Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 02 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Ankara ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi Ankara şubemiz üzerinden Suudi Arabistan vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Suudi Arabistan vizesi işlemleri konsolosluk veya büyükelçilik düzeyinde şahsen yapılmamakta olup Ankara Vize Merkezi Suudi Arabistan vize işlemlerinizin her aşamasında takibini yapan uzman bir kuruluştur.

Lütfen web sayfamızda yer alan bilgileri dikkatle okuyun ve sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçin.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde uzman olan müşteri temsilcilerimiz önceliklerinize başvurunuzu sonuç odaklı olarak ele alır ve evraklarınızı inceleyerek Suudi Arabistan vizesini almanızda size destek olur.

Ayrıntılı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya ayko@vizemerkezi.com veya ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımızla vize talebinizi bildirin.

Suudi Arabistan vizesi Ankara Vize Merkezinden nasıl alınır?

  1. Adım: Ankara Vize Merkezini arayarak durumunuza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak gönderilmesini talep edin.
  2. Adım: Suudi Arabistan vizesi bilgilendirme e-mail’inde belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize elden veya kargo/kurye ile ulaştırabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.
  4. Adım: Vize sonucu Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden çıktıktan sonra pasaportlarınızı ofisimizden alabilir veya temsilcilerimize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini sağlayabiliriz.

Suudi Arabistan vize başvurularınız için Vize merkezi çalışma saatleri

Suudi Arabistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Ankara üzerinden gerçekleştirecek kişiler, Ankara Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler.

Ankara Vize Merkezi çalışma saatleri arasında Suudi Arabistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alınması zorunlu değildir.

  • Pazartesi - Cuma arası 08.30 / 19.30,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00

Suudi Arabistan Vize Ücreti 2017

Suudi Arabistan vize ücreti 2017 bilgileri için Ankara Vize Merkezini arayarak güncel vize ücret bilgilerini alabilirsiniz. Vize ücretleri Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından seyahat amacına göre güncellenebilmektedir.

Suudi Arabistan Vize ücretleri vize harç bedelleri ve Vize Merkezi Ankara koordinasyon bedellerini içermektedir. Suudi Arabistan ticari vize, çalışma vizesi veya Umre vizesi prosedürleri birbirinden farklı olduğu gibi seyahat amaçlarındaki bu değişiklik vize ücretlerinde de farklılık yaratmaktadır.

Vize Merkezi Ankara Suudi Arabistan vize işlemleri departmanı yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-mailinde ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrakların bilgisine ve güncel ücret bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru sorgulama

Vize işlemlerinizi Ankara Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz taktirde vizenizin durumu hakkında büyükelçilikten alınacak bilgileri temsilcilerimize danışabilir, Suudi Arabistan vize başvuru sorgulamasının sonucunu temsilcilerimizden alabilirsiniz. Vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirdiğimizde vize başvuru sorgulama işlemi de vize takibinin bir parçası olmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru formunun doldurulmasında temsilcilerimiz yönlendirici rol oynamaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurularında önemli rol oynayan davetiyenin Türkiye’deki hangi dış temsilciliğe (Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğu) gönderildiği başvuruyu nereden yapmanız gerektiğini de belirler. Suudi Arabistan vize başvurusu Amasya Artvin, Adıyaman, Ağrı, , Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, , Ardahan, Rize, Ordu,, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce illerinden Ankara Büyükelçiliğine ve İstanbul Başkonsolosluğuna yapılabilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüleri

Vize işlemlerinde kullanılacak Suudi Arabistan vize fotoğraf ölçüleri 4,5 x 6 cm boyutlarında olmalıdır. Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı ve en fazla 6 ay önceden çekilmiş olmalıdır. Ankara Vize Merkezi olarak güncel fotoğraflarla başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Yüzün ne bir şekilde görülmesi, yüzün görünmesi engelleyecek unsurların katiyen kullanılmaması gerekir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Formu Arapça veya Türkçe doldurulabilmektedir. Başvuru formuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Formun doldurulmasında Ankara Vize merkezi temsilcilerimiz diğer birçok konuda olduğu gibi size asistanlık edeceklerdir. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu için buraya tıklayın.

Suudi Arabistan Vizesi Ankara Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekli Hususlar

18 yal altındaki çocuklar birinci dereceden yakınları olmadan Umreye gidemezler. Eğer anne ve baba ile seyahat etmiyorlarsa noter onaylı muvaffakaname veya taahhütname ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneklerini de ibrazı gerekir

Suudi Arabistan Umre vizesi işlemlerinde diyanet kartı kurumumuz tarafından temin edilebilmektedir.

0-8 yaş arasındaki çocuklar Umreye mutlak surette anneleri ile birlikte gitmek zorundadırlar

Suudi Arabistan yasalarına göre 18 ile 45 yaş arası bayanlar ancak birinci dereceden yakınları ile birlikte gideceklerinde Umre vizesi alabilirler. Birlikte gidecekleri yakınlarının tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini Suudi Arabistan vize başvurusunda ibraz etmeleri gerekmektedir.

9 ile 18 yaş arasındaki çocuklar eğer anne veya babalarıyla birlikte seyahat etmeyeceklerse umre vizesi alamazlar. Birlikte gidecekleri yakınlarından tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilir ve ayrıca muvaffakanamer sunulması da istenir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin gerekli evraklar orijinal olarak sunulmalıdır. Suudi Arabistan ticari vize başvuruları için gerekli olan Davetiye ve Şahadetnamenin fotokopisini kullanabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu evraklar fotokopi de olsa geçerlilik durumları Suudi Arabistan Büyükelçiliği resmi makamlarınca kontrol edilmektedir.

Vize Merkezi Suudi Arabistan sayfasında gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Vize evrakları koşullara göre değişebildiğinden güncel vize usullerine dair bilgi için temsilcilerimizi arayarak başvurunuz sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz