İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 02 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Suudi Arabistan İzmir Vize Merkezi Sayfamıza Hoşgeldiniz

İzmir ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerini kolayca yapabileceklerdir. İzmir Vize Merkezi Suudi Arabistan vize işlemlerinizin takibini titizlikle yürütmekte olup ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olmaktadır.

Lütfen Suudi Arabistan Vize Merkezi web sayfamızda yer alan bilgileri dikkatle inceleyin ve hızlı şekilde başvuru yapmak ve Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrakları öğrenmek için İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Suudi Arabistan Ticari vizesi, Çalışma vizesi, işçi vizesi ve Umre vizesi kategorilerinde ön bilgilendirmeye web sayfamızdan ulaşabileceksiniz.

İzmir Vize Merkezi önceliklerinizi dikkate alarak vize başvuru sürecinizin Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin ön gördüğü şekilde başvuru işlemlerini sizin adınıza yürütecektir.

Suudi Arabistan vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için İzmir Vize Merkezimizi arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com ve izmir@vizemerkezi.com e-posta hesaplarımıza vize talebinizi bildirebilirsiniz.

İzmir’den Suudi Arabistan vizenizi almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: İzmir Vize Merkezini arayarak durumunuzu anlatın ve seyahat amacınıza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrak listesini e-posta olarak gönderimini talep edin.
  2. Adım: Seyahatinizin amacıyla örtüşen Suudi Arabistan vizesi bilgi e-postasında belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Vize için gereken evrakları İzmir Vize merkezi şubemize gelerek veya kargo/kurye ile ileterek ulaştırabileceksiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuz tarafımızdan hemen işleme alınır ve eksik evrak veya durumunuza özel gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılır.
  4. Adım: Vizenizi sonucu Suudi Arabistan Konsolosluğundan veya Suudi Arabistan Büyükelçilikten çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz iş veya ev adresinize kargo ile gönderimini sağlayabiliriz.

Suudi Arabistan Vizesi İzmir Vize merkezi çalışma saatleri

Suudi Arabistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi İzmir üzerinden gerçekleştirecek TC. pasaport sahipleri İzmir Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. İzmir Vize Merkezine yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

  • Pazartesi - Cuma arası 09.00 - 18.30.
  • Cumartesi 10.00 - 14.00.

Suudi Arabistan Güncel Vize Ücretleri

Vize ücretleri Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından seyahat amacına göre (ticari vize, umre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi) güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan güncel vize ücreti bilgilerine ulaşmak için İzmir Vize Merkezini arayarak doğru bilgileri alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize ücretleri harç bedelleriyle birlikte İzmir Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içermektedir. Suudi Arabistan Omre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi veya ticari vize ücret prosedürleri birbirinden farklı olduğundan seyahat amacınıza göre de farklılık içermektedir.

Vize Merkezi İzmir Suudi Arabistan Ortadoğu vize işlemleri yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-postasında ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrakların bilgisine ve güncel ücret bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vizesinin çıkış süresi 3-4 iş günüdür ve bu süre kargo sürelerini içermemektedir. Suudi Arabistan vize başvurularında davetiye Türkiye’deki Suudi dış temsilciliklerine yani Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna gönderilir. Davetiye hangi dış temsilciliğe gönderilirse başvuru evraklarının teslimi oraya yapılmaktadır. Bu durumda İzmir’den yapılan başvurularda evraklar vize onayı için söz konusu dış temsilciliklere iletilir. Kargo sürelerini de dikkate alarak başvuru yapmanız daha sağlıklı olur. İzmir Vize Merkezi, vize merkezinin Ankara ve İstanbul ofisleriyle koordineli çalışarak vize işlemlerinizi sonuçlandırır.

Vize işlemlerinizi İzmir Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirdiğinizde, vizenizin durumu hakkında bilgileri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize sonucu çıkar çıkmaz telefon veya mail yolu ile bilgilendirilmektesiniz.

Suudi Arabistan vizesi İzmir Vize merkezi başvuru sorgusu

Suudi Arabistan vize başvuru sorgu işlemi hakkında bilgileri İzmir merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu adınıza gerçekleştirdiğimiz için vize başvuru sorgulama işlemi de vize takibinin bir parçası olmaktadır.

İzmir Suudi Arabistan Vize merkeziz Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir ancak davetiyenizin gönderildiği dış temsilcilik bilgisini mutlaka temsilcilerimizle paylaşmanız gerekmektedir. Afyon, Balıkesir, Amasya, Çanakkale, Adıyaman, Manisa, Aydın, Uşak, Bilecik, Muğla, illerinden ikamet eden başvuru sahipleri işlemlerini İzmir Vize Merkezinden yapabileceklerdir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan için gereken evraklar seyahat amacına özel evraklar içermektedir. Bununla birlikte bütün vize başvurularında ortak olan şu evrakların hazırlanması gerekir:

Pasaport: Seyahatten dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olacaktır.

Fotoğraf: 4,5 x 6 cm ölçüsündeki fotoğra güncel ve rötuşsuz olmalı arka planı beyaz olmalıdır.

Başvuru Formu: Türkçe veya Arapça doldurulabilmekte olup İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi bu konuda size gereken desteği sağlamaktadır.

Davetiye: Suudi Arabistan’daki firma veya kişi tarafından Suudi Arabistan Türkiye konsolosluklarına gönderilecektir. Suudi Arabistan dış işleri bakanlığından onaylı Davetiye mail yolu gönderilebilmektedir ve gönderildiği konsolosluk başvuru evraklarının kabul işlemini yapmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Suudi Arabistan vizesi başvurularında kullandığınız fotoğraf 6 aydan daha eski olmamalıdır. Fotoğrafınız güncel olması tavsiye olunur. Fotoğrafın ölçüleri 4,5 x 6 cm ebatında olacak olupfon beyaz ve yüzün görüldüğü şekilde olacaktır. 6 aydan daha eski vizelerde ve pasaportlarda kullanılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vizesi başvuru formu Türkçe veya Arapça doldurulabilecektir. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu için lütfen sayfamızda Form ve Dilekçe bölümünü ziyaret ediniz. Form örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Formda verdiğinizi bilgiler taahhüt niteliği taşır ve başvuru sonrasında değiştirilemez. Yanlış bilgiler içeren formlar doğrudan vize reddiyle sonuçlanabilmektedir.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6253