Suudi Arabistan Vize

Suudi Arabistan Vize

Suudi Arabistan’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışma Merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize Merkezi Suudi Arabistan Departmanımız sizin adınıza Suudi Arabistan vize başvurunuzu sorunsuz ve en kısa sürede gerçekleştirmek için hizmet vermektedir. 

Suudi Arabistan vize başvurusu yapabilmek için Suudi Arabistan’dan kişi adına düzenlenmiş bir davetiye gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi için davetiye vize başvuru işlemlerinin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Arabistan vize davetiyesi, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na ait bilgi sistemine ve seyahat acentelerine e-mail yolu gönderilmektedir.

T.C. Vatandaşları her ne amaçla Suudi Arabistan’a seyahat edeceklerse davet mektubunu almaları ve konsolosluğa beyan etmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için öncelikle davet mektubunun temin edilmesi zorunludur. Suudi Arabistan’a aile ziyareti, turistik, çalışma ya da ticari amaçla seyahat edecek kişilerin planladıkları seyahatlerinden en az 15 işgünü öncesinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını Pazartesi-Perşembe günleri 09:00-15:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Cuma günleri Suudi Arabistan vize başvuruları kabul etmemektedir.

Suudi Arabistan vize başvurusu yapacakların pasaportlarında İsrail vizesi, İsrail’e giriş-çıkış damgası olması durumunda Suudi Arabistan vize başvuru işlemi yapılmaz.

50 yaşın üzerindeki yabancılara Suudi Arabistan çalışma vizesi verilmemektedir. Yabancı şirketlerin temsilcilerine, yatırımcılara, iş adamlarına ticari amaçla Arabistan vizesi verilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri için başvuru formu, tam ve okunaklı bir biçimde doldurulmalı, seyahati destekleyen evraklarla uyumlu olması gerekmektedir. Arabistan vizesi başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı dilde de doldurulmalıdır.

Suudi Arabistan’a kısa süreli seyahatler için vize başvuruları, konsolosluk vize başvuruları için yetkilendirilmiş turizm acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini kabul eden vize danışma merkezleri tarafından yapılabilmektedir. Vize Merkezi, Suudi Arabistan departmanı Arabistan vize başvurunuzu en kısa sürede almanız için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Suudi Arabistan Devleti, T.C. Pasaport hamili tüm kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Suudi Arabistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize Merkezi Suudi Arabistan sayfasında yer alan seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Ancak Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evraklar Suudi Arabistan Konsolosluğunun insiyatifinde değişebilmektedir. Güncel evrakları, vize prosedürünü öğrenmek ve doğru evraklarla doğru başvuru yapmak için Suudi Arabistan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Mesleki ve sosyal durumunuza uygun Suudi Arabistan vize evrak listesini müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz. Temsilcilerimizi size göndereceği bilgilendirme e-mail'ini dikkatli bir şekilde okuyun ve evraklarınızı Vize Merkezine gönderin.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi Suudi Arabistan Bölümü temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi sayfamızda Vize İşlemleri bölümü altında kategorilere ayrılmış gerekli evrak listelerini görebilirsiniz. Ayrıca evrkalara dair ilgili formlara yine sayafmızda yer alan Form ve Dilekçe bölümünden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan vize ücreti Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücreti Suudi Arabistan’a yapılacak seyahatin amacına göre yani Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, ticari vize, Umre vizesi, çalışma vizesi ve işçi vizesi kategorilerine göre güncellenebilmektedir.

Suudi Arabistan Vize ücretleri konsolosluk harç bedelleri, barkod ücreti, seyahat sağlık sigortası ve Vize Merkezi koordinasyon bedellerini kapsar. Suudi Arabistan çalışma vizesi, işçi vizesi, aile ziyareti vizesi, ve ticari vize başvuru prosedürleri birbirinden farklı olduğundan vize ücreti farklılık gösterir. Umre vizesi de bütün bu vize türleri içinde özel bir kategoridir. Aile ziyareti, ticari veya çalışma vizelerine başvurularda olduğundan daha farklı, özellikle bayanlara özel evrak türleri söz konusudur. Seyahat amacına uygun olmayan vize kullanımlarının cezai yaptırımları olabilmektedir.

Suudi Arabistan ile ilgili sizden gelen sorular

36 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Suudi Arabistan Elektronik Vize
  S. Kaynar, 26 Eki 2023, 01:22

  Suudi Arabistan’a bir firma ile iş görüşmesine gideceğim. Daha önce birkaç kez gitmiştim. Suudi Arabistan vizesi her seferinde pasaportuma basılmıştı. Sosyal medyada okuduğum kadarıyla Suudi Arabistan elektronik vize sistemine geçmiş. Elektronik vize başvurusu hangi tür vizeler için geçerlidir? Elektronik vize için gerekli evraklar nelerdir? Kaç günde vize çıkmaktadır? Vize süreleri nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar 2021
  Ö.B., 09 Haz 2021, 16:34

  Vize Merkezi merhaba, ben Arabistan için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Bu işlemler ortalama ne kadar sürer ve Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar 2021 yılına ait son durumdan bahseder misiniz lütfen? Ayrıca işlemleri başlatmak için sizinle ne zaman iletişime geçilmesini tavsiye ediyorsunuz? Dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vize başvurusu 2021
  R.Olgun, 09 Haz 2021, 14:21

  İyi çalışmalar, ben Arabistan için vize talebinde bulunmak istiyorum. Çalışma programım nedeniyle işlemlerle şahsen ilgilenecek vakte sahip değilim. Suudi Arabistan vize başvurusu 2021 işlemleri sırasında siz yardımcı oluyor musunuz ve oluyorsanız bu süreçte benimde şahsen bulunmam gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan turistik vize 2021
  D.Özgür, 09 Haz 2021, 14:17

  Merhabalar, ben bir grup arkadaşımla beraber Arabistan’a seyahat etmeyi düşünüyorum. Seyahatimiz kısa süreli olacak. Suudi Arabistan turistik vize 2021 başvuru işlemlerine dair bilgi almak istiyorum. İşlemlerin en doğru şekilde nasıl yapılması gerektiğine dair püf noktalarından bahsedebilir misiniz? Teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Vize 2021
  F.Tunç, 07 Haz 2021, 16:39

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, Suudi Arabistan vize 2021 başvuruları hakkında bilgi almak için bu soruyu soruyorum. Başvurular nasıl yapılıyor, hangi evraklar talep ediliyor ve ücret nedir? Sürecin ilerleyişine dair bilgi verebilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim şimdiden, iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan Vizesi 2021
  G.Y., 07 Haz 2021, 16:34

  Merhabalar, ben kısa süreli bir seyahat nedeniyle vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Suudi Arabistan vizesi 2021 başvurularının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Kurumunuz bu konuda destek veriyor mu? Sizinle işlemler için ne zaman iletişime geçebilirim. Dönüş için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vize reddi
  E. Küçükırmak, 15 Nis 2020, 11:06

  Merhaba, Suudi Arabistan konsolosluğuna vize talebinde bulundum fakat olumsuz olduğunu belirttiler. Başvuruyu yetkili acente ile yapmıştım eğer direk konsolosluğa yapsaydım Suudi Arabistan vize reddi almazdım diye düşünüyorum. Ret ile alakalı nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vizesi talep dilekçesi
  N. Ceylan, 15 Nis 2020, 10:24

  Suudi Arabistan’a şirketimiz ticari faaliyetler için seyahat planlıyor ancak şirketin ve bizim hazırlamamız gereken belgelerde emin olamadığımız bir kısım var. Suudi Arabistan vizesi talep dilekçesi şirket tarafında mı şahsi olarak mı hazırlanmalı ve ne yazmalı? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umre vizesi nasıl alınır?
  U.D., 24 Tem 2018, 13:25

  Merhabalar, ben ailemle beraber Umre’ye gitmek istiyorum ama tur şirketi olmadan otel rezervasyonumu buradan yaptırıp gitmek istiyorum. Bu mümkün müdür ne yapmam lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan çalışma vizesi için şartlar
  A. Okur, 29 May 2018, 11:27

  Merhaba, İngilizce öğretmenliği yapacağım okulda Work Visit Vizesi başvurusu yapacaklar bizim için fakat Türkçe karşılığını bulamıyorum. Eşimle birlikte ancak Türk pasaportumla başvuru yaparsam gelebiliriz aksi takdirde ABD pasaportumla başvuru yapacaklar ve tek gitmek zorunda kalacağım. Bu konuda benden bilgi istediler, Türkiye’den Work Visit başvuru yapma koşulları hakkında. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan'a evcil hayvan ile seyahat
  Y. Dinler, 20 Nis 2018, 10:27

  Merhaba, Suudi Arabistan'a iki adet evcil hayvan götürmek veya göndermek istesem neleri yerine getirmem gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umre vizesi ücreti ne kadar?
  A. Zurnacı, 14 Mar 2018, 10:39

  Merhabalar, Umre vizesi alıyor musunuz? Alıyorsanız ücreti ne kadar? Sadece vize alınabilir mi? Yani çok fazla kalmadan 1-2 günlüğüne gidip gelebilmek için alınabiliyor mu? Aynı yıl içerisinde 2 kere Umre’ye gidildiğinde ekstra ücret çıkar mı? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yabancı pasaport sahiplerinin Umre vizesi başvurusu
  Mehmet, 23 Şub 2018, 12:46

  Merhaba, İstanbul’da oturuyorum. Eşim için Umre vizesi almak istiyorum. Eşim İran vatandaşı ama Türkiye’de evlilik dolayısıyla oturum izni bulunmaktadır. Eşim için Umre vizesi alabilir miyiz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan turistik vize hakkında
  O. Usta, 23 Şub 2018, 10:31

  Merhaba, Arabistan'da turistik amaçlı 1 aylık gezi için aylık vize fiyatı ne kadar tutar? Haftalık ve aylık vize fiyatları nelerdir? İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vatandaşıyla evlenme
  Ü. Sürmelioğlu, 11 Oca 2018, 20:09

  Merhaba, ben Suudi Arabistan’da çalışıyorum. Suudili bir kız ile evlenmek istiyorum. Bunun için gerekli evraklar nelerdir? Buradan isteyebilecekleri evraklar nelerdir ve ne yapmam gerekiyor? Şu an Türkiye'deyim ve bir hafta sonra geri dönüş yapacağım. Suudili yetkililerin benden isteyebilecekleri belge veya evraklar nelerdir? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İsrail vizesi olan pasaporta Umre vizesine başvurabilir miyiz?
  R. Hoshanli, 23 Eki 2017, 13:59

  Merhaba, Eğer ki pasaportumda İsrail vizesi varsa yine de Umre vizesi alabilir miyim? Teşekkürler,

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Geçen sene Umre vizeleri için ek vergi alınıyordu bu yılda alınıyormu?
  n. şahin, 17 Eki 2017, 22:16

  2 yıl içinde ikinci kez gidecek olanlardan 540 $ ek vergi alınacak mı? 2017-2018 umre sezonunda bu hususta bir gelişme var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan oturum vizesi
  O. ERCİYAS, 26 Eyl 2017, 18:29

  Merhaba, yönetici mühendis olarak Suudi Arabistan'da çalışıyorum ve oturumum iznim var. Eşimin yeşil pasaportu vardır. Eşim yeşil pasaportu üzerine, Suudi Arabistan'da oturum vizesi alabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?
  C. Çelik, 02 Ağu 2017, 10:09

  Merhaba, geçen sene Suudi Arabistan’a ticari vize başvurusunda bulundum ancak davetiyenin geçerlilik süresinin bittiğini belirtip ret verdiler. Yeni ticari davetiyem geldi ve tekrar başvuru yapmak istiyorum. Suudi Arabistan vizesi 2020 yılı için nasıl alınır bilgi vermenizi istiyorum? Tekrar ret almamak için ne yapmalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Umre vizesi için pasaport süresi
  G. YUCEDAG, 02 May 2017, 10:14

  Merhaba, annemiz için Umre’ye gitmesi için pasaport başvurusunda bulunduk Süresini 6 ay seçtik bilmeden. Bu Vize alması için bir sorun oluşturur mu? Konsolosluğun şimdi ki uygulamalarına göre? Saygılar

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Suudi Arabistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp