İspanya Turistik Vize

İspanya Konsolosluğu tarafından koşullara göre değişiklik gösterebilir. İspanya Turistik Vizesi güncel başvuru evraklarına ulaşmak için lütfen Vize Merkezi temsilcimizi arayın. Güncel vize evrakları size e-mail olarak gönderilecektir.

İspanya turistik vizesi seyahat acenteleri aracılığıyla bir tura katılma ya da kişinin kendi konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını yaparak turistik amaçlarla İspanya’yı ziyaret etmek ve kültürünü tanımak isteyenler için İspanya Konsolosluğu’nun T.C. vatandaşlarına almasını şart koştuğu  “kısa süreli” bir vize tipidir. İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler ülkede en fazla 90 gün konaklama hakkına sahiptir. İspanya Schengen üyesi olduğu için İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler,  seyahatlerini İspanya’dan başlatmaları halinde Schengen’e üye olan diğer ülke veya ülkelere İspanya Schengen vize tarihleri arasında giriş yapabilirler. 

İspanya Turistik Schengen Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz size uygun vize türünü belirledikten sonra aşağıda bulunan evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. İspanya vize işlemleriniz sırasında İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabileceğini gözden kaçırmayınız.Değerli İspanya turistik vizesi başvuru dilekçenizde İspanya’ya turistik amaçlı gitmek istediğinizi net olarak belirtmelisiniz. Hazırladığınız başvuru dosyası evraklarınız tam olsa bile İspanya Konsolosluğu’nun onayından geçmeyebilir. İspanya vizesine onay verme yetkisi yalnızca İspanya Konsolosluğu’na ve Büyükelçiliği’ne aittir.

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

Vize Merkezi İspanya vize departmanı İspanya Schengen vize başvuruları veya 90 günü aşmayan seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur. İspanya turistik vizenizi mesleki durumunuza göre hazırlamalısınız. İspanya vizesi temsilcimizi arayarak size uygun evrak listesini isteyebilirsiniz.

İspanya turistik vize başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz maaş bordronuz, tapunuz, araç ruhsatınız, kira sözleşmeniz gibi belgeler Türkiye’ye geri döneceğinizi destekleyici nitelik taşıdığından İspanya Konsolosluğu için önem arz etmektedir.  İspanya vizesi talep dilekçenizi İspanya Konsolosluğu’na hitaben hazırlamanız, pasaportunuzun seyahatinizin sonlandığı tarihten itibaren 3 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlara sahip olmayan turistik vize başvurularını kabul etmediğini göz önünde bulundurarak İspanya turistik vize başvurularında doldurulacak başvuru formunun, çocuklar dahil her başvuru sahibi tarafından doldurmasının gerekliliğini gözden kaçırmayınız. Başvuru formunda beyan edilen bilgilerin, başvuru dosyasında sunulan evraklarla tutarlı olmasına özen gösteriniz.

İspanya Turistik Vize

Öğrenciyseniz İspanya turistik vize işlemleri sırasında ibraz edeceğiniz form ve dilekçelere web sitemizin sol tarafındaki örnek formlar bölümünden ulaşabilirsiniz. Web sitemizden başvuru yapacağınız İspanya vize türüne uygun evrak listelerine erişebilir, sorularınız için iletişim formlarımızı kullanabilirsiniz. İspanya vize başvurunuzu gerçekleştirirken özel ve mesleki durumunuzla ilgili bilgileri vize temsilcilerimize aktarmayı unutmayınız.

İspanya vize başvurularınızı en çok 3 ay öncesinden gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Bu sebeple konsolosluk resmi tatil günlerini ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı mümkün olan en erken sürede gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Vize başvurunuz sonuçlanmadan ve konsolosluk vize bölümünce talep edilmeden otel ve uçak biletiniz için ücretli bir rezervasyon yapmamanızı tavsiye ederiz.
Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğunda emin olunuz

İspanya Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Vize talep dilekçesi. İngilizce veya İspanyolca yazılmış seyahat amacınızı açıklayan dilekçe. 
 2. Vize başvuru formu. Eksiksiz, tam olarak doldurulmuş, imzalanmış başvuru formu. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin imza kutuları hem anne hem baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Yasal vasi ebeveynlerden biri olsa dahi, diğer ebeveynin de imzası gereklidir. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır.
 3. Pasaport: Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 3 ay süresi, vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. 
 4. Fotoğraf. Arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında gözlüksüz biyometrik 2 adet fotoğraf.
 5. Kimlik fotokopisi. Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi. 
 6. Seyahat sağlık sigortası.Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı (diğer para birimleri kabul edilmemektedir), antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 7. Uçak veya ulaşım rezervasyonu. Planlanan seyahatin gidiş-dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler.Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir. Türkiye’den çıkış ve dönüşü göstermelidir. Diğer ülkelere geçiliyor ise ulaşım araçlarının rezervasyonları sunulmalıdır. Otobüs, tren gibi diğer araçlar kullanılacak ise; tren bileti rezervasyonu veya otobüs kiralama detayları, araçların plakaları ve transfer ile ilgili diğer belgeler sunulmalıdır. Grup geçişlerinde otobüs şoförünün ehliyeti ve araç bilgileri de eklenmelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 8. Otel veya konaklama rezervasyonu. Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin,  kampüsün, evin adı adresi ve yolcuların tümünün isimlerinin yer aldığı onaylı rezervasyonu. Diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılacak ise orada ki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 9. İkametgah. Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebekler ve çocuklar dahil) sunulması gerekir. Bu belge sadece muhtardan alınmış orijinal belge ya da e-devlet hesabından alınmış barkodlu belge olarak kabul edilir. Yabancı başvuru sahiplerinin de sunması şarttır. İkametgah sunulmadan başvuru alınmaz
 10. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. E-devletten ve ya nufüs müdürlüğünden alınması gereklidir (orijinal)
 11. Muvafakatname. 18 yaş altı başvuru sahipleri yalnız ya da yanlarında anne ve babanın her ikisi de olmadan (yanlızca bir ebeveyn ya da üçüncü bir şahıs ile) seyahat ediyorlar ise noterden muvafakatname gereklidir.
 12. İşveren mektubu. Başvuru sahibinin yada sponsorunun iş vereni tarafından, iş yerinin antetli kağıdına yazılmış, ıslak imzalı ve kaşeli, kişinin seyahat edeceği tarihleri içeren dilekçe. Uçak otel rezervasyonları ile bu dilekçedeki tarihlerin birbirini tutuyor olması gerekmektedir. Mektubun bilgisayarda düzenlenmiş olması gerekir, el yazısı ile müdahale edilemez. (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır)
 13. İşe giriş bildirgesi. Başvuru sahibinin ya da sponsorunun SGK işe giriş belgesi barkodlu olmalıdır ve üzerindeki iş yeri adresi İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı olan şehirlerden birine ait olmalıdır, merkez ofisiniz bu şehirler dışında ise durumu izah eden şirket yazısı sunulmalıdır. 
 14. SGK Hizmet Dökümü. Başvuru sahibinin ya da sponsorunun E-devletten barkodlu versiyonu son bir haftada alınmış bu belgenin detaylı tüm döküm olması gereklidir. Barkodsuz belgeler kabul edilmemektedir. (Şirket sahipleri ve memurların da sunması gereklidir)
 15. Maaş Bordrosu. Başvuru sahibinin yada sponsorunun Son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları. Son 3 sene içerisinde Schengen vizesi olanların maaş bordrolarında ıslak imza ve kaşe olması zorunlu değildir.
 16. Faaliyet Belgesi. Başvuru sahibinin yada sponsorunun İş yerininin sanayi, ticaret ya da mesleki odalara bağlı olduğunu gösteren bu belgenin mutlaka orijinali ya da elektronik imzalısı sunulmalıdır. Avukatların kendi baro kayıtlarının yanı sıra, yanında çalıştığı kişi ya da kişilerin baro kayıtlarını da sunması gereklidir. 
 17. Resmi Gazete. Başvuru sahibinin veya sponsorunun iş yerininin resmi gazetesi sunulmalıdır, bu belge fotokopi olabilir. İşyeri sahibi iseniz bunu göstermek için resmi gazetede ortak olarak geçtiğiniz sayfanın sunulduğundan emin olunuz.
 18. İmza Sirküleri. Başvuru sahibinin veya  sponsorunun iş yeri adının geçtiği ilk sayfa ve başvuru sırasında iş evraklarınızı imzalayan kişilerin imzalarının olduğu bölüm sunulmalıdır. Bu belge fotokopi olabilir.
 19. Vergi Levhası. Başvuru sahibinin ya da sponsorunun sunması gereken bu belgenin güncel olması gerekir mutlaka barkodlu bölüm görünmelidir. 
 20. Emekliler için; eğer fotoğraflı emekli kartı var ise fotokopisi ya da e-devletten alınmış emekli olduğunu gösteren belge ve emekli maaşının yattığı bankanın son 3 aylık banka hesap dökümü (bankanın antetli kağıdına kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır ve mutlaka son 15 gün içinde alınmış ve dökümün alındığı tarihin görünmesi gereklidir.
 21. Öğrenciler için; üniversite öğrencilerinin yalnızca e-devletten aldığı barkodlu öğrenci belgeleri kabul edilmektedir. Okuldan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli orijinal belgeler yalnızca lise ilkokul için kabul edilir. Çalışmayan öğrenciler başvuru yapabilmek için sponsor sunmalıdır
 22. Çalışmayan kişiler için; sponsor sunulması gereklidir. Sadece anne, baba ya da eş sponsor olabilir. Sponsorun ıslak imzalı masrafları karşıladığını belirten dilekçesi (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır) ve tüm iş ya da emekli evrakları, güncel ve bakiyeli banka hesabı dosyaya eklenmelidir. Sponsorla olan aile bağını sunmak için vukuatlı nufus kayıt örneği de dosyaya eklenmelidir. Çalışmayan ve yeni mezun kişilerin diploma ya da mezuniyet belgesinin fotokopisi dosyaya eklenir.
 23. Çiftçiler için; Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş orijinal çiftçi belgesi sunulmalıdır. 
 24. Banka Hesabı. Şirket hesabı kabul edilmemektedir, yalnızca Türk bankaları kabul edilir. Bankanın antetli kağıdına; ıslak imzalı ve kaşeli son üç aya ait dökümün sunulması gereklidir. Banka hesap cüzdanı beyanı kabul edilmez. Dökümün alındığı tarih ile başvuru yapılan tarih arasında en çok 15 gün olmalıdır. Aksi halde kabul edilmemektedir. Bankada seyahat masraflarınızı karşılayacak yeterli bakiye olması gerekmektedir, kredi kartı beyanı kabul edilmez. Banka imza sirkülerine gerek yoktur. 
 25. Ek Maddi Durum. Başvuru sahibinin istemesi halinde maddi durumu gösterir diğer belgeler (araç ruhsatı, tapu vs) dosyaya eklenebilir. Bu evraklar A4 boyutlu fotokopi olmalıdır.  22- 
 26. Evlilik Cüzdanı. Masrafların eş tarafından karşılanması durumunda ya da otel rezervasyonunda eşlerden sadece birinin ismi geçiyor ise, soyad değişimi olmuşsa ve diğer sunulan evraklarda soyad pasaporttan farklı görünüyor ise evlilik cüzdanının isimlerin geçtiği sayfasının fotokopisi sunulmalıdır. Eğer vukuatlı nufus kayıt örneği sunuyorsanız bu evrağa gerek yoktur.
 27. Oturum İzni. Yabancılar için oturum izni veya çalışma izni. Yabancı başvuru sahiplerinin ikamet izni ya da çalışma izni belgelerinin fotokopisini sunmaları şarttır ve seyahatinin dönüşünden itibaren 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir

!!!ÖNEMLİ NOT!!!: İspanya turistik vize başvurusu 90 gün sonrasına ait seyahat planları için başvuru yapılmaz. Başvuru yapılan gün ile seyahat tarihi arasındaki süre 90 günü aşmaması gereklidir.
Seyahat tarihi ile başvuru tarihi arasında en az 17 gün olmalıdır. 17 günün altında olan başvurular kabul edilmemektedir.

İspanya Turistik Vize Ücreti
 
Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;

 1. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 2. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 3. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi şirket çalışanı ise;

 1. İşveren yazısı  (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu, seyahat tarihlerini içeren, kaşe ve ıslak imzalı) 
 2. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Sicil Gazete, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 3. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü (Barkodlu)
 4. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 5. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise;

 1. Çalışma Belgesi (Bulunduğunuz kurumda çalıştığınıza dair yazı, mühür ve ıslak imzalı)
 2. Görev Kimlik Kartı (Ön ve arka yüz fotokopisi)
 3. Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 4. Banka Hesap Özeti (Güncel, son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Emeki ise;

 1. Emeklilik Kartı Fotokopisi
 2. Emekli Maaş Dökümü (Son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
 3. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Öğrenci ise;

 1. Öğrenci Belgesi (Orijinal, güncel)
 2. Orijinal Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba imzalı, noter onaylı)

Kişi Çalışmıyor ise;

 1. Sadece baba, anne veya eş sponsor olabilir.
 2. Sponsor ola kişi mesleğine veya durumuna göre evrakları hazırlamalıdır.
 3. Sponsorluk dilekçesi 
 4. Sponsorun tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Yeni mezun kişilerin diploma veya mezuniyet belgesi

Yukarıda beyan edilen evraklar İspanya vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için gereken evrakların bilgisini içerir. Konsolosluk vize bölümü tarafından yukarıdaki belgelere ek olarak yeni ve orijinal evraklar talep edilebilir. Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamışsanız bize karo-kurye aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızda inceleme, eksiklikleri giderme işlemi tamamlandıktan sonra İspanya Konsolosluğu’nun uygun olduğu ilk iş gününde randevunuz sizin yoğunluk durumunuza göre alınacak ve kesin randevu tarihininiz İspanya Müşteri Temsilcimiz tarafından tarafınıza iletilecektir.

İspanya Turistik Vize

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Turistik Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
Vize Merkezi- İspanya Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizden  durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı Merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
Vize Merkezi – İspanya Vizesi Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı
Vize Merkezi – İspanya Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık ederek sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘VİS’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur. 

6. Adım – Pasaport teslimi
Vize Merkezi –  İspanya Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İspanya turistik vize işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

İspanya Turistik Vize

İspanya Turistik Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. İspanya turistik vizesi maksimum 90 gün kalma hakkı tanır, fakat İspanya vizesi talebinde bulunan kişinin ilk Schengen vize başvurusuysa 90 gün konaklama hakkı tanınması istisnai durumlar dışında karşılaşılan bir durum değildir. İspanya vizesi başvuru sahibinin daha önce herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret etmiş ve vizesinde belirtilen tarihlerdeki giriş çıkışlara dikkat ederek seyahatini tamamlamış olması bir sonraki Schengen ülkesi seyahatindeki konaklama süresini uzatmasına katkı sağlayabilir. 

2. İspanya Konsolosluğu vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden talep ettiğiniz evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur. 

3. İspanya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.

4. İspanya Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler İspanya Vize Merkezi temsilcimiz tarafından yapılacaktır.

5. Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

6. Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (hotel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

7. İspanya turistik vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerektiğini ve vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.

8. İspanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

9. İspanya vize talebi reddedilmiş kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. İspanya Konsolosluğu vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.

10. İspanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen konaklama ve ulaşım için ödeme yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce konaklama ve ulaşımın ön rezervasyonları da kabul edilmektedir. Ücret iadesi olmayan biletler ile yapılan vize kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

11. İspanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. İspanya vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Gösterilecek hesabın uzun süreli hareketliliğe sahip olması yararınıza olur.

12. İspanya turistik vizesine başvuru yapan kişi reşit değilse başvuru formunda hem kendisinin hem de yasal velisinin imzası bulunmalıdır. 

13. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

14. İspanya vizesi talebi için gerekli olan belgelerin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

15. İspanya turistik vize başvurunuzu en az 4 hafta önceden yapılması gerektiğini unutmayınız. İspanya turistik vize başvurusu için maksimum süre 90 gündür.  Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış kişilerin İspanya vizelerinin seyahat tarihlerine yetişemeyebileceğini hatırlatırız. Geç kalınmış veya acil durumlarda gerçekleştirilecek başvurular için lütfen İspanya Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.  

Acil durumlarda yapılacak olan vize başvurularınız için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon