Çanakkale

Telefon/Faks

0850 241 12 79

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Suudi Arabistan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçimiz, 

Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Çanakkale çevre il ve ilçelerinden gerçekleştirecek olduğunuz Suudi Arabistan vize başvurusunda sizler için hazırladığımız sayfamızda bilinmesi gerekenleri paylaşmayı amaçladık. Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi olarak profesyonel ve sonuç odaklı bir vize danışmanlık hizmeti sunuyor olduğumuzu belirtmek isteriz.

Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ve vize başvuru süreçleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için uzmanlarımızı 0850 241 12 79 numaralı telefon numarası aracılığı ile arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanarak bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Ülkemizden, Suudi Arabistan Krallığını ziyaret etmeyi planlayan vatandaşlarımızın sahip oldukları pasaport türüne göre vize sahibi olmaları gerekmektedir. Vize sahibi olma zorunluluğu Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümünü kapsamaktadır. 

Suudi Arabistan vize başvurularını ülkemizde yer alan Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır. Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi şubemiz ile birlikte Suudi Arabistan vize başvuru sürecini belirlenmiş prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman ekibimiz başvuru işlemlerini sizin adınıza doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek süreç boyunca bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. 

Suudi Arabistan Vize Türleri - Çanakkale

Suudi Arabistan’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Başvurular için gerekli olan evrak listeleri vize türlerine göre farklılık göstermekte olduğu için hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz vize sayfaları aşağıda listelenmiştir. İlgili başlığa tıklayarak vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilir ya da gerekli evrak listelerine ulaşabilirsiniz.

Yukarıda bulunan vize türleri arasında seyahatiniz için en uygun olan vize türü hakkında bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini başlatmak için öncelikle başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Sizden istenen evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermesi nedeniyle öncelikle evrakların belirlenmesi oldukça önemlidir. Vize türünü belirleyip evrakları hazır hale getirdikten sonra kurumumuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı ister elden ister kargo yolu ile kurumumuza iletmeniz başvuru işlemlerinizin başlaması için yeterli olacaktır. Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi şubemiz tarafından evraklarınız kontrol edilerek konsolosluk değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlenmektedir. Vize başvuru dosyanız şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz tarafından sizin adınıza konsolosluğa teslim edilmektedir. Vize değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz Suudi Arabistan Vize Çanakkale şubemiz tarafından teslim alınarak şahsınıza teslim edilmektedir. Sürece dair detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için Çanakkale şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri - Çanakkale

Suudi Arabistan vizesi için ödenmesi gereken vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Ücret detayı başvuru yapılan vize türüne ve ülkeye alınmış olan giriş hakkına göre farklılık göstermektedir. Başvuru sırasında ödemeniz gereken vize ücretini öğrenmek için öncelikle seyahat amacınızın belirlenmiş olması oldukça önemlidir. Vize başvuru aşamasında vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Gerçekleştirecek olduğunuz Suudi Arabistan seyahati öncesinde yapmış olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuç alması halinde ödediğiniz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir.
 
Suudi Arabistan için 2019 yılında belirlenmiş olan güncel vize ücret detaylarını Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi şubemiz ile 0850 241 12 79 telefon numarası ve canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Çanakkale

Suudi Arabistan Vize başvurularının konsolosluk tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması ortalama 4 ila 5 iş gününü kapsamaktadır. İki ülkeden birinin resmi tatiline denk gelen vize başvurularının sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleriniz sırasında eksik evrak teslim etmeniz halinde değerlendirme aşamasında konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Ek evrak teslim etme süreci sonuçlanma aşamasında gün kaybetmenize neden olabilir. Evrakları sizden istenmiş olduğu gibi teslim etmemek başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Planlanmış olan Suudi Arabistan seyahati ile ilgili herhangi bir değişiklik yapma zorunluluğu ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çanakkale

  1. Suudi Arabistan çalışma vizesi alabilmek için almış olmanız gereken sağlık raporu yalnızca konsolosluğun anlaşmış olduğu hastanelerden alınmalıdır. 
  2. Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz içerisinde karşılıklı iki sayfanın boş olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir. 
  3. Umre vizesi alabilmek için normal vize başvurularından farklı olarak pasaportunuzun en az 7 ay daha geçerli olması gerekmektedir. 
  4. Suudi Arabistan vizesinin davetiye olmadan alınması mümkün değildir. Suudi Arabistan’a ait davetiyeler Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  5. Vize işlemleriniz davetiyenin gönderilmiş olduğu konsolosluktan yapılmaktadır. 
  6. Suudi Arabistan’a giriş hakkınızı sahip olduğunuz davetiye belirlemektedir. Tek girişli, çift girişli ve çok girişli seçenekleri doğrultusunda verilen vize türüne ait davetiye bilgisi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Çanakkale Suudi Arabistan Vize Merkezi vize başvuru sürecine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Başvuru işlemlerini başlatmak ya da Suudi Arabistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için 0850 241 12 79 telefon numarası ve canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Suudi Arabistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

POI