İspanya Vize Ücreti

İspanya Vize Ücreti

Schengen vizesini İspanya’dan almak için en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. İki farklı ülkede aynı sürelerde kalınacaksa ilk giriş yapılacak ülkenin İspanya olması gerekmektedir. İspanya turistik vize başvurusunda bulunmak için seyahat amacının turistik olması, herhangi bir davet üzerine gidilmemesi gereklidir.

İspanya vize ücreti başvurunun değerlendirilmeye alınabilmesi için talep edilmektedir. Herhangi bir nedenden ret alan ya da güvenliğe takılan başvuruların ücret iadesi yapılmamaktadır. İspanya Konsolosluğu 0-6 yaş arası çocuklar vize ücreti ve hizmet bedeli talep etmemektedir. Vize ücretleri hakkında Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilir, İspanya vize ücretlerinin e-posta olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 100 euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize TürüVize Resmi Harç Bedeli
İspanya Turistik Vizesi120 USD
İspanya Ticari Vize120 USD
İspanya Aile Ziyareti120 USD
İspanya Kültür Vizesi120 USD
İspanya Gemici Vizesi120 USD
İspanya Eğitim Vizesi120 USD
6-12 Yaş Arası70 USD

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

İspanya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

İspanya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 Euro danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

100 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak 500 Türk Lirası ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devletüzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti;İspanya seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti;Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu;Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti;Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

İspanya Vize Evrak Listesi

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya vize ücreti 2021
  N. Al, 25 Ara 2020, 15:08

  İspanya vize ücreti 2021 yılında değişecek mi? Vize harçları ve hizmet bedelleri artacak mı? İspanya vize ücretleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Vize Fiyatları 2021
  G. D., 25 Ara 2020, 14:04

  İspanya vize fiyatları 2021 yılında ne kadardır? Çocuk ve bebek vize fiyatı nedir? Vize ödemesini nasıl yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Vize Fiyatları
  Serkan, 21 Nis 2020, 16:16

  Selamlar, İspanya’ya gitmek istiyoruz ancak İspanya vizesiz midir? İspanya vize fiyatları hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Eşim ve çocuklarım için de vize başvurusu yapacağım. Ödemeden sonra şirketimin adına fatura veriyor musunuz? İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Vize Ücreti 2020
  Kamil, 16 Nis 2020, 18:22

  Merhaba, sitenizde okuduk ama çocuk ve yetişkin fiyatlandırmalarını anlayamadık. İspanya vize ücreti 2020 hakkında bilgi verebilir misiniz? Yaz tatilinde iki aile toplamda 8 kişi büyük İspanya turuna katılacağız. Çocuklara vize ücretsiz olduğuna dair bir yerde yazı okudum. Eskiden Euro olarak ödemelerin olduğunu biliyorum. Şimdi ücretler artmış ve dolar olarak mı ödeme yapılacak? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Vize Ücreti
  D.T., 09 Şub 2018, 23:43

  Merhaba, iyi günler. İspanya'ya turistik bir gezi yapmayı düşünüyorum. İspanya vize ücreti ne kadar acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya vizesi kaç günde çıkar ve vize ücreti ne kadardır?
  s.g, 05 Haz 2017, 18:38

  Merhaba,İspanya Vize süreci kaç gün içerisinde sonuçlanır? Pazartesi günü Madrid'te olmam gerekli. Ayrıca vize işlem ücretlerini de merak ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp