İspanya Oturum

İspanya Oturum

İspanya oturum izni başvurusu için farklı türde kategoriler söz konusudur. Oturum izni aile birleşimi, eğitim gibi geçerli bir sebep gösterilerek alınabilir. Başvuru Türkiye’de başlar ancak belgelendirme ve onay süreci İspanya’dan yürütülmektedir.

İspanya oturum izni için başlatılacak işlemler ve İspanya uzun süreli vize kategorisinde yapılacak başvurular için yardımcı olmaktayız. Vatandaşlık ve göç başvurusu için ise ne yazık ki hizmet vermemekteyiz.

İspanya Oturum İzni ve Aile Birleşimi Vizesi

İspanya vatandaşı ile evlenecek olan ya da hali hazırda evli olan Türk vatandaşlarının İspanya’da yaşayabilmesi için almak zorunda oldukları oturma izni başvurusu için başvurulması gereken vize türü aile birleşimi vizesidir. İspanya oturum izni ve aile birleşimi vizesi başvuruları için minimum 3 ay önceden başvuru yapılması önerilir çünkü diğer vize türlerine karşın bu kategoride inceleme daha uzun sürebilmektedir.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Genel Evraklar

İspanya aile birleşimi vizesi için genel evraklar hem İspanyol olan eş hem de Türk vatandaşı ilgilendiren belgeleri kapsar. Bunları genel olarak aşağıda sıraladık. Ancak, kişilerin mesleki, mali ve kişisel durumları bu evrakları çeşitlendirebilecektir. Başvurunuzu fiilen gerçekleştirmeden önce Vize Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İspanya Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu

İspanya aile birleşimi vizesi işlemleri için doldurulacak vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulmalı ve imzalanmalıdır. İki nüsha olarak doldurulacak bu formda verile bilgiler teyit edilebilir evraklarla desteklenmelidir.

Biyometrik Fotoğraf

Başvuru esnasında kullanılacak fotoğraflar 3 adet olarak teslim edilmelidir. Ölçüleri ise 3,5x4,5 cm Son 3 ay içerisinde çekilen fotoğrafın fonu beyaz olmalı ve daha önce vize başvurusunda kullanılmış olmamalıdır.

Pasaport

Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İspanya aile birleşimi vizesi işleminde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği dosyaya eklenmelidir. Ayrıca nüfus cüzdanının fotokopisi de unutulmamalıdır.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği

Yabancı uyruklu eşin bilgilerini de içeren evlenme belgesi, pasaport vb. kimlik belgeleri ile birlikte teslim edilmelidir.

Muvafakatname

Eğer başvuru sahibi 18 yaşından küçük çocukları da kapsıyorsa muvafakat name de teslim edilen belgeler arasında olacaktır.

İspanya Doğum Belgesi

İspanya vatandaşı eşin daha önceden Türkiye vatandaşlığı bulunmuyor ise bu belge de dosyada verilmelidir.

Boşanma Kararı ve Boşanma İlanı

Daha önce evlilik yapılmış ise; boşanma kararı ve boşanma ilanının İspanyolca tercüme ettirilmesi gerekir. Bu belge her iki eş için de geçerlidir.

Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı

İspanya’daki eş İspanyol vatandaşı değilse ona ait oturma izni, vatandaşı ise kişinin İspanya pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi.

İspanyolca Bilindiğine Dair Belgeler

Türkiye’den İspanya oturum izni alacak eşin yeterli seviye de İspanyolca bilindiğine dair belgeyi de dosyasına eklemesi gerekmektedir.

Her İki Eşe Ait Uluslararası Doğum Kayıt Örneği

İspanya`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler için ek olarak doğum kayıt örnekleri dosyaya eklenmelidir.

Evlilik Belgesi

Her iki eşe ait uluslararası evlenme belgesi ya da İspanya evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi

İspanya Konsolosluğu’nun uygun görmesi halinde bu evraklar haricinde evrak talebinde bulunabilir. Ayrıca verilen evrakları yeniden teminini isteyebilir.

İspanya Konsolosluğu, İspanya aile birleşimi vizesi başvurularında yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopisi olarak beyan edilmesini istemektedir.

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya Oturum İzni
  A. Kemal Durak, 12 Oca 2023, 13:44

  İspanya’da 6 aylık ev kiralamak istiyorum. İspanya oturum izni konusunda yardımcı olur musunuz? Bir reklam ajansım var. 6 ay Türkiye’de 6 ay İspanya’da yaşamak istiyorum. Airbn’de ev kiralamak bu süreçte çok uygun ücrete denk gelmiyor. Kiralama siteleri konusunda ya da vize konusunda destek oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum İspanya'da oturum nasıl alırım?
  K.F, 15 Haz 2022, 14:59

  Selamlar, Şirketimin temsilciliğini kurdum İspanya'da oturum nasıl alırım? Vize başvursun da bana nasıl yardımınız olabilir? Ben temsilciliğimi kurdum fakat oturum müsaadesine başvuru yapmam ve oturum vizesi almam gerektiği söylendi. Bu konuda bana nasıl yardımınız olabilir? Ayrıca ben olmadan işlemlerimi siz gerçekleştirebilir misiniz? Konu ile ilgili bilgi bekliyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp