İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Konsolosluğu koşullara göre vize evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Sağlıklı bir vize başvurusu yapmak ve İspanya Öğrenci vizesi güncel evrak listesini Vize Merkezi temsilcimizi arayarak talep edin.

Öğrencilerin İspanya’ya öğrenci vize başvurusunda bulunurken izleyecekleri adımlar ve İspanya öğrenci vizesi için gereken güncel evrak listesini sayfamızda bulabilirsiniz. Temsilcilerimize başvurarak bu konuda destek alabilirsiniz. İspanya vizesinin çıkıp çıkmayacağı konusunda son kararın konsolosluk tarafından verildiği unutulmamakla beraber, firmamız öğrenciler için kolay İspanya öğrenci vizesi konusunda gereken işlemleri sizin için takip edebilmektedir.

İspanya Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

1- Muhtarlıktan veya Nüfus Müdürlüğü'nden alınmış orjinal ikametgah belgesi

2- Pasaport - eski pasaportlar (Seyahat sonrası en az 3 ay 15 gün geçerliliği olmalı)

3- 2 adet 'YENİ' biometrik fotoğraf (3.5x4.5 cm ölçülerinde, arka fonu beyaz)

4- Seyahat edilecek ülkede 'İSPANYA' ibaresi bulunan Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçükse anne, baba tarafından imzalanmış, noter onaylı orjinal belge)

5- Nüfus cüzdanı fotokopisi

6- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

7- Öğrenci Belgesi (Güncel Orijinal mühür ve imzalı)

İspanya Öğrenci Vizesi

Başvuru sahibi, sponsor olacak velisine ait aşağıda belirtilen evraklardan uygun olanları sunmalıdır.

A - İşveren ise:

1- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına  sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi)

2- 4B detaylı Hizmet dökümü veya BAĞ-KUR hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

3- Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

4- Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

B -  Çalışan ise:

1- Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olmalı, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu)

2- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi )

3- Güncel tarihli şirket evraklarınız (Orjinal faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

4- SGK işe giriş bildirgesi ve BARKODLU 4A hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)

5- Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak imza ve kaşeli)

6- Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

C - Devlet Memuru ise;

1- Çalışma belgesi (Meslek ve görev bilgilerinizi içeren, kaşe ve ıslak imzalı)

2- Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak imza ve mühürlü veya e-imzalı)

3- Banka hesap özeti (En az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte /belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

4- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi )

5- Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz) 

D – Emekli ise: 

1-  Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten ıslak imzalı vize talep dilekçesi )

2-  Emekli maaşının yattığı banka hesap dökümü ve diğer banka hesap dökümü (Son 3 aylık, emeklilik maaşının yattığını gösterecek şekilde, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

3- Emekli kart fotokopisi veya e-devletten alınmış Emekli olduğunuzu gösterir belge 

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Öğrenci Vizesi Hakkında Önemli Hususlar

1. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İspanya Schengen vizesi başvurusu için biometrik bilgilerini beyan etmemiş vatandaşlarımızın biometrik bilgilerini beyan edebilmeleri için istedikleri gün ve saatte randevular alınacaktır. Biometrik verilerin beyan edilmesinin ardından kurumumuz tüm işlemlerinizi sürdürecek, başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve pasaportunuzun teslimi gerçekleşir gerçekleşmez güvenilir ve sorunsuz bir şekilde pasaportunuzun size ulaşmasını sağlayacaktır.

2. Web sitemizin İspanya vize işlemleri bölümünün ziyaret edilmesi halinde şubelerimiz başlığının altında toplanmış Türkiye'nin farklı şehirlerinden kurumumuza nasıl ulaşılabileceği konusunda şubelerimizin bilgileri bulunmaktadır. İspanya vize işlemlerinde bulunacak öğrencilerin İspanya Konsolosluklarının görev bölgesine göre açılmış şubelerimizi arayarak ikamet etmekte oldukları şehirden İspanya turistik öğrenci vizesi üzerine hizmet alabilir.

3. Dikkat! İspanya turistik öğrenci vize işlemleri için Gaziantep, Ankara ve çevre illerden başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklarda birtakım değişiklikler bulunabilmektedir. Lütfen temsilcilerimizi arayarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi edininiz.

4. Öğrenciler için İspanya turistik vize işlemleri başvurusu gerçekleştirmek için sitemizin İspanya vize işlemleri bölümüne giriş yaparak, meslek ve iş yerlerinde sahip oldukları görev ve konuma uygun İspanya turistik vizesi için gerekli evrak listesi bilgilerine ulaşabileceklerdir.

5. Örnek Formlar başlığı altında ise İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken turistik, ticari, aile ziyareti vizesi talebinin belirtileceği dilekçenin sahip olması gereken içeriği ve örneği, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan İspanya Schengen vize başvuru formu, işlemlerin yürütülmesini 3. bir kişiye devredilmesini sağlayacak vekaletname belgesinin örneği görülebilecektir.

6. 24 Eylül 2015 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2015 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

7. Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

8. İspanya vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

9. Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

10. Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

11. İspanya vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve yam yetkim İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

12. İspanya vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon