Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 90

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Konya

Suudi Arabistan Konya Vize Merkezi sayfamıza hoşgeldiniz

Konya ve çevre illerde yaşayan kişiler Suudi Arabistan vize işlemleri için Vize Merkezi Konya şubemiz aracılığı ile başvuruda bulunabileceklerdir.

Suudi Arabistan vizesi başvurusunu Konya’dan yapabilmeniz için lütfen web sayfamızı dikkatle inceleyin. Vize Merkezi danışmanlığında Suudi Arabistan vizesi işlemleriniz için takip etmeniz gereken basamaklara ilişkin bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Konya Vize Merkezi seyahat amacınıza uygun hedeflerinizi ön planda tutarak vize başvuru sürecini Suudi Arabistan Konsolosluğunun belirlediği kurallar kapsamında sizin adınıza yürütebilecek yetkinliktedir.

Suudi Arabistan vizesine ilişkin ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi Konya şubemizi arayabileceğiniz gibi konya@vizemerkezi.com e-posta adresimize mesaj da gönderebilir ve bu adrese vize taleplerinizi, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Konya’dan Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

1. Basamak: Konya Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçerek durumunuzu anlatın ve amacınıza uygun olan Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrak listesini isteyin. Gerekli evraklara ve vize işlem sürecine ilişkin bilgileri temsilcilerimiz size e-mail aracılığıyla bildirecektir.

2. Basamak: E-mailde bildirilmiş olan gerekli evrakları hazırlayın ve Vize Merkezi Konya ofisine bizzat gelerek veya kargo yoluyla ile teslim edin.

3. Basamak: Evrak dosyanızın bize tesliminden hemen sonra Suudi Arabistan vizesi başvurunuz işleme konur, evrakların eksik veya hatalı olmasının tespiti halinde bu durum telefon yoluyla veya ulaşılamadığınız durumlarda mail yolu ile sizinle paylaşılır.

4. Basamak: Suudi Arabistan Konsolosluğu vize sonucu bildirince pasaportunuzu dilediğinize göre ofisimize gelerek veya kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilerek alabilmektesiniz.

Suudi Arabistan Vize Merkezi Çağrı merkezi

Suudi Arabistan vizesi için Konya’dan başvuruyu sağlayabilmeniz için çağrı merkezimize aşağıda yazılan gün ve saatlerde ulaşabilirsiniz.

Konya Vize Merkezi çalışma saatleri Pazartesi’den Cuma’ya 08.30 - 18.30 saatleri ve Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arası olup bu saatler içinde arayarak temsilcilerimizden hizmet alabilmektesiniz.

Konya’dan Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vizesi için işlem süresi ortalama olarak 4 ila 5 iş günü olmaktadır. Konya ve çevresindeki illerden gerçekleştirilen başvurularda kargo süreleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Pasaport ve diğer gerekli belgeleri Vize merkezi şubemize kargo ile ulaştırmanız halinde 1 veya 2 günlük kargo sürelerini de hesaplayarak başvuru yapmanız vizenizin çıkış tarihi ile planladığınız seyahat tarihinin çakışmamasını sağlayacaktır.

Suudi Arabistan vize başvuruları için Suudi Arabistan’daki şirket veya kişilerden alınan davetiyeler Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki resmi dış temsilciliklerine gönderilmektedir. Vize başvuruları davetiye hangi dış temsilcilik için hazırlanmışsa o temsilciliğe yapılmaktadır. Davetiyenizin ikamet etmekte olduğunuz yere göre gönderilmesi gereken dış temsilciliğe yönlendirilmesini sağlayın. Konya Vize Merkezi, Ankara ve İstanbul’da yer alan Vize merkezi şubeleriyle koordineli hareket ederek vize işlemlerinizi sonuçlandırır.

Vize işlemleri sırasında Suudi Arabistan makamları tarafından mülakata çağrılarak istisnai durumlarla karşılaşabilirsiniz. İstisnai durumlara ilişkin bildirimler Vize Merkezi şubesine yapılıyorsa temsilcilerimiz bu bildirimleri size iletmektedir. Fakat konsolosluk birimlerince doğrudan arandıysanız aldığınız bilgiyi Vize Merkezi temsilcimize bildirmeniz işlemlerinizin takibini daha iyi şekilde gerçekleştirmemizi sağlayacaktır.

Konya Vize Merkezi Suudi Arabistan vizesi başvuru sorgusu

Suudi Arabistan vize başvuru sorgusu ile başvurunuza ilişkin en son durumu öğrenebilmek için vize işlemlerinin her sürecinin takibini yapacak olan Konya Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçiniz.  Vize başvurunuzu Konya Vize Merkezi aracılığı ile sağladığınızda, vizenizin son durumuna ilişkin bilgileri temsilcilerimizi arayarak ya da e-maili kullanarak öğrenebilirsiniz. Vize sonucu çıkar çıkmaz telefon veya mail yolu ile sonuç size bildirilmektedir.

Vize Merkezi Konya, İzmir, İstanbul, Antalya, Ankara, Edirne ve Bursa şubelerimiz Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan vizesi için başvuruları kabul etmektedir. Başvuru işlemleri sırasında hangi konsolosluk birimi için davetiyenizin hazırlandığına ilişkin bilgiyi lütfen müşteri temsilcilerimize bildiriniz. Aksaray, Adana, Nevşehir, Konya, Niğde, Kırşehir, Afyon, Mersin, Karaman, Isparta, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Kayseri, Yozgat, Sivas illerinde yaşayan kişiler Suudi Arabistan vize başvurularını Vize merkezi Konya aracılığı ile yapabilmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacına göre değişmektedir. Ticari,  aile ziyareti, işçi ziyareti, umre ve çalışma vizelerinin her biri için özel evraklar hazırlanmalıdır. Bu evraklara dair bilgilere web sitemizin Suudi Arabistan sayfasındaki Vize İşlemleri menüsünden ulaşabilirsiniz. Fakat evraklar konsolosluğun yetkisi altında güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan vizesi gerekli evraklar listesini güncel hali ile öğrenebilmeniz için temsilcilerimizle irtibat kurmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize prosedürleri konusunda çok hassas olan bir ülkedir, bu sebeple belgelerin eksik olması veya hatalı bilgi içermesi vize reddi almanıza yol açabilir. Evrakların hangi kurumlar tarafından onaylı olması gerektiği, hangilerinin asıl hangilerinin fotokopi olarak sunulması gerektiği konusunda Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımda bulunmaktadır. Evrak hazırlanması sırasında süre kayıplarının önüne geçmek için temsilcilerimizden mutlaka gereli evraklara ilişkin bilgi mail’i isteyin.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize başvuru formu İngilizce, Türkçe veya Arapça dillerinde yazılabilir. Formda yazılan bilgilerin gerçeğe uygun bilgiler içermesi gerektiği ve sahte evraklarla yapılan başvuruların vize reddi ile sonuçlanmasına neden olacağı unutulmamalıdır. Suudi Arabistan vize başvuru formunu temin edebilmek için web sitemizdeki Form ve Dilekçe bölümünü altında hazırlanan ilgili sayfayı ziyaret edebilir veya Vize Merkezi şubelerimize gelebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Suudi Arabistan vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken ve biri başvuru formu için kullanılacak olan fotoğraflarınız biyometrik özelliklere uygun, 4,5 x 6 cm boyutlarında olmalıdır. Fonun beyaz renkli olması ve yüzün net bir şekilde çekilmiş olması da gerekmektedir. 6 aydan daha önce çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmemekle birlikte getirdiğiniz fotoğrafın Suudi makamlarınca güncel halinizi göstermediği düşünülürse yeni bir fotoğraf çektirmeniz talep edilebilir.

Suudi Arabistan Güncel Vize Ücretleri

Suudi Arabistan Umre vizesi, aile ziyareti vizesi, çalışma vizesi, işçi ziyareti vizesi veya ticari vize için gerçekleştirilen prosedürler birbirinden farklı olduğundan vize ücreti vize türüne göre farklılık içermektedir. Suudi Arabistan güncel vize ücret bilgilerine ulaşmak için Konya Vize Merkezini arayarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Suudi Arabistan Vize ücretleri barkod ücreti, konsolosluk harcı, seyahat sigortası ve Konya vize merkezi koordinasyon ücretlerini kapsamaktadır. Vizedeki çeşitliklerden dolayı çeşitlendirilen ücretler her zaman aynı miktarda olmayıp zaman içinde değişebilmektedir.

Vize Merkezi Konya’nın Suudi Arabistan vize işlemleriyle ilgilenen yetkilimizin ihtiyaç duyduğunuz vizeye ilişkin bilgiye yönelik size göndereceği e-mailde gerekli evrak listesine ilişkin bilgilerin yanında ücret bilgisini de en güncel olarak alabileceksiniz.

 

 

daha fazla göster

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI