Ticari Vize Dilekçe Örneği

İspanya’ya ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb. amaçlarla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İspanya ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. İspanya ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • İspanya ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • İspanya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse İspanya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa İspanya ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • İspanya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • İspanya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında İspanya ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • İspanya Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • İspanya ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İspanya Ticari Vize Dilekçe Örneğiİspanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İspanya ticari vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5256