İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Öğrenci Vizesi İçin Merak Edilenler

İspanya öğrenci vize başvurularında vize talep dilekçesinde Türkçe düzenlenmesi kabul edilir mi?

Öğrenim amacı ile İspanya’ya başvuruda bulunacağınız öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken dilekçe Türkçe olması halinde kabul edilmeyecektir. Dilekçenizi İngilizce veya İspanyolca dilinde düzenlemelisiniz. Danışmanlarımız sizlere bu konuda destek verebilmektedirler.

İspanya öğrenci vize randevuları nasıl alınıyor?

Vize başvurularınız için randevular yalnızca online alınmaktadır. İnternet üzerinden e-posta ve telefon numaranızı belirterek pasaport ve kimlik belgeleriniz ile uygun olan kategoriden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İspanya öğrenci vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

İspanya öğrenci vizeniz ile diğer schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Vize süreniz yeterli olması halinde 26 schengen ülkesinde yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vizeniz geçerli olmaktadır ancak eğitim amacı ile farklı ülkelerde vizenizi kullanamazsınız.

İspanya öğrenci vize başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İspanya öğrenci vize başvuruları 15-30 gün gibi zaman diliminde sonuçlanabilir. Seyahat tarihi ile randevu tarihi arasında 30 gün bulunmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurusunda sunmanız gereken belgeler gerçeğe uygun ve eksiksiz olarak sağlanmalıdır.

İspanya öğrenci vizesi başvurusunda sponsor kimi gösterebilirim?

Vize başvurularınız için size sponsor olabilecek kişiler en yakın aile üyeleriniz olmaktadır. Anne veya Babanız seyahatiniz için sponsor olabilir.

İspanya Öğrenci Vizesi Başvurusu

İspanya’da kısa süreli olarak eğitim görmek ya da Erasmus programıyla kısa süreli eğitim almak amacıyla seyahat edilmesi durumlarında İspanya öğrenci vizesi başvurusu yapılmalıdır. İspanya öğrenci vizesi en fazla 90 güne kadar konaklamaya izin veren C tipi kısa süreli bir Schengen vizesidir.

İspanya’ya eğitim için seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri “İspanya öğrenci vizesi nasıl alınır?” sorusunu sıklıkla sormaktadır. İspanya öğrenci vizesine başvururken yerine getirilecek önemli adımlar aşağıda yer almaktadır.

Öğrenci vizesi İspanya başvurularında; geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaporta sahip başvuru sahipleri konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlık firmaları ya da seyahat acentelerine gelerek vize başvuru dosyalarını oluşturmalıdır. Başvuru dosyasına eklenecek evrakların tam ve hatasız olması vize reddi almamak açısından çok önemlidir. Başvuru formu temel zorunlu evraklardan biridir ve eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Başvuru sahibi 18 yaş altındaysa form hem anne hem de baba (yasal veli) tarafından imzalanmış olmalıdır.

İspanya öğrenci vizesi için hazırlanması zorunlu evraklar arasında bulunan davetiye belgesi de çok önemlidir. Davetiye, İspanya’da öğrenim görülecek ya da kayıt yaptırılan kurum tarafından gönderilmelidir. Yine İspanya’daki kurum tarafından eğitim başlangıç-bitiş tarihlerini ve ders programını gösteren belgenin de temin edilmesi gerekir. Reşit olmayan başvuru sahipleri tek başlarına ya da yalnızca bir yasal veli ile seyahat ediyorlarsa noterden muvafakatname belgesi almalıdırlar. Bu durumda diğer yasal velinin de muvafakatname sunması zorunludur.

Öğrenci vizesi başvurularında önemli adımlardan biri de biyometrik randevusudur. 2020 ve sonrasında Schengen sistemine parmak izi kaydı yaptırmamış başvuru sahipleri randevu alarak bizzat vize başvuru merkezine gitmeli ve parmak izi vermelidir. 18 yaşın altındaki başvuru sahipleri randevuda yasal velileriyle bulunmalıdır. 12 yaş altı çocuklarınsa başvuru merkezinde bulunmaları gerekmez.

İspanya öğrenci vizesi başvurusu yaklaşık 15 ile 30 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize kararları tamamen İspanya Konsolosluğu’na aittir, Vize Merkezi’nin hiçbir etkisi bulunmaz. Bir gecikme yaşanması ihtimaline karşı, öğrenci vizesi başvurularının en az 1 ay önce yapılması sağlıklı olacaktır. Vize reddi durumunda yeniden başvuru yapılabilir ancak ücret iadesi yapılamamaktadır.

İspanya Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar (90 Güne Kadar)

 • Vize başvuru formu: Eksiksiz, tam olarak doldurulmuş, imzalanmış başvuru formu. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin imza kutuları hem anne hem baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Yasal vasi ebeveynlerden biri olsa dahi, diğer ebeveynin de imzası gereklidir. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır.
 • Vize talep dilekçesi: İngilizce veya İspanyolca yazılmış seyahat amacınızı açıklayan dilekçe.
 • Pasaport: Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 3 ay süresi, vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport.
 • Fotoğraf: Fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında gözlüksüz biyometrik 2 adet fotoğraf.
 • Kimlik fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Öğrenim kurumu tarafından kurs başlangıç-bitiş tarihleri ve haftalık ders saatlerini gösteren belge.
 • Eğitimin tamamının ödendiğine dair banka tarafından kaşeli ıslak imzalı orijinal dekont ve okuldan eğitim masraflarının ödendiğine dair yazı. Bankadan alınan dekontta öğrencinin ismi geçmelidir.
 • Erasmus programlarına katılan başvuru sahiplerinin; “Agreement” sunması gerekmektedir ve karşı taraf, gönderen kurum ve başvuru sahibi tarafından mutlaka kaşelenip imzalanmış olması gereklidir. Hibe alınıyorsa, alınan hibe mikrtarı gönderen kurumdan alınan resmi yazıda mutlaka görünmelidir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır). Davet mektubu, gönderen kurum yazısı ve Agreement olmadan başvuru yapılmamaktadır.
 • Vize başvurusu yapan kişinin, bir AB programı kapsamında destekleniyorsa bunu gösteren; Türkiye Ulusal Ajansı (AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi) veya TÜBİTAK tarafından verilmiş mektup, hibe alınıyorsa alınan hibe miktarı resmi yazıda görünmelidir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 • Uçak veya ulaşım rezervasyonu: Planlanan seyahatin gidiş-dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir. Türkiye’den çıkış ve dönüşü göstermelidir. Diğer ülkelere geçiliyor ise ulaşım araçlarının rezervasyonları sunulmalıdır. Otobüs, tren gibi diğer araçlar kullanılacak ise; tren bileti rezervasyonu veya otobüs kiralama detayları, araçların plakaları ve transfer ile ilgili diğer belgeler sunulmalıdır. Grup geçişlerinde otobüs şoförünün ehliyeti ve araç bilgileri de eklenmelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 • Otel veya konaklama rezervasyonu: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin, kampüsün, evin adı adresi ve yolcuların tümünün isimlerinin yer aldığı onaylı rezervasyonu. Diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 • Seyahat sağlık sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı (diğer para birimleri kabul edilmemektedir), antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 • İkametgah: Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebekler ve çocuklar dahil) sunulması gerekir. Bu belge sadece muhtardan alınmış orijinal belge ya da e-devlet hesabından alınmış barkodlu belge olarak kabul edilir. Yabancı başvuru sahiplerinin de sunması şarttır. İkametgah sunulmadan başvuru alınmaz.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devletten veya nufüs müdürlüğünden alınması gereklidir (orijinal).
 • Muvafakatname: 18 yaş altı başvuru sahipleri yalnız ya da yanlarında anne ve babanın her ikisi de olmadan (yalnızca bir ebeveyn ya da üçüncü bir şahıs ile) seyahat ediyorlar ise noterden muvafakatname gereklidir. Yasal vasi olan ebeveyn ile seyahat ediyor olsalar dahi diğer ebeveynin muvafakatnamesi gereklidir. Birlikte gidecek ebeveyn veya kişilerin geçerli vizeleri varsa, başvuru sahibinin dosyasına, birlikte gidilecek kişilerin geçerli vize fotokopileri ve otel - uçak rezervasyonları da eklenmelidir. Muvafakatnamede seyahat ettiği kişilerin adı ve T.C. numarası olmalı, İspanya ülkesine seyahat edecekleri mutlaka belirtilmelidir. Okul gezilerinde öğrenci gurubuna eşlik edecek öğretmenlerin isimeri ve T.C. no’ları belirtilmeli, bu kişiler o sırada başvuru yapmıyor ise geçerli vize fotokopileri dosyaya eklenmelidir. Ziyaret edilecek İspanyol kurumu var ise muvafakatnamede kurumun ismi de geçmelidir.
 • Öğrenci belgesi: Üniversite öğrencilerinin yalnızca e-devletten aldığı barkodlu öğrenci belgeleri kabul edilmektedir. Çalışmayan öğrenciler başvuru yapabilmek için sponsor sunmalıdır. (Sadece anne-baba ya da eş sponsor olabilir, diğer kişilerin sponsorluğu kabul edilmez) Sponsor dilekçesi mutlaka İngilizce veya İspanyolca olmalıdır.
 • İşveren mektubu: Başvuru sahibinin ya da sponsorunun işvereni tarafından, iş yerinin antetli kağıdına yazılmış, ıslak imzalı ve kaşeli, kişinin seyahat edeceği tarihleri içeren dilekçe. Uçak otel rezervasyonları ile bu dilekçedeki tarihlerin birbirini tutuyor olması gerekmektedir. Mektubun bilgisayarda düzenlenmiş olması gerekir, el yazısı ile müdahale edilemez. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 • İşe giriş bildirgesi: Başvuru sahibinin ya da sponsorunun SGK işe giriş belgesi barkodlu olmalıdır ve üzerindeki iş yeri adresi İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı olan şehirlerden birine ait olmalıdır, merkez ofisiniz bu şehirler dışında ise durumu izah eden şirket yazısı sunulmalıdır.
 • SGK hizmet dökümü: Başvuru sahibinin yada sponsorunun e-devletten barkodlu versiyonu son bir haftada alınmış bu belgenin detaylı tüm döküm olması gereklidir. Barkodsuz belgeler kabul edilmemektedir. (Şirket sahipleri ve memurların da sunması gereklidir)
 • Maaş bordrosu: Başvuru sahibinin ya da sponsorunun son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları. Son 3 sene içerisinde Schengen vizesi olanların maaş bordrolarında ıslak imza ve kaşe olması zorunlu değildir.
 • Faaliyet belgesi: Başvuru sahibinin ya da sponsorunun iş yerininin sanayi, ticaret ya da mesleki odalara bağlı olduğunu gösteren bu belgenin mutlaka orijinali ya da elektronik imzalısı sunulmalıdır. Avukatların kendi baro kayıtlarının yanı sıra, yanında çalıştığı kişi ya da kişilerin baro kayıtlarını da sunması gereklidir.
 • Resmi gazete: Başvuru sahibinin veya sponsorunun iş yerininin resmi gazetesi sunulmalıdır, bu belge fotokopi olabilir. İş yeri sahibi iseniz bunu göstermek için resmi gazetede ortak olarak geçtiğiniz sayfanın sunulduğundan emin olunuz.
 • İmza sirküleri: Başvuru sahibinin veya sponsorunun iş yeri adının geçtiği ilk sayfa ve başvuru sırasında iş evraklarınızı imzalayan kişilerin imzalarının olduğu bölüm sunulmalıdır. Bu belge fotokopi olabilir.
 • Vergi levhası: Başvuru sahibinin ya da sponsorunun sunması gereken bu belgenin güncel olması gerekir. Mutlaka barkodlu bölüm görünmelidir.
 • Emekliler için; sponsor emekli ise, fotoğraflı emekli kartı var ise fotokopisi ya da e-devletten alınmış emekli olduğunu gösteren belge ve emekli maaşının yattığı bankanın son 3 aylık banka hesap dökümü (bankanın antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır ve mutlaka son 15 gün içinde alınmış ve dökümün alındığı tarihin görünmesi gereklidir)
 • Çiftçiler için; sponsor çiftçi ise bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş orijinal çiftçi belgesi sunulmalıdır.
 • Banka hesabı: Şirket hesabı kabul edilmemektedir, yalnızca Türk bankaları kabul edilir. Bankanın antetli kağıdına; ıslak imzalı ve kaşeli son üç aya ait dökümün sunulması gereklidir. Banka hesap cüzdanı beyanı kabul edilmez. Dökümün alındığı tarih ile başvuru yapılan tarih arasında en çok 30 gün olmalıdır. Aksi halde kabul edilmemektedir. Bankada seyahat masraflarınızı karşılayacak yeterli bakiye olması gerekmektedir, kredi kartı beyanı kabul edilmez.
 • Ek maddi durum: Başvuru sahibinin istemesi halinde maddi durumu gösterir diğer belgeler (araç ruhsatı, tapu vs) dosyaya eklenebilir. Bu evraklar A4 boyutlu fotokopi olmalıdır.
 • Oturum izni: Yabancılar için oturum izni veya çalışma izni. Yabancı başvuru sahiplerinin ikamet izni ya da çalışma izni belgelerinin fotokopisini sunmaları şarttır ve seyahatinin dönüşünden itibaren 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Başvuru sahibi, sponsor olacak velisine ait aşağıda belirtilen evraklardan uygun olanları sunmalıdır.
A - İşveren ise:

 1. Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi)
 2. 4B detaylı hizmet dökümü veya BAĞ-KUR hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 3. Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 4. Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

B - Çalışan ise:

 1. Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı olmalı, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu)
 2. Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi)
 3. Güncel tarihli şirket evraklarınız (Orjinal faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 4. SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu 4A hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)
 5. Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak imza ve kaşeli)
 6. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

C - Devlet memuru ise;

 1. Çalışma belgesi (Meslek ve görev bilgilerinizi içeren, kaşe ve ıslak imzalı)
 2. Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak imza ve mühürlü veya e-imzalı)
 3. Banka hesap özeti (En az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte /belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
 4. Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten, ıslak imzalı vize talep dilekçesi)
 5. Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)

D – Emekli ise:

 1. Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten ıslak imzalı vize talep dilekçesi)
 2. Emekli maaşının yattığı banka hesap dökümü ve diğer banka hesap dökümü (Son 3 aylık, emeklilik maaşının yattığını gösterecek şekilde, en az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
 3. Emekli kart fotokopisi veya e-devletten alınmış emekli olduğunuzu gösterir belge

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya öğrenci vizesi, İspanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize danışmanlık kurumları ve acentelerle yapılmaktadır. Vize Merkezi aracılığıyla İspanya öğrenci vizesi almak çok rahat ve hızlı yollardan biridir. İspanya öğrenci vizenizi Vize Merkezi’yle almaya karar verdiğinizde izleyeceğiniz yollar aşağıda yer almaktadır.

Öğrenci vizesi İspanya için Vize Merkezi’yle başvuru yapmak istediğinizde ilk olarak İspanya vize uzmanlarımızla telefon yoluyla ya da ofislerimize gelerek iletişime geçer ve bilgi alışverişinde bulunursunuz. Görüşmede kişisel, mesleki bilgileriniz ve seyahat etmek istediğiniz tarihleri verdiğinizde size en uygun vize türü belirlenir ve bu vizeyle ilgili hazırlamanız gereken zorunlu evrak listesi sizinle mail veya sms yoluyla paylaşılır.

Sonraki kısımda size verilen listedeki evrakları tamamlayarak dosya haline getirmeniz gerekmektedir. Listedeki tüm evrakların tam ve hatasız şekilde hazırlanması vize reddi almamak açısından oldukça önemlidir. Dosya haline getirdiğiniz evraklarınızı Vize Merkezi İspanya vize bölümüze şahsen ya da kargo yoluyla teslim edebilirsiniz.

Evraklarınız uzmanlarımıza ulaştıktan sonra kontrol edilir ve herhangi bir eksik veya hata olması durumunda bilgilendirilirsiniz. Eksik ve hatalı evrakların düzeltilerek tekrar tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Hiçbir eksik yoksa vize randevusu için onayınız alınacaktır.

Daha önce vize için parmak izi vermediyseniz bu biyometrik bilgiyi kaydettirmek üzere size en yakın vize başvuru merkezinden randevu alarak bu işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Vize randevusunu Vize Merkezi danışmanlarımız sizin adınıza alacak ve randevu gün/saatinde sizlere eşlik edecektir. Belirlenen gün ve saatte şahsen merkezde bulunulmazsa işlem yapılmayacak ve yeniden randevu alınması gerekecektir.

Parmak izi ibrazından sonraki adım vizenin sonuçlanmasıdır. Öğrenci vizesi İspanya için ortalama 15 ile 30 iş günü aralığında sonuçlanmaktadır. Konsoloslukla ilgili özel durumlar (resmi tatil, yoğunluk, ev evrak talebi gibi) bu süreyi etkileyebilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerine en geç 1 ay öncesinden başlanmasını önermekteyiz.

Vize Merkezi aracılığıyla İspanya öğrenci vizesi işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu isterseniz ofislerimizden şahsen teslim alabilir; isterseniz kargo yoluyla size teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Vize kararları tamamen konsolosluklara aittir; Vize Merkezi’nin bir etkisi bulunmamaktadır. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

İspanya Öğrenci Vizesi Hakkında Önemli Hususlar

1. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İspanya Schengen vizesi başvurusu için biyometrik bilgilerini beyan etmemiş vatandaşlarımızın biyometrik bilgilerini beyan edebilmeleri için istedikleri gün ve saatte randevular alınacaktır. Biyometrik verilerin beyan edilmesinin ardından kurumumuz tüm işlemlerinizi sürdürecek, başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve pasaportunuzun teslimi gerçekleşir gerçekleşmez güvenilir ve sorunsuz bir şekilde pasaportunuzun size ulaşmasını sağlayacaktır.
2. Web sitemizin İspanya vize işlemleri bölümünün ziyaret edilmesi halinde şubelerimiz başlığının altında toplanmış Türkiye'nin farklı şehirlerinden kurumumuza nasıl ulaşılabileceği konusunda şubelerimizin bilgileri bulunmaktadır. İspanya vize işlemlerinde bulunacak öğrencilerin İspanya Konsoloslukları'nın görev bölgesine göre açılmış şubelerimizi arayarak ikamet etmekte oldukları şehirden İspanya turistik öğrenci vizesi üzerine hizmet alabilir.

3. Dikkat! İspanya turistik öğrenci vize işlemleri için Gaziantep, Ankara ve çevre illerden başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklarda birtakım değişiklikler bulunabilmektedir. Lütfen temsilcilerimizi arayarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi edininiz.
4. Öğrenciler için İspanya turistik vize işlemleri başvurusu gerçekleştirmek için sitemizin İspanya vize işlemleri bölümüne giriş yaparak, meslek ve iş yerlerinde sahip oldukları görev ve konuma uygun İspanya turistik vizesi için gerekli evrak listesi bilgilerine ulaşabileceklerdir.
5. 'Örnek Formlar' başlığı altında ise İspanya Konsolosluğu'na hitaben yazılması gereken turistik, ticari, aile ziyareti vizesi talebinin belirtileceği dilekçenin sahip olması gereken içeriği ve örneği, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan İspanya Schengen vize başvuru formu, işlemlerin yürütülmesini 3. bir kişiye devredilmesini sağlayacak vekaletname belgesinin örneği görülebilecektir.
6. 24 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2020 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.
7. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.
8. İspanya vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.
9. Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.
10. Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biyometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.
11. İspanya vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve yam yetki İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.
12. İspanya vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. şahıslara itibar etmeyiniz.

İspanya vize ücreti

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya Öğrenci Vizesi
  o. K, 12 Oca 2021, 13:30

  İspanya öğrenci vizesi alarak 80 günlük bir eğitime gideceğim. Öğrenciler için İspanya vize evrakları orijinal mi olmalı hangi belgeleri hazırlamalıyım? Sponsor ve hibe durumlarını açıklar mısınız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Uzun süreli İspanya öğrenci vizesi
  E.S., 27 Haz 2018, 20:17

  Merhabalar, İspanya'da haftalık 8 saat olan 9 aylık bir kurs buldum. Kayıt yaptırdım ve kabul belgesi geldi. Uzun dönem vizeye başvuracağım. Eski pasaportumda yaklaşık 5 yıl önce İspanya'dan almış olduğum eski bir turist vizesi var. Şu an beni buraya bağlayan bir şey (okul vs) ve üzerime kayıtlı hiçbir şey yok. Banka hesabımda para da yok, ailemi sponsor göstereceğim. Geçen ay Kanada'dan ret aldım. Vize alma şansım sizce düşük mü?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Staj için İspanya vizesi
  f.t, 10 Haz 2017, 15:04

  Merhaba, Ben 6 aylık staj için ispanyaya gideceğim. D tipi vizeye mi başvurmam gerekiyor yoksa öğrenci vizesine mi başvuracağım? Sağlık raporuna ihtiyaç var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp