Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Ticari Vizesi

Suudi Arabistan'da ticari faaliyet gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye'de ikamet iznine sahip yabancılar ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan'a yapacağınız seyahatlerinizde  Suudi Arabistan'dan gelecek davetiyenizi bize göndermeniz halinde söz konusu davetiyenizin içeriğini öğrenebilir, davetiyenizin içeriğine göre çok girişli veya tek girişli Suudi Arabistan vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışında faliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları İl Valiliği ve İl Ticaret Odasından onaylatmaları gerekmektedir, yine aynı dilekçe İstanbul Valiliğinde onaylatılmalıdır. (İstanbul Valiliği onayı tarafımızdan yapılmaktadır.) Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunan kişiler Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren kurum/kuruluşlardan davet/kabul mektubuna sahip olmalıdırlar. Ticari amaçla Arabistan'a seyahat edecek olan kişiler ancak bu davet mektubuna göre vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi Arabistan Ticari vize başvuruları için hazırlanması ve beyan edilmesi gereken belge ve dökümanlar bu ülkeden alınacak olan davet mektubu içeriğine göre değişebilmektedir. Davet mektubunuza uygun olarak hazırlamanız gereken vize evrak listesi ve güncel Suudi Arabistan vize ücretleri için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.  Suudi Arabistan Ticari vizesi için gerekli evrak listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Şirket sahibi, ortağı veya pazarlama pozisyonunda çalışanlar Suudi Arabistan ticari vize başvurusunda bulunabilirler. Suudi ticari vizesi iş ziyareti vizesinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle mesleki durumunuza uygun doğru evraklarla başvuru yapmak için Vize Merkezi Suudi Arabistan departmanımızı arayarak durumunuz hakkında bilgi verdikten sonra işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Ticari Vize Başvuru Sahibi Çalışan veya SSK'lı Çalışanlar için Hazırlanması Gereken Belge Listesi

1. Davetiye (Suudi Arabistan'daki ticaret odası veya Dışişleri Bakanlığından onaylı)

2. Davet eden firmanın Şehadetnamesi (Şehadet Şerike. Davetiye gönderen şirketin Ticari Sicil Belgesi, rakam- sicil)

3. Pasaport (seyahat sonrası en az 1 yıl geçerli)

4. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğuna hitaben kaşe ve imzası olan)

5. Günce Şirket Evrakları (İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete Fotokopileri)

6. SSK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü

7. Maaş Bordrosu (Son üç aylık,,imza ve kaşeli) 

8. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (Güncel, beyaz fon üzeri)

9. Barkod (Kurumumuz tarafımızdan temin edilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Suudi Arabistan Vize Merkezi departmanımızı arayın)

10. Kimlik fotokopisi (renkli)
 

Suudi Arabistan Vizesi davetiyesi

Suudi Arabistan vizesi davetiyesi Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından ve ticaret odasından onaylı olmak durumundadır. Davetiyenizi aldıktan sonra bilgisayarda tarayıp Vize Merkezi temsilcimize gönderin. Davetiyeniz incelendikten sonra Suudi Arabistan vizesi ile ilgili evrak listesini, ücret bilgisini ve vize koordinasyon işlemlerini içeren bilgilendirme mail'i tarafınıza gönderilecektir. 

Suudi Arabistan vize usullerine uygun olmayan bir davetiye ile vize başvurusunun tamamlanması mümkün değildir. Davetiye formatıyla ilgili detaylı bilgi için Vize Merkezi temsicilerimize sitemizin sol tarafında yer alan "Şubelerimiz" bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Ticari Vize Talep Dilekçesi

Suudi Arabistan Konsolosluğuna hitaben yazılacak olan vize talep dilekçesi şirketin anteli kağıdına yazılmalı ve dilekçedeki ünvan ile davetiyedeki ünvan aynı olmalı ve şirketin kaşesini de içermelidir. İstanbul'da faaliyet gösteren firmalar dilekçeleri İstanbul Ticaret Odası tarafından onaylı olmalıdır. Bu onay işlemi Vize Merkezi tarafından vize taebinde bulunan kişiler adına yapılabilmektedir. İstanbul Valiliğinde yapılması gereken onay işlemi de yine Vize Merkezimizi tarafından gerçekleştirilebilmektedir. İstanbul dışındaki firmalar dilekçelerini faaliyet gösterdikleri ildeki Valilikten veya Ticaret Odasından onaylatmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan ticari vize başvuru sürecinde aynı dilekçenin İstanbul Valiliğinden de onaylatılması bir zorunluluktur. 

 


 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 89
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 89
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 89
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2409
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5340
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com