Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 56

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

İspanya Vize Merkezi Ankara sayfamıza hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar İspanya vize işlemlerini Vize Merkezi Ankara şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

İspanya vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Adıyaman, Adana, Aksaray, Afyonkarahisar, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Gaziantep, Gümüşhane, Karaman, Kars, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Kırşehir illerinde ikamet edenler İspanya vize işlemlerini Ankara Vize Merkezi şubemizden yapabileceklerdir.

İspanya vize departmanı çağrı merkezini ücretsiz olarak arayabilir veya ankara@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi İspanya departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. İspanya Ankara Vize Merkezi departmanı İspanya Konsolosluğu'nun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında İspanya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

İspanya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

İspanya Vizesi Başvurusunu Ankara Vize Merkezi'yle Yapmak İçin Aşağıdaki Adımları Takip Edin:

  1. Adım: Ankara Vize Merkezi İspanya bölümü çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz İspanya vizesi için gerekli evrakları Ankara şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız Ankara şubemize ulaştıktan sonra İspanya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan ediniz.

Vize sonucu İspanya Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İspanya Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri

İspanya vize işlemlerini Ankara’dan başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi Ankara ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir İspanya vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Ankara İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ankara İspanya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye 'İspanya Vize İşlemleri' sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

İspanya Vize Merkezi Ankara temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-mail’i olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve ispanya vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi İspanya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İspanya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazı döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk insiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu İspanya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

İspanya Schengen vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup İspanya Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. İspanya vize başvuru formu eksiksiz ve İspanya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi Ankara şubesi İspanya vize başvuru formunun doldurulması, ispanya vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun ispanya Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. İspanya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi İspanya departmanımıza danışabilirsiniz.

Ankara İspanya Vize Randevusu

İspanya vize randevusu İspanya Büyükelçiliği Ankara tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Ankara Vize Merkezi İspanya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. İspanya vize başvurularının yoğun dönemlerde işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Ancak böyle bir durumda başvuru sahibi ispanya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt etmiş olacaktır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakların İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de İspanya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi Ankara şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücreti İspanya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk vize departmanının belirlediği harç ücreti, vize başvuru merkezi ve Vize Merkezi'nin koordinasyon bedellerini içermektedir. İspanya vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Vize ücretleri hakkında bilgiyi İspanya vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İspanya Konsolosluğu 6 ile 12 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vize başvuruları Ankara ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan İspanya vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. İspanya Ankara Büyükelçiliği'nin görev alanında yer alan Adıyaman, Adana, Aksaray, Afyonkarahisar, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Gaziantep, Gümüşhane, Karaman, Kars, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Kırşehir ve Kütahya’dan yapılan başvurularda işlemler Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştiriliyorsa kargo sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir. İspanya vizesinin ortalama çıkış süresi olan 7 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermektedir.

İspanya Vize Merkezi Ankara

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6037