Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 50

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

İspanya Vize Merkezi Trabzon şubesine hoş geldiniz. İspanya’ya vize başvurusunu, Trabzon’dan gerçekleştirecek olan kişiler için hazırlamış olduğumuz bu yazı, bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. İspanya vizesi başvurusu yapmak için, Vize Merkezi Trabzon şubesiyle irtibata geçebilirsiniz.

Bizi arayabileceğiniz irtibat numaramız: +90 850 460 17 50 E- posta adresimiz: trabzon@vizemerkezi.com

Vize Merkezi Trabzon şubesiyle, İspanya vizesi başvurularınızı; Trabzon başta olmak üzere, Akçabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra ilçelerinden yapabilirsiniz.

İspanya Vizesi başvurularınızı çevre illerden; Bayburt, Erzurum, Giresun ve Gümüşhane’den Vize Merkezi Trabzon şubesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vizesi Başvurusu Yapması Gereken Kişiler Trabzon

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İspanya vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) sahibi olan kişiler, 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla, İspanya’ya vizesiz seyahat etme hakkına sahiptirler ve vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Geçerli bir Schengen vizeniz varsa, İspanya Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerden birisi olduğundan dolayı, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Trabzon İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Trabzon’dan İspanya’ya vize başvurusu yapacak kişilerin, en merak ettiği konuların başında, İspanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sorusu gelmektedir. İspanya vize işlemleri için, istenen evraklar yapılan vize başvuru kategorisine ve mesleğinize göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda Vize Merkezi Trabzon şubesi tarafından bilgi alabilmeniz için, İspanya vizesi başvuru kategorileri verilmiştir.

İspanya vize başvuru kategorileri:

 • İspanya Turistik Vize
 • İspanya Ticari Vize
 • İspanya Aile Ziyareti Vizesi
 • İspanya Öğrenci Vizesi
 • İspanya Transit Vize
 • İspanya Şoför Vizesi
 • İspanya Gemici Vizesi

İspanya vizesi için istenen evrakları öğrenmek ve başvurduğunuz vize türü hakkında bilgi almak istiyorsanız, almak istediğiniz vize başvuru kategorisinin başlığına tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Başvuru evrakları, daha önce de belirttiğimiz üzere, mesleğinize göre de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle İspanya vizesi için, size en uygun ve güncel vize başvuru evraklarını öğrenmek istiyorsanız Vize Merkezi Trabzon şubesini arayabilirsiniz. Hangi vize başvuru türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız, bu konuda danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Trabzon İspanya Vizesi Başvuru Formu

İspanya vizesi başvuru formu, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanan 4 sayfalık resmi bir belgedir. Formun vize başvuru dosyanızda bulunması zorunludur. İspanya vizesi başvuru formunun tam ve hatasız bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formunu İngilizce, Türkçe veya İspanyolca olarak doldurabilirsiniz. İspanya vize başvuru formunda ibraz ettiğiniz bilgiler, başvurunuzun nasıl sonuçlanacağına etki etmektedir. Başvuru formunda verilen hatalı, gerçek dışı bilgiler başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olmaktadır.

İspanya vizesi başvuru formu hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vizesi için ortalama olarak verebileceğimiz sonuçlanma süresi 7 ila 10 gün arasındadır. Bu süre herhangi bir kesinlik taşımamakta ve konsoloslukların yoğunluklarına, istenen ek evraklara ve resmi tatil gibi nedenlerle değişiklik göstermektedir. İspanya vizesi randevu tarihi ile, yapacağınız seyahat arasında en fazla 3 ay olması gerekmektedir. Yaşanabilecek tüm aksaklıkları da göz önüne alarak, vize işlemlerinizi 2 ay öncesinden gerçekleştirmeniz, yararınıza olacaktır.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Trabzon’dan İspanya’ya vize başvurusu yapacak, başvuru sahiplerinin; İspanya vizesi işlemlerini Vize Merkezi Trabzon şubesiyle gerçekleştirmeleri için gereken 5 adım bulunmaktadır. Bu adımlar aşağıda verilmiştir.

 1. Adım: İspanya vize başvuru işlemleri için, öncelikle çağrı merkezimizi arayın veya e – posta yoluyla bize ulaşın. Bize ulaştıktan sonra, yapacağınız vize başvuru türüne göre uygun evrak listesi tarafınıza mail olarak iletilecektir.
 2. Adım: Size iletmiş olduğumuz vize başvuru evraklarını tamamlayın. Hangi belgeyi nereden temin edeceğinizi bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Danışmanlarımız, belgeleri nereden alabileceğinizi ve nasıl alabileceğiniz konusunda sizi bilgilendireceklerdir. Vize başvuru dosyanızı hazırladıktan sonra, hazırlamış olduğunuz başvuru dosyasını kargo yoluyla veya şahsen bize ulaştırın. Başvuru dosyanızda eksik belge veya hatalı bir beyan bulunması durumunda, müşteri danışmanlarımız sizi haberdar edecekler ve başvuru dosyanızı hazır hale getireceklerdir. Trabzon Vize Merkezi şubesinden İspanya vizesi başvurusu için bize ulaşın.
 3. Adım: İspanya vize başvuru ücretinin yatırılması. İspanya vize başvurusunun işleme alınabilmesi için, vize başvuru ücretinin yatırılması gerekmektedir. İspanya vize başvuru ücretleri, İspanya Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Ayrıca vize başvuru ücretlerine ek olarak, size verilen danışmanlık hizmeti ve diğer gelirler ücrete eklenmektedir. İspanya vizesi başvuru ücretlerini, Vize Merkezi’nin banka hesap numarasına veya Vize Merkezi Trabzon şubesine kendiniz gelerek ödeme yapabilirsiniz. Vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.
 4. Adım: İspanya vizesi başvurularında biyometrik verilerin beyan edilmesi zorunludur. Daha önce 5 yıl içerisinde biyometrik verilerinizi beyan ettiyseniz, biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmenize gerek yoktur.
 5. Adım: Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra, süreci takip edin ve pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi Trabzon şubesinin sağladığı danışmanlık hizmetleri:

 • Sizin adınıza randevu alınması: Biyometrik verilerin beyan edilmesi için randevu alınması gerekmektedir. Müşteri danışmanlarımız; sizin onaylamış olduğunuz gün ve tarihte sizin adınıza randevunuzu alırlar.
 • Başvuru dosyalarınızın en uygun hale getirilmesi: Biyometrik verilerinizi beyan ettikten sonra, başvuru dosyalarınız en uygun hale getirilip, müşteri danışmanınız tarafından, İspanya Konsolosluğu’na iletilir.
 • Vize işlemleriniz bittikten sonra, pasaportunuzun size teslim edilmesi: Başvuru işlemleriniz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuz, danışmanınız tarafından alınarak size teslim edilir. Pasaportunuzu isterseniz size kargo yoluyla gönderebiliriz. İsterseniz Vize Merkezi Trabzon şubesine şahsen gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Şahsen Vize Başvurusunda Bulunmak Gerekir Mi?

İspanya, Schengen anlaşmasına tabi olan üye ülkelerden birisidir. Bundan dolayı, İspanya vizesi başvurusu yapacak kişilerin, biyometrik verilerini daha önce beyan etmedilerse, biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekmektedir. 12 yaşın altındaki çocuklardan, biyometrik veriler talep edilmemektedir.

25 Eylül 2014 tarihinden günümüze kadar, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerin aldığı karara göre, beyan edilen biyometrik veriler VIS ( Visa Information System-Vize Bilgi Sistemi) tarafından kayıt altına alınmaktadır. Alınan biyometrik veriler 5 yıl süre geçerlidir.

Daha önce parmak izini vermiş olduğunuz halde, İspanya Konsoloslukları sizinle yüz yüze bir görüşme talep etmesi durumunda, başvurunuzu şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Başvurunuz Reddedilirse Trabzon

İspanya vize başvurunuz olumsuz cevap alabilir. Bu gibi durumlarda, size vize başvurusunun neden ret aldığına dair, bilgi içeren bir mektup verilecektir. Size iletilen bu mektupta başvurunun neden olumsuz sonuçlandığına dair nedenleri, net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İspanya vize başvurunuz reddedilirse, yatırılan başvuru ücretleri geri verilmemektedir. Bundan dolayı, vize başvuru işlemlerinizi, vize merkezinden danışmanlık hizmeti alarak yapmanızı önermekteyiz.

Vize Merkezi, yapılan başvuruların sonucuna etki edemez. Yaptığınız başvuruların sonucunu İspanya Konsoloslukları belirlemektedir.

Vize Merkezi Trabzon şubesinin yetki sahibi olduğu konular:

 • Vize Merkezi Trabzon şubesi, İspanya vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirilmesi, randevu tarihinin sizin adınıza alınması, başvuru dosyalarındaki eksik ve hatalı bilgilerin tamamlanması ve vize başvuru işlemlerinizi sonuçlandırarak pasaportunuzun teslim alma konusunda tam yetki sahibidir.

Bu yazı, Trabzon’dan İspanya’ya vize başvurusu yapacak kişilere rehber niteliğinde hazırlanmıştır. Vize başvuru işlemlerinizi, tecrübeli ve uzman kadrosuyla sizin adınıza gerçekleştirmemizi istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İspanya Vize Merkezi Trabzon

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32307