İspanya Erasmus Vizesi

İspanya Erasmus Vizesi

4 Eylül 2015 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2015 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

İspanya vize işlemleri sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biyometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

İspanya vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

İspanya vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. şahıslara itibar etmeyiniz.

İspanya aile birleşimi vizesine kimler başvurabilir?

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya Erasmus Vize
  P. S., 07 Tem 2020, 12:46

  Merhaba Üniversite öğrencisiyim İspanya Erasmus vize alarak İspanya’ya gitmek istiyorum. Erasmus vize için hangi evraklar isteniyor? Ayrıca başvurumu konsolosluktan mı yapmalıyım? Erasmus eğitimi bitince Avrupa turu yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Erasmus Vize İşlemleri
  E.E, 21 Haz 2018, 19:20

  İSPANYA'DA ERASMUS YAPACAĞIM. VİZE BAŞVURU DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ BULAMADIM ,NE YAZABİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya erasmus vizesi
  a. a, 16 Tem 2017, 15:43

  Merhaba benim sorum İspanya erasmus vizesi için olacak. Yaklaşık 10 ay kadar erasmusla ispanyada olacağım. Vize işlemleriyle ilgili bir çok kısmı hallettim fakat sponsorum olan babamın herhangi bir banka hesabı yok. Mal varlığını, maaş bordrosunu gösterebiliyorum fakat son 3 aylık hesap özetini gösterebileceğim bir banka hesabı yok. Bu durumda ne yapmalıyım? Kendi hesap özetimde yaklaşık 4 bin liralık aylık para giriş çıkışı var, kendi belgelerimi götüreyim mi yoksa sponsorum olarak dedemi gösterebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp