İspanya Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İspanya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İspanya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, İspanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasında Vize Merkezi, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Tüm dünya ülkeleri ile ilgili farklı vize işlemeleri için hizmet veren Vize Merkezi, İspanya’ya farklı amaçlarla seyahat edecek olanlara da sunduğu geniş hizmetlerle yardımcı oluyor. Kısa süreli İspanya vize müracaatlarını, konusunda uzman profesyonel ekibiyle değerlendiren ve sürecin ilerlemesini sağlayan Vize Merkezi, ihtiyaç duyulan vizenin en sorunsuz şekilde alınmasını sağlıyor.     

İspanya Vize İşlemleri departmanımızın deneyimli kadrosu, İspanya Konsolosluğu’nun vize başvuru dosyası için talep ettiği evrakların hazırlanma sürecinde verdiği danışmanlık hizmetiyle talebin en kısa sürede sonuçlanması için çalışır. Ayrıca dosyanın takibini yapar ve sorun oluştuğu zaman çözümü hakkında bilgilendirme de yapar.

ÖNEMLİ NOT: İspanya Konsolosluğu 5 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere vize başvuru evraklarını İngilizce talep etmektedir. İngilizce olarak hazırlanması gereken evraklar; vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarıdır. İspanya vize başvuru işlemlerinde bu istenilen evrakların İngilizce olarak beyan edilmesi önem arz etmektedir.

İspanya Vize Türü

İspanya Vizesi ile ilgili karar verme yetkisine sahip olan ülkenin Türkiye’deki temsilciliklerinin talepleri ile ilgili hazırlanan Vize Merkezi’nin web sitesi ihtiyaç duyulan temel bilgileri paylaşırken, daha da güncel ayrıntıları merak edenler çağrı merkezimize ulaşabilir. Vize Merkezi, İspanya vizesi başvurusu konusunda tüm sorulara cevap alınabilecek en doğru adres...

Avrupa Kıtası’nın Güneybatı bölgesinde bulunan İspanya Krallığı, ülke sınırları içerisine girmek isteyen bazı ülkelerin vatandaşlarından vize talep edebiliyor. Uyguladığı vize politikası nedeniyle umuma mahsus, yani normal pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İspanya’ya gidebilmek için vize talebinde bulunmaları gerekir. Daha önce belirlenen evrakların hazırlanması, içeriklerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ile sunulan İspanya vize başvuru dosyası, Türkiye’deki resmi ülke temsilciliği tarafından değerlendirmeye alınır ve tek karar yetkisi bu kuruma aittir.

İspanya Vizesi

Avrupa Birliği (AB) üyesi olan İspanya, ayrıca Schengen Anlaşmasını da imzalayan ülkelerden biri konumunda bulunuyor. Tarihi, kültürü, doğası ve iş potansiyeli yüksek olan ülkeye gidişler için en çok ilgi gören vizeler de Turistik ve Ticari vizeler olarak öne çıkıyor. Ancak ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, önce seyahat amaçlarını belirleyip vize hazırlığını ve başvurusunu buna göre yapmaları gerekir. Schengen Anlaşmasını imzaladığı için İspanya’ya yapılan vize başvuruları sonucunda talep edilen türde bir İspanya Schengen vizesi verilir.

İspanya Vize Başvurusu

İspanya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye giriş hakkına sahip olabilmeleri için İspanya vizesi almaları gerekir. Seyahat amacına göre verilen vizelere sahip olunmadan bu Avrupa ülkesinin topraklarına giriş hakkı tanınmıyor. Vizenin türü ise seyahat boyunca yapılabilecek eylemleri belirler. Örneğin İspanya Turistik Vize ile İspanya’ya gidildiğinde bir iş bulup çalışılamaz. Bu hakkı kazanmak için İspanya Çalışma vizesi almak gerekir. Vizeler belirli süreler için verilir ve bitiş tarihi geldiğinde ülkeden çıkış yapılması istenir. Aksi takdirde tekrar bu ülkeye yapılacak vize başvuruları değerlendirmeye alınmaz. Schengen Anlaşması imzalandıktan sonra bu vizenin adı İspanya Schengen vizesi oldu.

İspanya Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İspanya Schengen Vizesi Nedir?

Ekonomik açıdan daha fazla serbesti sağlanması amacıyla kurulan Avrupa Birliği (AB) üyelerinden olan İspanya, daha sonra bu birlikteliği destekleyen ve topluluk dışı başka ülkelerin katılımıyla genişlemesini sağlayan Schengen Anlaşmasına da dâhil oldu. Bu anlaşma kapsamında üye ülkelerin diğerlerinde vize gerektirmeden serbest dolaşım, oturum ve çalışma sağlanıyor. Schengen vizesi ortak bazı kurallar dâhilinde verilse de üye ülkeler kendi yasalarına uygun zorunluluklar da getirebiliyor. İspanya Schengen Vizesi ise bu anlaşma çerçevesinde, anlaşmanın dışında kalan ülkelerin vatandaşlarına veriliyor. Alınması için seyahat amacına uygun vize başvurusu yapılması gerekir.  Türkiye Schengen Anlaşmasında yer almadığı için, İspanya’ya gitmek isteyen T.C. vatandaşlarının seyahat amaçlarına ve mesleki ve/veya sosyal durumlarına uygun İspanya Schengen Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.  

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Vizesi alabilmek için öncelikle başvuru sahibinin belirli koşulları karşılaması gerekir. Bu şartların en öncelikli ve önemli olanlarından biri geçerli bir pasaporta sahip olmaktır. Geçerli bir pasaport olmadan hiçbir ülkeye vize başvurusu yapılamaz. Bir diğeri ise 18 yaşından büyük olmak. Bu yaşın altında olan ve yalnız seyahat edecek kişiler için ailesinin bu yolculuğa izin vermiş olması isteniyor. Tabii İspanya vizesi başvurusunun başlayabilmesi için tüm evrakların da eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması gerekmekte. Örneğin, yolculuk veya konaklamayla ilgili olarak dönüş/bitiş tarihinin belirli olmaması başvurunun yapıldığı konsoloslukta şüphe uyandırır ve vize talebi olumsuz sonuçlanabilir. Bir suça karışmamış olmak veya yurtdışına çıkış yasağının olmaması da İspanya vizesi almanın en önemli şartları arasında yer alıyor.

Vize Merkezi İspanya vize işlemleri sürecinin takibini İspanya Konsolosluğunun belirlediği prosedürler çerçevesinde yapmaktadır. İspanya vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla yapmak için temsilcilerimizle iletişime geçin. Güncel evrak listesi e-posta yoluyla size gönderildikten sonra İspanya vizesi için gereken evrakları kargo veya kurye yoluyla tarafımıza iletebilirsiniz. 

İspanya Turistik Vize

İspanya Vize Çeşitleri Nedir?

Her seyahat amacı farklı vize talep edilmesini gerektiriyor. İspanya’ya yapılacak yolculuklar öncesinde de bu durum geçerliliğini koruyor. Örneğin tatil amaçlı bir gezi yapılacaksa İspanya Turistik Vize başvurusu yapılmalı. Şirketler arası görüşme veya fuar gibi bir etkinliğe katılım olacaksa İspanya Ticari vize talep etmek en doğru tercih olur. İspanya'da yaşayan yakınlarını ziyaret edecek olan kişilerin İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İspanya Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi için İspanya'dan davetiye gönderilmesi önemlidir. 90 güne kadar geçerliliği olan İspanya Schengen vize türleri Kısa Süreli Vize olarak tanımlanır. Ülkede daha uzun bir süre kalması gereken kişiler ise Uzun Süreli Vize için başvurmaları isteniyor. Uzun Süreli - D tipi veya ulusal vize olarak da adlandırılan vize talepleri doğrudan İspanya Büyükelçiliği ve İspanya Konsolosluğuna yapılmaktadır. İspanya Çalışma Vizesi, İspanya Erasmus Vizesi ve Aile Birleşimi Vizesi uzun süreli vize çeşitleridir. 

İspanya Vizesi Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Vize başvurusu yapılırken sonucun olumlu olabilmesi için takip edilmesi gereken bazı aşamalar bulunuyor. İspanya vize başvurusu için atılması gereken ilk adım seyahat türüne karar vermek. Zira her vize türünün kendine ait hazırlanması gereken belgeleri bulunuyor. Hangi başvuru türü için hangi belgenin temin edilmesi gerektiğini öğrenmek için ilgili İspanya Konsolosluğu veya yetkili acente ile Vize Merkezi gibi bu konuda hizmet veren kurumlara danışılabilir. İstenen belgelerin hazırlanması dikkat gerektiren bir işlem. Zira eksik olmaları veya yanlış bilgilerle hazırlanmaları sürecin uzamasına sebep olur. Her şey tam olduğunda alınan randevu ile çalışılan kuruma vize başvuru dosyası teslim edilir. İspanya Konsolosluğu şahıslardan doğrudan başvuru kabul etmiyor. Evrakların ilgili temsilciliğe iletimi sadece resmi olarak yetkilendirilmiş aracı kurumlar tarafından yapılabiliyor. Tüm belgelerin sorunsuz olması durumunda vize değerlendirmesi sonrasında pasaport yine aracı kurum tarafından başvuru sahibine teslim edilir. Ancak konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek evrak veya karşılıklı görüşme talep etme hakkı da bulunuyor. 

İspanya Vizesi Bireysel Başvuru Yapılabiliyor mu?

Vize talep eden kişiler, başvurularını bireysel olarak yapmaları gerekir. Ancak bu noktada başvurunun yapılabileceği yer önem kazanır. Zira İspanya vizesi için hazırlanan belgeler doğrudan bu ülkenin Türkiye’deki ilgili temsilciliğine iletilemiyor. Bu işlemin yapılabilmesi için yetkilendirilmiş bir kurumdan hizmet alınması gerekir. Verimlilik kaybı yaşanmaması için tercih edilen bu yöntem ile başvuru sahibi tüm gerekli evraklarını resmi olarak onaylanan acente veya seyahat şirketine iletir ve bu kurumlar da başvuru sahibi adına İspanya Konsolosluğuna iletir. Olumlu veya olumsuz sonuçlanan vize işlemleri ile ilgili sonuçlar veya teslimatlar da bu şirketler tarafından yapılır. Başvuru yapmak için bir diğer seçenek de bu alanda hizmet veren kurumlar. Vize Merkezi sunduğu danışmanlık hizmeti ile kişilerin gözden kaçırabileceği ayrıntıları takip ederek tüm süreci müşterisi adına takip eder veya gerekli durumlarda onu yönlendirir.

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi için Dilekçe Nasıl Yazılmalı?

Vize başvurularında hazırlanması gereken evrakların dışında başvuru sahipleri bir dilekçe de sunmaları gerekir. İspanya Konsolosluğuna turistik veya ticari amaçlarla seyahat edeceklerin bu amaçlarının belirtilerek yazılmasının gerektiği dilekçe Türkiye’deki ilgili İspanya Konsolosluğuna hitaben olmalı. Amaç belirtilirken örneğin bir tur ile seyahat edecek kişi turun ismini belirtmesi veya gidilecek konferans ile ilgili bilgi vermesi vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasında etki eder. Benzer şekilde ülkeye giriş ve çıkış yapılacak günler, başka bir ülkeye geçiş yapılacaksa bu değişikliğin tarihi ve gezinin masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler de açık bir şekilde ifade edilmeliler. Vize talep dilekçesinde belirtilen bilgiler, vize başvurusu için hazırlanacak diğer belgelerin içerikleri ile aynı olmalı ve birbirlerini doğrulamalılar.

İspanya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Schengen Vize başvurusunda hazırlanması gereken pek çok belgenin özeti niteliğini taşıyan İspanya Vize Başvuru Formu, belirli standart bir yapıya sahiptir. Sunulacak olan kimlik, sigorta, çocuk sayısı, adres, seyahat amacı ve diğer doldurulması zorunlu olan tüm bilgiler, sunulacak diğer tüm evrakların içerikleri ile uyumlu olmaları gerekir. Birbirini desteklemeyen bilgiler vize başvuru sürecinin uzamasına veya reddedilmesine neden olur. Resmi bir belge olduğu için içeriğinin doğru olması gereken Vize Başvuru Formunda sahte bilgilere yer verilmesi suç olarak kabul edilir ve yaptırımları olabilir. Belgenin büyük harflerle doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekir. Ayrıca talep edilen dillerde yazılması talep edilir. Form üzerine yerleştirilmesi gereken fotoğraf da belirtilen özelliklerde çekilmiş olmalı. Bu belgeye Türkiye’deki İspanya temsilciliklerinin internet sayfalarından veya vize hizmeti alınan kurumlardan ulaşılabiliyor.

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nedir?

Ülkelere giriş yapabilmek için başvurusu yapılan vize türleri, hazırlanması gereken evrakların ne olacağını da belirler. Talep edilen şekilde çekilen biometrik fotoğraflar ve geçerliliği devam eden bir pasaport başvurunun yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan vazgeçilmez şartlardan ikisiyken diğer belgeler temel olarak iki ana gruba ayrılabilir. Bunlardan ilki kimlik bilgilerini belirten belge, ülkeye gidiş ve dönüş tarihleri ile konaklamanın yapılacağı yerden alınan bilgiler ve seyahat için yeterli ekonomik güce sahip olunduğunu kanıtlayan genel evraklar bulunuyor. Bunlar her başvuru türünde talep edilebiliyor. İkinci grupta istenenler ise daha çok şahsın durumunu doğrulayan ve destekleyen belgelerdir. Bunlar emeklilik durumunu gösteren, sigortalı çalışan veya şirket sahibi olunduğunu kanıtlayan evraklardır. Aile ziyareti veya iş amaçlı görüşme gibi durumlarda davet edilmek de şartlar arasında yer alıyor. Sunulacak olan belgeler gerekli yerler tarafından imzalanmış, doğru bir şekilde hazırlanmış ve gerektiği durumlarda kaşelenmiş de olmalı. Eksiklerde vize talepleri reddedilir. Taleplerin eksiksiz şekilde karşılanması için Vize Merkezi’nin müşteri temsilcileri yardımcı olabilir.

İspanya Vizesi Fotoğraf Boyutu Ne Olmalı?

İspanya vize başvurusu için kullanılacak olan fotoğraf başvuru sahibini yansıtmalı. Bu nedenle üç aydan daha yeni çekilmiş olmalı. Baskısının normal fotoğraf kâğıdında olması istenen fotoğrafın boyutu ise 35x45 milimetre olarak ayarlanmalı. Fotoğraf gereksinimleri arasında şahsın ifadesinin de önemi bulunuyor. Bu nedenler bakış açısı doğrudan karşıya, düz ve nötr olmalı.  Ayrıca teknik olarak yüzün boyutunun çenenin altından alına kadar, saçlar da dâhil olmak üzere 30 ile 36 mm arasında olması gerektiği belirtiliyor. Güneş gözlüğü takmamak, fiziksel gereklilik sebebiyle takılması halinde camlarının renksiz olması, beyaz arka fon ve dini nedenler hariç başın açık olması ise diğer dikkat edilmesi gereken hususlar arasında bulunuyor.

İspanya Vizesi Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Vize başvuruları aracı kurumlar tarafından yapılsa da kişiler tarafından süreç takip edilebiliyor. Bu işlem çalışılan bir vize danışmanlık şirketinin bilgilendirmeleri ile de sağlanabilir. Ancak başvuru sahiplerine internet ortamı üzerinden bilgi edinme fırsatı da sunulur. Hizmet alınan resmi acente tarafından sağlanan hizmet ile ilgili web sayfasına gerekli bilgiler girilerek vize başvurusunun hangi aşamada olduğu öğrenilebilir.

İspanya Vizesi Parmak İzi Verme İşlemi Nedir?

İspanya Schengen Vizesi müracaatlarında Vize Bilgi Sistemi (VIS) veritabanı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları parmak izi vermeleri gerekir. Beş yıl geçerliliği olan parmak izi taramaları 12 yaşından küçükler, Bu işlemin yapılması imkânsız olan fiziki engelliler ve devlet düzeyinde resmi olarak davetli olanlar dışında herkes tarafından verilmesi istenir. İşlem, dijital bir tarayıcı aracılığıyla yapılıyor. Ayrıca kişisel hakların korunması amacıyla kimseyle paylaşılmıyor.

İspanya Vizesi

İspanya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’ya ekonomik gelir sağlamak amacıyla gidilmesi gerektiğinde, bu hakkın elde edilmesi için farklı vize başvurusu yapılması gerekir. Başka bir şahıs veya bir şirket adına ülkeye gidecek olanlar uzun süreli bu ülkede konaklayacakları için doğrudan ilgili İspanya Konsolosluğuna başvurmaları gerekir. Bu hakka sahip olmak için 18 yaşın üzerinde ve bu istekleri çalışacakları şirketin sunacağı belgelerle desteklenmeli. Vize alındıktan sonra İspanya’da çalışabilmek için ayrıca Oturum ve Çalışma İzni de alınması gerekir.

İspanya’da Erasmus Eğitimi Başvurusu için Neler Yapılmalı?

Eğitiminin bir kısmını İspanya’da yapmak isteyen öğrenciler, bu kapsamda Erasmus projesinden yararlanabiliyor. Avrupa Birliği tarafından başlatılan proje ile programa dâhil olan ülkelerin vatandaşları olan öğrenciler belirli koşullar altında seçtikleri ülkede eğitim görebiliyor. Türkiye’de eğitim gördükleri okuldan alacakları evraklar, davet edildikleri İspanya’daki eğitim kurumundan temin edecekleri evraklarla ve diğer koşulları karşılamak şartıyla, başvuru yapacak olan öğrenciler uzun süreli İspanya Erasmus Vizesi alabilir.

İspanya Vize Ücreti

İspanya Vizesi Ücreti Nedir?

İspanya vize ücreti, her vize türü için farklı bir şekilde ücretlendirilebilir. İspanya için alınacak kısa süreli vizelerde 12 yaşından küçükler ve bu yaşın üstündeki başvuru sahipleri için farklı fiyatlar talep edilir. Bunun dışında bazı ek harcamalar da olabiliyor. Uzun süreli vize taleplerinin fiyatları genel olarak daha yüksek olur.  Evrakları konsolosluğa iletecek olan acente ve danışmanlık hizmeti alınan şirketlere ayrı ücret ödenir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize çıkış süreleri yapılan vize başvurusunun türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Eksik belge, yanlış bilgi veya ek evrak talebi olmadığı zaman İspanya için yapılan başvurular kısa sürede sonuçlanabiliyor. Ancak tavsiye edilen başvuru süresi seyahat tarihinin en geç 30 gün öncesinde yapılması yönünde.  İspanya Konsolosluğu ek görüşme talebinde de bulunma hakkını da kullanabilir. Vizenin veriliş süresi ile ilgili tek karar veren kurum başvurunun yapıldığı İspanya Konsolosluğu.

İspanya Vizesi ile Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Bu ülkeye alınacak vize ile başvuru sahibi tüm Schengen bölgesine seyahat hakkı da kazanır. Ancak bu hakkın belirli koşullar altında karşılanması gerekir. Vizeyi alan kişi birden fazla ülkeye seyahat edecekse önce İspanya’ya gitmeli, gezisi boyunca bu ülkede en uzun süre boyunca kalmalı, geçiş yapılacak olan ülkenin seyahat sebebiyle bağlantılı olması gerekli ve gidilecek her ülkede kılış süresinin aynı olması şartı bulunuyor.

İspanya Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Farklı türlerdeki İspanya Schengen vizelerinin geçerlilik sürelerinin ne olacağını başvurunun yapıldığı Türkiye’deki Konsolosluk/ Büyükelçilik karar verir. Başvuru sahibine süre kadar, kaç giriş hakkı verileceği hakkında da tek yetki sahibi bu temsilciliklerdir. Ülkeye ilk seyahatlerde yapılan başvurular daha kısa süreli olurken, tekrarlayan seferlerde İspanya temsilcilikleri daha esnek davranabiliyor. Elbette daha önceki ülkeye girişlerde sorun yaşanmamışsa ve vize doğru şekilde kullanılmışsa.   

İspanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İspanya’nın Türkiye’de iki temsilciliği bulunuyor ve ikisine de başvuru yapılabiliyor. Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nun sorumlu oldukları farklı görev bölgeleri var. Bu nedenle kendi idari bölgeleri dışından gelen vize başvurularını kabul etmiyorlar. Ayrıca çalışma saatleri de daha önce belirlenir ve bunların dışına çıkılmaz. İspanya’nın Türkiye’deki temsilcilikleri resmi bayramlarda görev yapmaz. İspanya vize başvuruları doğrudan temsilciliklere yapılamasa da vize başvurusu için hizmet alınacak resmi acente doğru şehirden seçilmeli.

İspanya Vize Reddi

İspanya Vize Reddi Durumunda ne Yapılması Gerekir?

İspanya vize başvurusu ret ile sonuçlandığı taktirde yeniden başvuru yapma imkanınız vardır. Vize reddiyle ilgili olarak İspanya Konsolosluğu açıklama yapmak hakkını saklı tutar. Bu nedenle ispanya vize başvurularında evrakların eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir. İspanya Vize Merkezi İspanya vize işlemlerinde uzman kadrosuyla ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size kaydadeğer derecede destek verir. 

 

 

daha fazla göster

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S.T 03/02/17, 11:06
Merhaba, 27 Nisan 2017 de dolacak İtalya'dan alınma hem kızım (4 yaşında) hem kendim için multiple schengen vizem var, daha önce İtalya'ya giriş-çıkış yaptık, 20-23 nisan tarihleri arasında İspanya'ya gideceğiz, vizenin son günleri olduğu için problem çıkma ihtimali var mı? Ya da yanımızda götürmemiz gereken bir evrak olur mu? (hesap dekontu, çalışma belgesi,vs.)
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E.D 02/02/17, 12:24
Daha önce hiç vize almadım . İspanyaya Barcelona'ya gitmek istiyorum ne yapmalıyım. İspanya vizesi için gerekli belgeler nelerdir?
Cevabı Görüntüle
Ö.A 30/01/17, 12:26
Merhaba, İspanya vize başvurusunda bulunacağız. ancak sitede başvuru formu gibi bir yönlendirme bulamadık. nasıl ilerleyebiliriz? teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. YAZICI 30/05/17, 14:34
Merhaba, İspanyaya Ağustos-Eylül ayları arasında 14 gün turistik amaçlı ziyaret gerçekleştirecek olup bunun için Schengen vize başvurusunda bulunacağım .

1-İspanya Konsolosluğunda vize için banka hesabında en az 1500 tl olması gerekli olduğu belirtilmekte ancak sitenizde 3 aylık en az 4000 Tl olması gerektiği belirtilmektedir.Bu konuda güncel bilgi nedir?

2-Ek olarak devlet memuru olduğum için daha önce birçok kez vize almakla beraber ilk defa Schengen vizesi başvurusunda bulunacağım.6 aylık Schengen vizesi alabilir miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar
Sevgiler

Cevabı Görüntüle
o. yılmaz 08/06/17, 23:42
Merhaba. Pasaportumu okuduğum yer Denizliden aldım fakat ikametgahım Ankara'da. İspanya Vize başvurusuna Ankara'dan mı başvurmam gerekiyor?
Telefon
x