Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Suudi Arabistan’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışma Merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize Merkezi Suudi Arabistan Departmanımız sizin adınıza Suudi Arabistan vize başvurunuzu sorunsuz ve en kısa sürede gerçekleştirmek için hizmet vermektedir. 

Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Devleti, T.C. Pasaport hamili tüm kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Suudi Arabistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize Merkezi Suudi Arabistan Sayfasında yer alan seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Ancak Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evraklar Suudi Arabistan Konsolosluğunun insiyatifinde değişebilmektedir. Güncel evrakları, vize prosedürünü öğrenmek ve doğru evraklarla doğru başvuru yapmak için Suudi Arabistan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Mesleki ve sosyal durumunuza uygun Suudi Arabistan vize evrak listesini müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz. Temsilcilerimizi size göndereceği bilgilendirme e-mail'ini dikkatli bir şekilde okuyun ve evraklarınızı Vize Merkezine gönderin. 

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi Suudi Arabistan Bölümü temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi sayafımızda Vize İşlemleri bölümü altında kategorilere ayrılmış gerekli evrak listelerini görebilirsiniz. Ayrıca evrkalara dair ilgili formlara yine sayafmızda yer alan Form ve Dilekçe bölümünden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Suudi Arabistan vizesi başvurusu için seyahat amacınızın belirlemenize gerekmektedir. Ziyaret etmekte olduğunuz Vize Merkezi Suudi Arabistan sayfasında yer alan Vize İşlemleri bölümü size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak vize prosedürü hakkında detaylı bilgi için ve Suudi Arabistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun. 

 

Suudi Arabistan Vize Ücreti 2017

Suudi Arabistan vize ücretleri Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücreti Suudi Arabistan’a yapılacak seyahatin amacına göre yani Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, ticari vize, Umre vizesi, çalışma vizesi ve işçi vizesi kategorilerine göre güncellenebilmektedir.

Suudi Arabistan Vize ücretleri konsolosluk harç bedelleri, barkod ücreti, seyahat sağlık sigortası ve Vize Merkezi koordinasyon bedellerini kapsar. Suudi Arabistan çalışma vizesi, işçi vizesi, aile ziyareti vizesi, ve ticari vize başvuru prosedürleri birbirinden farklı olduğundan vize ücreti farklılık gösterir. Umre vizesi de bütün bu vize türleri içinde özel bir kategoridir. Aile ziyareti, ticari veya çalışma vizelerine başvurularda olduğundan daha farklı, özellikle bayanlara özel evrak türleri söz konusudur. Seyahat amacına uygun olmayan vize kullanımlarının cezai yaptırımları olabilmektedir.

Vize merkezini arayarak seyahat etmek istediğiniz vize kategorisine ait evrakları talep ettiğinizde gönderilecek olan bilgi mail’inde ücret bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz. 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 89
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 89
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 89
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 68
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2409
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5340
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com