Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İspanya’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İspanya turistik vizesi talep dilekçesi yazması gerekmektedir. İspanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi İspanya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İspanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişiler İspanya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İspanya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İspanya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İspanya turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • İspanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İspanya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • İspanya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İspanya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İspanya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İspanya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İspanya turistik vizesi

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  H.E, 09 Haz 2022, 11:37

  Merhabalar, İspanya’ya turistik bir seyahat planım var. Gerekli evraklarda dilekçe istendiği yazıyor. İspanya turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Ne gibi durumlara dikkat etmem gerekir? Ve bu dilekçeyi ben mi yazmalıyım yoksa çalıştığım kurum mu? Detay hiçbir sitede vs. görmedim bana bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Güzel günler teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Vize Talep Dilekçesi
  Ö.S., 09 Nis 2018, 23:29

  Merhabalar bu hafta içerisinde vize için randevum var, vizeye başvuracağım ama seyahat amacımı açıklayan dilekçe örneğini İngilizce yazmak zorunda mıyım yoksa Türkçe yazman yeterli olur mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp