Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 65

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisine hoş geldiniz. İspanya; güzel sahilleri, eşsiz coğrafyası ve kültürel tarihi mirasıyla, Türkiye tarafından çok fazla ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Kayseri’den yapacağınız İspanya vizesi başvurularında, Vize Merkezi Kayseri şubesinden, vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Biz; Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak, İspanya vizesi başvurularınızı yapmaktan sevinç duyarız.

Bu yazı da, İspanya vize işlemleri, İspanya vizesi başvuru evrakları, İspanya vize ücreti gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz. İspanya vizesi hakkında merak ettiğiniz sorular için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi İşlemleri Adımları Kayseri

İspanya vizesi başvuruları, oldukça uzun ve meşakkatli süreçlerden oluşmaktadır. Kayseri’den İspanya’ya vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri, vize işlemlerini bizimle birlikte yapmak istiyorlarsa, aşağıdaki 5 adımı takip ederek başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

 1. Adım: Vize Merkezi Kayseri şubesi ile iletişime geçerek, başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisi hakkında bilgi alın ve istenen vize evraklarını talep edin.
 2. Adım: Müşteri temsilcilerimiz, size en uygun ve güncel evrak listesini size göndereceklerdir. Sizden istenen evrakları toplayın ve başvuru dosyanızı hazırlayın. Evrakları nereden temin edeceğinizi bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alın.
 3. Adım: Gerekli tüm istenen belgeleri tamamladıktan sonra, bize kendiniz veya kargo yoluyla başvuru dosyanızı iletin.
 4. Adım: İspanya vize başvurularında, biyometrik verilerin ibraz edilmesi zorunludur. Bundan dolayı, konsolosluklardan randevu alınması gerekmektedir. Danışmanınız sizin en uygun olduğunuz gün ve saatte size randevu alarak, size rehberlik eder.
 5. Adım: İspanya vizesi başvurunuz onaylandıktan sonra, pasaportunuzu teslim alın.

İspanya Vizesi Başvuru Evrakları Kayseri

İspanya’ya seyahat etmek isteyen, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaport, hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise; vize başvurusu yapmalarına gerek olmadan kısa süreli seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Daha önce almış olduğunuz bir Schengen vizeniz varsa ve geçerliliği devam ediyorsa, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Schengen vizesi alarak, İspanya’dan başlayıp, vize geçerlilik süresi içerisinde, Schengen’e üye olan ülkelere seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi ve Schengen’e üye olan ülkeler hakkında daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayın.

İspanya vizesi başvuruları, İspanya Konsoloslukları’na yapılmaktadır. İspanya vize başvuru evrakları, yapılan vize başvuru kategorisine ve sizin mesleğinize göre değişir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya vizesi başvurularında, tüm başvuru sahiplerinden doldurulması istenen, İspanya vize başvuru formu seyahatin amacını net bir biçimde anlatmalıdır. Bu formdaki bilgiler, seyahatin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında büyük etki sahibidir. Bundan dolayı, İspanya vize başvuru formunuzu özenle doldurmalısınız.

İspanya vize başvuru evraklarının hatasız olmasına, beyan ettiğiniz bilgilerin yalan olmamasına, sizden istenen belgeleri eksiksiz tamamlamaya ve başvuru yaptığınız vize kategorisiyle, seyahat amacınızın tutarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Başvurunuzdaki minik bir pürüz, başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

İspanya vizesi başvurusu yaparken hangi evrakları hazırlayacağınız konusunda emin olamıyorsanız, Kayseri Vize Merkezi’ni arayarak destek alabilirsiniz.

Kayseri’den İspanya’ya Vize Başvurusu Yapacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kayseri’den İspanya’ya vize başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususları sizin için derledik. Bu hususlar:

 • İspanya Konsoloslukları randevu sistemi ile çalıştığından dolayı, randevularınızı seyahatinizden en az 15 gün öncesinden, en fazla ise 90 gün öncesinden yapabilirsiniz. Yaşayacağınız olumsuzlukları da göz önüne alarak başvurularınızı erkenden yapmanız yararınıza olacaktır.
 • Başvuru evrakları ile, vize başvuru kategorisi için istenen evraklar örtüşmelidir. Doğru vize kategorisine başvuru yapmalısınız. Hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini bilmiyorsanız, danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 • Portekiz vize başvurusu yaparken, seyahat planını içeren belgeler sunulmalıdır. Bu bilgiler otel uçak rezervasyon bilgilerini de kapsamalıdır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde, aldığınız otel bileti yanabilir. Bu sebeple bizim size tavsiyemiz, kalacağınız otelin biletini satın almamalı, ön rezervasyon yaptırmalısınız. Çok istisnai hallerde, başvuru sahibinden otel biletlerinin satın alınması istenebilmektedir.
 • İspanya vizesi başvurularında, Visa Information System-VIS (Vize Bilgi Sistemi) biyometrik verilerin verilmesi gerekmektedir. Biyometrik verilerinizi daha önce verdiyseniz, yeniden vermenize gerek yoktur. Biyometrik veriler 5 yıl süre boyunca geçerliliğini korumaktadır.

İspanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya vizesi başvuru sahiplerinin, en merak ettiği konulardan birisi de, İspanya vizelerinin ne kadar sürede sonuçlandığı hakkındadır. Kayseri’den İspanya’ya yapılan vize başvuruları genellikle, 7 ila 10 iş günü içinde neticeye ulaşmaktadır. İspanya Konsolosluklarının yoğunluğu, resmi tatiller gibi birçok nedene bağlı olarak, bu süre farklılık gösterebilir. Vize Merkezi’nin vize başvurularının sonuçlanma süresine etki etme yetkisi bulunmamaktadır. Bu konuda yetki sahibi İspanya Konsoloslukları’dır.

İspanya Vizesi Vize Merkezi Kayseri Şubesi

Kayseri’den İspanya’ya vize başvurusu yapacaksanız, Kayseri Vize Merkezi şubesine, mesai saatlerinde gelerek başvuru işlemleriniz hakkında bilgi alabilir ve vize başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri Ofisi Mesai Saatleri: 

Pazartesi – Cuma:  08:30 – 18:00

Cumartesi: 10:00 – 14:00 arasındadır.

Pazar günleri danışmanlık hizmeti verilmemektedir.

Şubemize vakti olmayan kişiler, kendilerine uygun gün ve saatte randevu alarak gelebilirler.

Kayseri Vize Merkezi şubesinden, Kayseri Merkez başta olmak üzere; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Talas, Tarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinden yapabilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi şubesine çevre illerden; Yozgat, Nevşehir ve Sivas illerinden yapabilirsiniz.

İspanya vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak, soru ve görüşlerinizi belirtmek için, Vize Merkezi Kayseri şubesine ulaşabileceğiniz iletişim adreslerimiz aşağıda verilmiştir:

Vize Merkezi Kayseri şubesi mail adresi: kayseri@vizemerkezi.com

Vize Merkezi Kayseri şubesi telefon numarası: +90 850 460 15 65

Öneri ve şikayetler için destek@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz.

İspanya Vizesi Vize Ücreti

İspanya vizesi için istenen ücretler, seyahat amacınıza ve ne kadar süre kalacağınıza göre değişiklik göstermektedir. İspanya vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir, bizi arayabilirsiniz. İspanya vizesi ücretlerinin ne kadar olacağı İspanya Konsoloslukların yetkisindedir.

Kısa süreli vizeler (İspanya ticari vizesi, İspanya aile/arkadaş vizesi, İspanya turistik vize gibi) için istenen ücretle, uzun süreli vizeler (D vizesi gibi) farklılık göstermektedir.

İspanya vize başvurunuz olumsuz yanıt aldıysa, yatırmış olduğunuz vize başvuru ücreti iade edilmemektedir. Başvurunun olumsuz yanıt alması, gelecekteki vize başvurularını da olumsuz etkileyebilmektedir. Vize başvurularınızı, güvenilir, tecrübeli ve uzman bir ekiple yapmak, başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimalini azaltacaktır.

Vize Merkezi Kayseri şubesi, yapmış olduğunuz vize başvurularının sonuçlarına etki edemez. Başvuruların nasıl sonuçlanacağını İspanya Konsoloslukları belirlemektedir.

Vize Merkezi Kayseri şubesi, İspanya vizesi başvurularında, şu konularda tam yetki sahibidir:

 • Vize işlemlerinizde şahsen bulunmanız gerekmeyen konularda, başvurularınızı sizin adınıza yürütme.
 • İspanya Konsolosluklarından randevu alınması.
 • Vize başvuru dosyanızı kontrol ederek, eksik belgeler ve yanlış belgeler hakkında sizi bilgilendirme ve başvuru dosyanızı en uygun hale getirilmesi.
 • Vize işlemleriniz tamamlandıktan sonra, pasaportunuzu sizin adınıza alınması.

Bu yazı, İspanya vizesi başvurularını, Kayseri’den gerçekleştirecek kişilere bilgi vermek gayesiyle yazılmıştır. Vize Merkezi olarak amacımız; İspanya ve tüm dünya ülkelerine yapılan vize işlemlerinde, yaşanabilecek olumsuzlukları en az seviyeye getirmek veya sorunları yok ederek size danışmanlık hizmeti vermektir.

Kayseri Vize Merkezi şubesini tercih etiğiniz için teşekkür ederiz.

İspanya Vize Merkezi Kayseri

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32446