Umre vizesi nasıl alınır?

Y. aslanhan 13/02/17, 15:13
Merhaba, ben eşimle beraber Umre vizesi almak istiyorum. Umre vizesini sizin aracılığınızla alabilir miyiz? Vize ücreti ne kadar?
Vize Merkezi

Merhaba, Suudi Arabistan’a Umre ziyareti nedeniyle seyahat edecek Türk vatandaşlarının ülkeye seyahatlerinden önce vize almaları gereklidir. Umre vizesi Diyanet İşleri ya da Diyanet İşlerince yetki verilmiş acenteler aracılığıyla Umre vizesi başvuru işlemleri yapılabilmektedir. 45 yaş altında bulunan kadınlar 1.derece yakını olmadan Suudi Arabistan’a giriş yapamazlar. Ancak eş ya da baba eşliğinde ülkeye giriş yapabilir Umre ziyaretinde bulunabilirler.

Suudi Arabistan Umre vizesi 30 gün geçerli ve tek girişli bir vizedir. Umre ziyaretine belirli bir zamanda gidilme zorunluluğu bulunmamakta, sayı olarak da sınırlama yoktur. Hac için kontenjan sınırlaması uygulanırken Umre için böyle bir kontenjan sınırlaması söz konusu değilldir. Umre ziyareti yılın her ayında gerçekleşir ve bir kontenjan sınırlaması yoktur. Her Müslüman istediği kadar Umre ziyaretinde bulunabilir. Arabistan vizesi almak isteyen kişilerin pasaport bilgileri online sistem üzerinden Suudi Arabistan’a iletilir. Alınacak onay ile beraber kayıt işlemleri başlar. Umre vize başvuru işlemlerinin seyahat tarihinden 1 ay önce başlatılması önemlidir. Suudi Arabistan Umre vizesi için gerekli belgeleri öğrenmek ve vize hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Umre vize ücreti Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon