Öğrenci Vizesi

Öğrenciler için İspanya turistik vize işlemlerinizde kolaylık sağlıyoruz. Öğrencilerin İspanya’ya turistik vize başvurusunda bulunurken izleyecekleri adımlar ve İspanya turistik vize için gereken güncel evrak listesini sitemizde bulabilirsiniz. Temsilcilerimize başvurarak bu konuda destek alabilirsiniz. İspanya vizesinin çıkıp çıkmayacağı konusunda son kararın konsolosluk tarafından verildiği unutulmamakla beraber, firmamız öğrenciler için kolay İspanya turistik vizesi konusunda gereken işlemleri sizin için takip edebilmektedir.

 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İspanya Schengen vizesi başvurusu için biometrik bilgilerini beyan etmemiş vatandaşlarımızın biometrik bilgilerini beyan edebilmeleri için istedikleri gün ve saatte randevular alınacaktır. Biometrik verilerin beyan edilmesinin ardından kurumumuz tüm işlemlerinizi sürdürecek, başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve pasaportunuzun teslimi gerçekleşir gerçekleşmez güvenilir ve sorunsuz bir şekilde pasaportunuzun size ulaşmasını sağlayacaktır.

Web sitemizin İspanya vize işlemleri bölümünün ziyaret edilmesi halinde şubelerimiz başlığının altında toplanmış Türkiye'nin farklı şehirlerinden kurumumuza nasıl ulaşılabileceği konusunda şubelerimizin bilgileri bulunmaktadır. İspanya vize işlemlerinde bulunacak öğrencilerin İspanya Konsolosluklarının görev bölgesine göre açılmış şubelerimizi arayarak ikamet etmekte oldukları şehirden İspanya turistik öğrenci vizesi üzerine hizmet alabilir.

Dikkat! İspanya turistik öğrenci vize işlemleri için Gaziantep, Ankara ve çevre illerden başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklarda birtakım değişiklikler bulunabilmektedir. Lütfen temsilcilerimizi arayarak bu konu hakkında kapsamlı bilgi edininiz.

Öğrenciler için İspanya turistik vize işlemleri başvurusu gerçekleştirmek için sitemizin İspanya vize işlemleri bölümüne giriş yaparak, meslek ve iş yerlerinde sahip oldukları görev ve konuma uygun İspanya turistik vizesi için gerekli evrak listesi bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Örnek Formlar başlığı altında ise İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken turistik, ticari, aile ziyareti vizesi talebinin belirtileceği dilekçenin sahip olması gereken içeriği ve örneği, İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış ve başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan İspanya Schengen vize başvuru formu, işlemlerin yürütülmesini 3. bir kişiye devredilmesini sağlayacak vekaletname belgesinin örneği görülebilecektir.

 

24 Eylül 2015 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu sebeple 2015 tarihinden Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

İspanya vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir dahaki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

İspanya vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve yam yetkim İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

İspanya vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 56
Cep: 0 532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 56
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 56
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com