Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

İspanya'ya yapacak olduğunuz ziyaret öncesinde başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz İspanya vizesi ile alakalı hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında İspanya Schengen vize başvuru süreçlerine, başvuru için gerekli olan evrakların listelerine, vize türlerine ve ücretlerine dair birçok bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Eceabat, Ayvacık, Lapseki, Biga, Yenice, Bayramiç, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Bursa, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz İspanya Vize başvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.

Uzman kadromuz eşliğinde gerçekleştirmekte olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve İspanya vize başvuruları için detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizleri 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması'na günümüzde 26 farklı ülke dahil olmuştur. 26 Haziran 1991 tarihinde İspanya'nın da dahil olduğu bu anlaşma sayesinde anlaşmaya taraf olmuş ülkeler arasında iç sınır kontrolleri kalkmış durumdadır ve sahip olunan bir Schengen Vizesi ile diğer ülkelere giriş yapılabilmektedir.

İspanya'ya seyahat edecek olan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak zorundadırlar. Ancak daha öncesinde Schengen vizesi sahibi olan vatandaşlarımızın sahip oldukları vizenin süresi devam etmekte ise seyahatlerini bu vize ile gerçekleştirebilmektedirler.  

Diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ya da hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan İspanya ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

İspanya dış temsilcilikleri vize değerlendirme ve sonuçlandırma sürecinde yetkiye sahip olan kurumlardır. Ülkemizde yer alan vize süreçlerinde yetkili İspanya dış temsilcilikleri aşağıda mevcuttur;

Ayrıca ülkemiz sınırları içerisinde İzmir, Antalya, İskenderun, İzmit ve Nevşehir'de İspanya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Ancak fahri konsoloslukların vize süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır. Konsoloslukların resmi tatil günleri, çalışma saatleri, adres bilgileri ve irtibat adreslerine ulaşmak için Konsolosluk sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

İspanya'ya yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Başvuru için gereken evrak listeleri vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini doğru bir şekilde belirlemeniz büyük önem oluşturmaktadır. 

İspanya vize türleri ise aşağıda listelenmiştir;

Yukarıda mevcut olan vize sayfalarına tıklayarak ilgili vize türü için gerekli olan evrakların tam listesine, nereden temin edilebileceğine ve vize türü hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun olan başlığın yukarıda belirtilmemiş olduğunu düşünüyorsanız eğer dilerseniz İspanya vize türlerini ele almış olduğumuz sayfamızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Eğer belirtilen vize türleri arasında hangi türün sizin seyahatinize uygun olduğu konusunda fikir sahibi olamıyorsanız Çanakkale şubemizi 0850 241 14 91 numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan rehberlik talebinde bulunabilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? - Çanakkale

İspanya vize başvurularınız için sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimiz sayesinde herhangi bir zahmete girmenize gerek kalmadan sonuç odaklı bir çalışma sağlamış olacaksınız. Başvuru sürecinizin her aşamasında sizlere asistanlık edecek tecrübeli vize uzmanlarımız sayesinde İspanya Schengen vize başvurularınız 4 adımda sonuçlanmaktadır.

  • 1. Adım: İspanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Uzmanlarımız seyahat gerekçenize uygun olan vize türü için gerekli olacak evrak listelerini sizlere mail yolu ile ileteceklerdir. Gönderilmiş olan evrak listesini eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Evrakları tamamlamanızın ardından Çanakkale ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz.

Evrakların uzmanlarımıza ulaştırılması sonrasında gerekli kontroller yapılacak ve eksik ya da hatalı bir evrak olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılacaktır. 

  • 2. Adım: İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması sonrasında başvuru işleminin gerçekleşebilmesi için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Talep edilen İspanya vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler bulunmaktadır. 

2023 yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında bilgilendirme alabilmek için Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

  • 3. Adım: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Biyometrik verileriniz ve hazırlamış olduğunuz evrakların sunumu için konsolosluğun uygunluk durumuna göre en yakın tarihe sizler adına bir randevu alınacaktır. Belirlenen tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Sizlere eşlik edecek olan vize danışmanlarımız biyometrik veri sunumuz gerçekleşirken hazırlamış olduğunuz evrakların gerekli mevkilere ulaşmasını sağlayacaklardır.

  • 4. Adım: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan İspanya Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

İspanya Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da İspanya resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve İspanya ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

İspanya Vize Merkezi Çanakkale

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38087