995