Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 2409

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Suudi Arabistan Bursa Vize Merkezi Sayfamıza Hoşgeldiniz

Bursa ve çevre illerden Suudi Arabistan vizesine başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığı ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerini kolayca yapabileceklerdir. Bursa Vize Merkezi Suudi Arabistan vize işlemlerinizin takibini titizlikle yürütmekte olup ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olmaktadır.

Lütfen Suudi Arabistan Vize Merkezi web sayfamızda yer alan bilgileri dikkatle inceleyin ve hızlı şekilde başvuru yapmak ve Suudi Arabistan vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için Bursa Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın.

Suudi Arabistan Çalışma vizesi, ticari vizesi, işçi vizesi, Umre vizesi kategorilerinde ön bilgilendirmeye web sayfamızdan ulaşabileceksiniz.

Bursa Vize Merkezi önceliklerinizi dikkate alarak vize başvuru sürecinizin Suudi Arabistan Konsolosluğunun belirlediği şekilde başvuru işlemlerini sizin adınıza yürütecektir.

Suudi Arabistan vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için Bursa Vize Merkezimizi arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com ve bursa@vizemerkezi.com e-posta hesaplarımıza vize talebinizi bildirebilirsiniz.

Bursa’dan Suudi Arabistan vizenizi almak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Adım: Bursa Vize Merkezini arayarak durumunuzu anlatın ve yolculuk amacınıza uygun Suudi Arabistan vizesi için gerekli evrak listesini e-posta olarak gönderimini talep edin.
 2. Adım: Seyahatinizin amacıyla örtüşen Bursa Suudi Arabistan vizesi bilgi e-postasında belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Vize için gereken evrakları Bursa Vize merkezi şubemize gelerek veya kargo/kurye ile ileterek ulaştırabileceksiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuz tarafımızdan hemen işleme alınır ve eksik evrak veya durumunuza özel gerekli bilgilendirme tarafınıza yapılır.
 4. Adım: Vizenizi sonucu Suudi Arabistan Konsolosluğundan veya Suudi Arabistan Büyükelçilikten çıktıktan sonra pasaportunuzu Bursa ofisimizden alabilir veya müşteri temsilcilerimize vermiş olduğunuz iş veya ev adresinize kargo ile gönderimini sağlayabiliriz.

Suudi Arabistan Vizesi Bursa Vize merkezi çalışma saatleri

Suudi Arabistan vizesi işlemlerini Vize Merkezi Bursa danışmanlığında gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri Bursa Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirler. Bursa Vize Merkezine ziyaretlerinizde randevu almanız zorunlu değildir.

Bursa Vize Merkezi Pazartesi - Cuma arası 08.30 - 18.30 ,

Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Suudi Arabistan vizesinin çıkış süresi 4 ila 5 iş günüdür ve bu süre kargo sürelerini içermemektedir. Suudi Arabistan vize başvurularında davetiye Türkiye’deki Suudi Arabistan dış temsilciliklerine - Ankara Suudi Arabistan Büyükelçilik ve İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluk - gönderilir. Davetiyenin gönderildiği Suudi Arabistan diplomatik misyonlarına başvuru aracılığımız ile yapılmaktadır. Bu durumda Bursa’dan yapılan başvurularda evraklar vize onayı için söz konusu dış temsilciliklere iletilir. Kargo sürelerini de dikkate alarak başvuru yapmanız daha sağlıklı olur. Bursa Vize Merkezi, vize merkezinin Ankara ve İstanbul ofisleriyle koordineli çalışarak vize işlemlerinizi sonuçlandırır.

Vize işlemlerinizi Bursa Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirdiğinizde, vizenizin durumu hakkında bilgileri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize sonucu çıkar çıkmaz telefon veya mail yolu ile bilgilendirilmektesiniz.

Suudi Arabistan vizesi Bursa Vize merkezi başvuru sorgusu

Suudi Arabistan vize başvuru sorgu işlemi hakkında bilgileri Bursa merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu adınıza gerçekleştirdiğimiz için vize başvuru sorgulama işlemi de vize takibinin bir parçası olmaktadır.

Bursa Suudi Arabistan Vize merkeziz Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir ancak davetiyenizin gönderildiği dış temsilcilik bilgisini mutlaka temsilcilerimizle paylaşmanız gerekmektedir. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak, illerinde ikamet edenler Suudi Arabistan vize işlemlerini Vize merkezi Bursa aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

Bursa Vize merkezi Suudi Arabistan Vize işlemlerinde İstanbul ve Ankara Vize merkezi şubelerimiz ile koordineli çalışmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan için gereken evraklar seyahat amacına özel evraklar içermektedir. Bununla birlikte bütün vize başvurularında ortak olan şu evrakların hazırlanması gerekir:

 1. Pasaport: Seyahatten dönüş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacaktır.
 2. Fotoğraf: 4,5 x 6 cm. ölçüsündeki fotoğraf rötuşsuz ve güncel olmalı arka planı beyaz olmalıdır.
 3. Başvuru Formu: Türkçe veya Arapça doldurulabilmekte olup Bursa Vize Merkezi temsilcilerimizi bu konuda size gereken desteği sağlamaktadır.
 4. Davetiye: Suudi Arabistan’daki şirket veya kişi tarafından Suudi Arabistan Türkiye konsolosluklarına gönderilecektir. Suudi Arabistan dış işleri bakanlığından onaylı Davetiye mail yolu gönderilebilmektedir ve gönderildiği konsolosluk başvuru evraklarının kabul işlemini yapmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vizesi başvuru formu Türkçe veya Arapça doldurulabilecektir. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu için lütfen sayfamızda Form ve Dilekçe bölümünü ziyaret ediniz. Form örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Formda verdiğinizi bilgiler taahhüt niteliği taşır ve başvuru sonrasında değiştirilemez. Yanlış bilgiler içeren formlar doğrudan vize reddiyle sonuçlanabilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Fotoğraf Ölçüsü Suudi Arabistan vizesi müracaatlarında kullandığınız fotoğraf 6 aydan daha eski olmaması gerekir. Fotoğrafınızın güncel olması ve fotoğrafın ölçüleri 4,5 x 6 cm ebatında olacak olup, fonun beyaz ve yüzün görüldüğü şekilde olması talep edilir. Eski vizelerde ve pasaportlarda kullanılan fotoğrafların yerine güncel halinizi yansıtan fotoğrafları ibraz edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücretleri

Vize ücretleri Suudi Arabistan Başkonsolosluğu tarafından seyahat amacına göre (ticari vize, umre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi) güncellenebilmektedir. Suudi Arabistan güncel vize ücreti bilgilerine ulaşmak için Bursa Vize Merkezini arayarak doğru bilgileri alabilirsiniz. Suudi Arabistan Vize ücretleri Konsolosluk harcı, barkod ücreti, seyahat sigortası ve Bursa vize merkezi koordinasyon bedellerini içerir. Suudi Arabistan Umre vizesi, çalışma vizesi, işçi vizesi veya ticari vize prosedürleri birbirinden farklı olduğundan vize ücreti seyahat amacınıza göre de farklılık içermektedir.

Vize Merkezi Bursa Suudi Arabistan Ortadoğu vize işlemleri yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme e-postasında ihtiyaç duyduğunuz vize için gereken evrak ve ücret bilgisine ulaşabileceksiniz.

Suudi Arabistan vizesi başvurularında bilinmesi gerekenler

 • Onsekiz yaşın altındaki vatandaşlar birinci dereceden (anne-baba) yakınları olmadan Umreye gidemezler. Eğer ebeveyn ile birlikte seyahat etmiyorlarsa taahhütname veya noter onayı taşıyan muvaffakaname ile birlikte tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.
 • Suudi Arabistan ticari vizesi ve işci vizesine dair kapsamlı bilgilerialmak için Bursa Vize Merkezini arayarak detaylı bilgi e-mail'inin talep edin.
 • Suudi Arabistan Umre vizesi başvurularında diyanet kartı Bursa Vize Merkezi tarafından temin edilebilmektedir.
 • 0-8 yaş arası çocukların Umreye anneleri ile birlikte gitmek zorunluluğu vardır.
 • Suudi Arabistan kanunları 18 ile 45 yaş arasındaki bayanların ancak 1’inci dereceden yakınları ile birlikte gitmeleri durumunda Umre vizesi almalarına izin verilmektedir. Bu durumdaki bayanlar birlikte seyahat edecekleri yakınlarının tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini Suudi Arabistan vize başvurusunda ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • 9 ile 18 yaş arasındaki çocuklar eğer baba veya anneleriyle birlikte seyahat etmedikleri takdirde umre vizesi alamazlar. Birlikte gidecekleri yakınlarından tam vukuatlı nüfus kayıt örneği talep edilmektedir ve ayrıca muvaffakaname sunulması da gerekmektedir.
 • Bursa Suudi Arabistan Vizesi İçin gerekli belgelerin orijinal versiyonları sunulmalıdır. Ticari Suudi Arabistan vize başvuruları için gerekli olan Davetiye ve Şahadetnamen mail olarak gönderilebilmektedir. Fotokopisi sunulan evrakların geçerlilik durumları Suudi Arabistan Başkonsolosluğu vize departmanı tarafından onay alır ve bu şekilde işleme alınır.
 • Bursa Vize Merkezi Suudi Arabistan sayfasında gerekli belgeler hakkında ön bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Suudi Vize evrakları koşullara göre değişebildiğinden vize usullerine dair güncel bilgi için temsilcilerimizi arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5737