Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Suudi Arabistan’a aile ziyareti vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri ve Suudi Arabistan vize başvurularını kabul eden Vize Danışma Merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vize Merkezi Suudi Arabistan Departmanımız sizin adınıza Suudi Arabistan vize başvurunuzu sorunsuz ve en kısa sürede gerçekleştirmek için hizmet vermektedir. Müşteri temsilcimizden Suudi Arabistan vize ücretlerini ve evrak listesini bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaport türüne bakılmaksızın Suudi Arabistan Devleti tarafından vize uygulanmaktadır. Suudi Arabistan ziyaret vizesi, Suudi Arabistan’daki akraba, aile veya tanıdık kişileri ziyaret etmek için Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir Suudi Arabistan vize türüdür. Suudi Arabistan’da ziyaret vizesi almak için Suudi Arabistan’da bulunan ziyaret edilecek kişiden davetiye alınması gereklidir. Davetiye olmaması durumunda aile ziyareti vizesinin alma imkanı yoktur. Suudi Arabistan oturum izni olan kişiler kefillerinden alacakları yazıyla çalışma ofisine başvuru yaparak 1.derece akrabaları ve yakınları için Suudi Arabistan ziyaret vizesine başvuru yapabilirler. Çalışma ofisi ziyaret vizesi başvuru talebini olumlu karşılarsa Dış İşleri Bakanlığı ile Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne veya Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na vize verilme talimatı göndermesiyle ziyaret vizesi alınabilmektedir.

Suudi Arabistan’ın vize uygulamalarına istinaden 35 yaş altı kadınlara vize vermemektedir. Ancak 35 yaş altındaki bekar kadınları yanlarında eşi veya 1.derece kan bağı olan akrabası var ise vize alabilmektedir. Aynı zamanda eğer kişi İsrail vatandaşı veya başvuru sahibinin pasaportunda İsrail’e giriş çıkış damgası bulunuyorsa Suudi Arabistan vizesi almanın imkanı bulunmamaktadır. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi en fazla 90 gün geçerli olan bir vize türüdür 90 gün ziyaret için yeterli bir süre olmadığı takdirde istenen prosedürler yerine getirilerek kalış süresi uzatılabilir. Vizenin süresini uzatılması için yine ülkede ikamet eden bir kefilinizin olması gereklidir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesine Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yaparak vize başvuru işleminizi kolay, hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu Vize Merkezi ile yapılabilmektedir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesine başvuru yapılırken seyahat sonrası için 1 yıl daha geçerliliği olan pasaportun olması gereklidir. Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla yapılan başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Suud Arabistan Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaportun aslı (Suudi Arabistan seyahati sonrası 1 yıl geçerliliği, 2 karşılıklı sayfası boş olacak)
2. Pasaportun renkli fotokopisi (A4 formatında ve 1 adet resmin pasaport fotokopisi üzerine tutturulmak üzere)
3. Renkli kimlik fotokopisi (A4 formatında olacaktır)
4. Fotoğraf. 2 adet arka fonu beyaz 4,5x6cm ebatlarında biometrik fotoğraf.
5. Davetiye fotokopisi (Suudi Arabistan’dan gönderilmek üzere. Sadece anne, baba, eş tarafından gönderilebilir)
6. Davetiye gönderen kişinin ikamet fotokopisi (yabancı uyruklu kişi ile evlilik yapanların evlilik cüzdanı fotokopisi)
7. Vize başvuru formu (Başvuru formu bilgisayarda doldurulmalıdır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalı, kurumu tarafından kaşelenmelidir)
8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (nüfus müdürlüğünden alınmalıdır)
9. Barkod. Şirketimiz tarafından doldurulacaktır.
10. Kişinin kendisi tarafından yazılmış yetki yazısı.

Suudi Arabistan vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimiz vize başvuru işlemlerinizi sizin için takip etme yetkisine sahiptir. Suudi Arabistan vize başvuruları hakkında verilecek kararlar konsolosluğun inisiyatifindedir. Vize reddi halinde hizmet bedeli geri ödenmemektedir.

Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi, evrakların tamamlanması ve değerlendirilmesine göre değişmektedir. Bazı şartlarda konsolosluk evrakların değerlendirilme sürecinde ek süreye ihtiyaç duyabilirken bu durum vizenin onaylanma süresini etkileyebilmektedir. Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi için öngörülen başvuru sonuçlanma süresi 4-5 iş günü arasında değişmektedir. Öngörülen vize başvuru sonuçlanma süreleri; 4 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. 

Önemli Notlar

  • Suudi Arabistan dan gelmiş olan davetiyenizi bize göndermeniz halinde davetiyenizin ayrıntısını öğrenebilir ve kaç girişli olduğu hakkında bilgiler alabilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar Suudi Arabistan Konsolosluğu nun inisiyatifi altında olacaktır.

Suudi Arabistan ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Suudi Arabistan Aile Ziyareti Vizesi 2020
    R.A, 19 Kas 2018, 22:11

    Merhaba, eşim Suudi Arabistan’da çalışmaya başladı ve bir süredir orada yaşıyor. Kendisini görmek istiyorum. Diğer ülkelerde olduğu gibi Suudi Arabistan aile ziyareti vizesi 2020 yılında nasıl alabilirim? Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Suudi Arabistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp