Suudi Arabistan Eğitim Vizesi

Suudi Arabistan Eğitim Vizesi

Suudi Arabistan Eğitim vizesi için T.C. Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Suudi Arabistan’a eğitim amaçlı seyahat edebilmek için vize prosedürleri yerine getirilmesi gerekmektedir. Öğrenci vizesiyle ilgili gerekli hazırlıklar hakkında Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öğrenci vizesi başvurunuz için gereken evrakları temin edip kargo ile şirketimize göndermeniz durumunda başvuru işlemlerinizi sizin için yapabiliriz. Vize başvurusu için gereken evrak listesine Vize Merkezi’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan öğrenci vizesinde başvurusunda bulunacakların vize başvuru formunu doldurmaları zorunludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişiler ile ilgili bilgiye bu form üzerinden ulaşır. Formun başvurusu sahibi tarafından tam olarak ve gerçeği yansıtan bilgilerle doldurulması gerekir. Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi başvuru formu Türkçe ve İngilizce doldurulması gerekir, ayrıca başvuru belgelerinde yazan bilgilerle aynı olmalıdır. Suudi Arabistan başvuru formu doldurulmadan Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmeye almamaktadır. Vize başvuru formu evrakların içinde bulundurulmalıdır. Vize başvuru formu resmi ve uluslararası bir evrak niteliği taşıyıp üzerinde belirtilen yalan ve yanlış bilginin kötü amaçla kullanılacağı düşünülüp cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Vize başvuru formunda yapılacak herhangi bir usulsüzlük olduğu takdirde vize başvurusu yanar, ülkeye giriş-çıkış zorlanır ve para cezasına çarptırılabilir.

Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurulup imzalanması durumunda, vize süresinin sonunda ülkeden ayrılacağı kabul edilmiş olur. Aynı zamanda vize alınmış dahi olsa Suudi Arabistan sınırındaki görevliler tarafından ülkeye girişin izin verilmeyeceği kabul edilmiş olur.

Suudi Arabistan Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için Suudi Arabistan’daki üniversiteden veya okuldan kabul kağıdının alınması gerekmektedir. Aynı zamanda vize başvuru sahibinin mezun olduğu okula ait diplomasının aslı ve fotokopisinin de başvuru sırasında beyan edilmesi gereklidir. Suudi Arabistan eğitim vizesine başvuran kişinin bağlı bulunduğu Milli Eğitim’den eğitim görmesine engel teşkil etmeyecek bir durumunun olmadığına istinaden yazı istemektedir.

Suudi Arabistan Öğrenci Vizesi

Suudi Arabistan Eğitim vizesi almak isteyen kişilerin pasaportları hakkında bilgiler online sistem üzerinden Suudi Arabistan’daki resmi makamlara iletilir. Vize başvurusu için alınacak onayın ardından kayıt işlemleri başlatılmış olur. Suudi Arabistan öğrenci vizesi başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinden 1 ay önce gerçekleştiriniz.

Öğrenci vizesine başvuracak kişilerin pasaportlarında daha önceden alınmış İsrail vizesi ve İsrail’e giriş ve çıkışları varsa haklarında vize başvuru işlemi yapılmaz. Vize başvurusu yapacak kişilerin pasaportlarındaki vizeleri kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Eğitim ve Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaport: En az 1 yıl geçerliliği olan ve karşılıklı 2 sayfası boş pasaport.
2. Renkli kimlik fotokopisi A4 formatında olmalıdır.
3. Fotoğraf: 2 Adet 4,5x6 cm boyutunda arka fonu beyaz fotoğraf.
4. Suudi Arabistan’daki üniversiteden veya okuldan alınan kabul kağıdı.
5. Mezun olunan okula ait diploma fotokopisi ve aslı.
6. Anlaşmalı hastanelerden alınacak sağlık raporu. (HBS, HBC, HIV)
7. Kişinin bağlı bulunduğu Milli Eğitim’den okumasına engel olmadığına istinaden yazı.
8. Başvuru sahibi tarafından yazılacak yetki yazısı.
9. Yabancı uyruklu kişiler ikametin aslını ve fotokopisini ibraz etmelidir.

Suudi Arabistan öğrenci vizesi için yetkili vize başvuru merkezleri veya acenteleri üzerinden vize başvuru sahibinin hazırlaması gerekli olan evraklara ilişkin bilgiler öğrenilebilir. Vize Merkezi olarak sizden hazırlanması gerekli evrakları hazırlayarak sizin adınıza başvuru işlemlerinizi tamamlayabilmekteyiz.

Eğitim vizesi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Öğrenci vizesiiçin gerekli evrak listesine internet sitemiz üzerinden veya müşteri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru formlarına, konsoloslukların internet adresleri üzerinden, konsolosluklardan veya danışmanlık hizmeti veren vize merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru işleminin sonuçlanma süresi 7-10 işgünü arasında değişebilmektedir. Suudi Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenmektedir. Herhangi bir iptal olması durumunda vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Arabistan eğitim ve öğrenci vizesi ücretleri ve evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi her zaman arayabilirsiniz. Vize Merkezi, Suudi Arabistan eğitim vizesi işlemlerinde profesyonel hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.

Eğitim ve öğrenci vize başvurusu için şahsen gelmeniz gerekmez. Belirtilen evrak listesini hazırlayıp kargo ile adresimize gönderebilirsiniz. Vize Merkezi sizin için başvuru işlemlerini takip etme yetkisine sahiptir. Eğitim vizesi başvuruları hakkında onay yetkisi sadece Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir.

Suudi Arabistan ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Suudi Arabistan Öğrenci Vizesi
  u. l, 04 Ara 2023, 18:01

  Suudi Arabistan Riyadh Elm üniversitesine 1 yıllık eğitim için gideceğim. Suudi Arabistan öğrenci vizesi alacağım. Suudi Arabistan öğrenci vize başvurusu nasıl yapabilirim ve nereden yapabilirim? Bu vize başvurusunu elektronik vize başvurusu olarak yapabilir miyim? Suudi Arabistan öğrenci vize, Vize başvurusu yaparken randevu almam gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suudi Arabistan öğrenci vizesi 2021
  S.Erdeniz, 09 Haz 2021, 14:12

  İyi günler, ben Suudi Arabistan öğrenci vizesi 2021 başvuru işlemlerine dair bilgi almak istiyorum. İşlemler nasıl yapılıyor, ilk olarak ne yapılması gerekiyor, hangi evraklar talep ediliyor ve ücreti nedir? Siz bu konuda yardımcı oluyor musunuz ve sürekli olarak ofisinize mi gelmem gerekiyor? Teşekkürler şimdiden cevabınız için. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Suudi Arabistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp