Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Ticari Vizesi

Suudi Arabistan'da ticari faaliyet gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye'de ikamet iznine sahip yabancılar ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan'a yapacağınız seyahatlerinizde  Suudi Arabistan'dan gelecek davetiyenizi bize göndermeniz halinde söz konusu davetiyenizin içeriğini öğrenebilir, davetiyenizin içeriğine göre çok girişli veya tek girişli Suudi Arabistan vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışında faliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları İl Valiliği ve İl Ticaret Odasından onaylatmaları gerekmektedir, yine aynı dilekçe İstanbul Valiliğinde onaylatılmalıdır. (İstanbul Valiliği onayı tarafımızdan yapılmaktadır.) Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunan kişiler Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren kurum/kuruluşlardan davet/kabul mektubuna sahip olmalıdırlar. Ticari amaçla Arabistan'a seyahat edecek olan kişiler ancak bu davet mektubuna göre vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan Ticari vize başvuruları için hazırlanması ve beyan edilmesi gereken belge ve dökümanlar bu ülkeden alınacak olan davet mektubu içeriğine göre değişebilmektedir. Davet mektubunuza uygun olarak hazırlamanız gereken vize evrak listesi ve güncel Suudi Arabistan vize ücretleri için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.  Suudi Arabistan Ticari vizesi için gerekli evrak listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Başvuru Sahibi Çalışan veya SSK'lı Çalışanlar için Hazırlanması Gereken Belge Listesi

1. Davetiye (Suudi Arabistan firmasının antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)

2. Davet eden firmanın Şehadetnamesi (Şehadet Şerike)

3. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğuna hitaben kaşe ve imzası olan)

4. Günce Şirket Evrakları (İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete Fotokopileri)

5. SSK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü

6. Maaş Bordrosu (Son üç aylık,,imza ve kaşeli) 

7. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (Güncel, beyaz fon üzeri)

8. Barkod (Kurumumuz tarafımızdan temin edilmektedir)


► Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
► Suudi Arabistan vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar Suudi Arabistan Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 89
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 89
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 89
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com