Suudi Arabistan vize reddi

E. Küçükırmak 15/04/20, 11:06
Merhaba, Suudi Arabistan konsolosluğuna vize talebinde bulundum fakat olumsuz olduğunu belirttiler. Başvuruyu yetkili acente ile yapmıştım eğer direk konsolosluğa yapsaydım Suudi Arabistan vize reddi almazdım diye düşünüyorum. Ret ile alakalı nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Öncelikle Suudi Arabistan konsolosluğu bizzat başvuru kabul etmediği için yetkili acentaları dışında başvuru yapamazsınız. Başvuru acentaları sizin verdiğiniz belgeleri ve başvuru formlarınızı alarak konsolosluğa iletir ve konsoloslukta değerlendirme süreci başlar. Bu noktada başvuru merkezi sizin evraklarınızın kontrolünü yapmaz ancak bizden Suudi Arabistan vize başvurunuz ile alakalı danışmanlık alabilir ve başvurunuzu yapmamız için izin verebilirsiniz. 

Suudi Arabistan vize ret nedenlerinin başında seyahat amacınızın inandırıcı gelmemiş ve belgelerinizin destekler nitelikte olmaması gelir. Bu yüzden başvurunuzu yapmadan önce doğru vize kategorisini belirlemelisiniz. Her vize türü için farklı evrak süreci olduğunu unutmamalısınız. 

Başvuru belgeleri ve başvuru formundaki bilgilerde Suudi Arabistan vize ret nedeniniz olabilir. Başvuru formundaki bilgilerde eksik ya da fazla bilgi beyan etmeniz durumunda konsolosluk sizden şüphe duyabilir. Gidiş amacınızı inandırıcı bulmama nedenlerini tespit edip ortadan kaldırmak gerekiyor. 

Vize başvuruların ret alma durumlarında en önemli kısım reddi olumluya çevirebilmektedir. Elbetteki bu doğru bilgi ve iyi bir süreç yönetimiyle olur. Suudi Arabistan konsolosluğunda olumsuz sonuçlanan başvurular için itiraz bulunmadığından dolayı tekrar başvuru yapmanızı talep ederler. 

Yeni başvurunuzda profesyonel destek almanız tekrar aynı hataları yapmamanız için önemlidir. Özellik vize başvurularından ret almış kişilerin başvuru dosyalarına iyi niyet mektubu eklemelerini talep ediyoruz. Çünkü konsoloslukların aslında sizin tekrar ülkenize döneceğinize inanmadıkları için ret verdiklerini biliyoruz. Ülkenize tekrar döneceğinizi ve gidiş niyetinizi beyan eden bir dilekçe sizin başvurunuzun olumlu olması için bir adımdır. Tabiki dilekçe tek başına yeterli değildir ama destekleyici belgedir. 

Suudi Arabistan vize reddi ile alakalı daha önce sunmuş olduğunuz belgeler, dilekçeler ve başvuru formunuzu müşteri temsilcimiz ile paylaşmanız yeni başvurunuzda eksik yerleri tespit etmeleri için önemlidir. Müşteri temsilcimize 0212 970 02 89 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 

Teşekkürler,

Burcu Altınışık

suudi arabistan vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI