İspanya Oturum

İspanya aile birleşimi vizesi başvuruları için doldurulacak Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin İspanya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, ıslak imzalı olmalı ve 2 nüsha hazırlanmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

İspanya aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar 3 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde, İspanya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Pasaport

İspanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin İspanya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

ispanya aile birleşimi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İspanya aile birleşimi vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği

Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

Muvafakatname

Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge

16 Yaşında Evlilik Yapacak Kişiler için Mahkeme Kararı

Evlenebileceğine dair, İspanyolca tercüme edilmiş.

İspanya Doğum Belgesi

İspanya vatandaşı eşin daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise bu belge verilmelidir.

Boşanma Kararı ve Boşanma İlanı

Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanını İspanyolca tercüme ettirilmiş olarak hazırlamalıdır.

Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı

İspanya’daki eşe ait oturma izni, kişinin İspanya pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi.

İspanyolca Bilindiğine Dair Belgeler

Basit ve yeterli seviye de İspanyolca bilindiğine dair belgeler.

Her İki Eşe Ait Uluslararası Doğum Kayıt Örneği 

İspanya`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir.

Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) veya İspanya evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi

İspanya`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir.

NOT: İspanya Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin İspanyolca tercümesini de isteyebilecektir.

İspanya Konsolosluğu, İspanya aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopisi olarak ibraz edilmesini istemektedir.

İspanya Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilecektir.

İspanya Vizesi ana sayfa

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 4623