İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize İçin Merak Edilenler

İspanya ticari başvurularında vize talep dilekçesinde Türkçe düzenlenmesi kabul edilir mi?

İspanya Konsolosluğuna hitaben düzenleyeceğiniz vize talep dilekçesi; İngilizce ve İspanyolca dillerinden birini tercih ederek yazmanız halinde kabul edilecektir.

İspanya ticari vize randevuları nasıl alınıyor?

İspanya ticari vize başvurularınız için randevularınızı internet ortamında almanız gerekecektir. İspanya konsolosluğu resmi sitesi üzerinden pasaport ve seyahat bilgilerinize ek olarak kimlik bilgilerinizi yazarak ticari vize türü sekmesinden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu almakta sıkıntı yaşamanız halinde temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

İspanya ticari vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

İspanya ticari vize, c tipi Schengen 90 gün altı seyahatler için kullanılan vize türü olmaktadır. Bu vize ile iş seyahatleri konferans katılımları gibi ticari amaç taşıyan konular için seyahat edebilirsiniz. Ancak schengen vize kategorisinde yer aldığı için diğer Schengen ülkelerine de sınır görevlileri inisiyatifi dahilinde vize süreniz kadar seyahat edebilirsiniz. Her ülkenin kendi sınır görevlileri sizi İspanya ticari vize ile ülkelerine almama inisiyatifine sahip olmaktadırlar.

İspanya ticari vize başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İspanya ticari vize başvurunuzu, seyahat tarihiniz ile randevu tarihiniz arasında en az 7 iş günü kalacak şekilde planlamanız istenmektedir. İstanbul üzerinden gerçekleştirilecek başvurularda bu süre 7 gün kabul edilirken diğer illerden yapılacak başvurular için 9 gün olarak baz alabilirsiniz.

İspanya ticari vize ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

İspanya’ya seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yanınızda olması gereken belgeleriniz;

 • İş amacınız kanıtlayan davet mektubu
 • Pasaport ve geçerli İspanya ticari vizeniz
 • Kimlik kartı orijinali
 • Seyahat sağlık poliçesi orijinali
 • Konaklama rezervasyonu ve ulaşım biletleriniz olmaktadır.

İspanya ticari vize için banka dökümü kaşeli imzalı mı sunulmalıdır? Şirket banka dökümleri sunulması yeterli midir?

İspanya ticari vize başvurularında eğer çalışan statüsüne sahip iseniz şahsi banka hesaplarınızı sunmanız gerekecektir ve bu belge banka tarafından temin edilerek imzalı kaşeli olarak sunulmalıdır. Firma sahibi olmanız halinde şirket adına ait banka hesaplarınızı sunabilirsiniz.

İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize Başvurusu

İspanya Konsolosluğu, İspanya’ya ticari faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarını vize işlemlerine tabi tutmaktadır. İspanya ticari vize talebinde bulunan kişinin İspanya seyahatinin mesleki gerekliliği, çalışanı veya sahibi olarak bağlı bulunduğu şirket tarafından konfirme edilmiş; bir iş organizasyonuna (kongre, fuar, eğitim, seminer vb.) dahil olmak üzere veya katkı sağlamak amacıyla ya da İspanya’ya ticari bir faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan yolcuların başvurduğu vize türüdür. İspanya ticari vize talebinde bulunan kişinin mesleki durumuna göre hazırlayacağı, sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar mevcuttur.

İspanya’ya mesleki bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız İspanya’da geçici bir süreliğine dahil olacağınız şirketten gelecek davet mektubunu başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız. Eğer bir şirket çalışanı olarak İspanya ticari vize başvurusunda bulunacaksanız davet mektubuna ek olarak; bağlı bulunduğunuz şirketten temin edeceğiniz antetli kağıda, yurt dışına hangi sebeple seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirttiğiniz metni de İspanya vizesi başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Şirket sahibi yazacağı dilekçede İspanya’ya seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri ve personelin Türkiye’deki işine devam edeceğini belirtmeli, belgeyi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlamalıdır.

Şirket sahibiyseniz; İspanya Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına hazırlayacağınız dilekçe metninde seyahat amacınızı, tarihlerinizi belirtmeyi; kağıdı ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız.

İspanya ticari vizesiyle İspanya’da konaklamadan doğrudan Schengen bölgesindeki bir ülkeyi ziyaret edemezsiniz. Seyahatinize İspanya’dan başlamanız ve en uzun konaklamanızı İspanya’da gerçekleştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Ticari amaçla İspanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizin devamında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız, diğer ülkelerin rezervasyon bilgileri hakkındaki detayları da başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda İspanya ticari vize talebinde bulunan kişileri mülakata çağırmaktadır. İspanya ticari vize talebinizi kurumumuz üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda İspanya Vize Merkezi yetkilimiz mülakat sürecinde size eşlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Mülakatın olumsuz değerlendirilmesi durumundan kurumumuz sorumlu değildir.

İspanya ticari vize talep dilekçesi İspanya Konsolosluğu veya İspanya Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlanmalıdır. Çalışansanız bağlı bulunduğunuz yetkili tarafından; bağlı bulunduğunuz şirketteki görevinizi ve Türkiye’de çalışmaya devam edeceğinizi belirten; antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilisinin imzasının bulunduğu dilekçeyi de başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Vize talep dilekçenizi İspanya Konsolosluğu’na hitaben, ıslak imzalı olarak hazırlamanız gerekir. Pasaportunuz İspanya’dan dönüş tarihinizden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya ticari vizesi için başvuru dosyanıza Schengen standartlarında çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafınızı da eklemeyi unutmayınız.

İspanya ticari vize başvurunuz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım için ödeme yapmak, vize alım sürecinizin uzaması veya seyahat öncesi karşılaşılabileceğiniz olası bir sorunda sizi zor duruma sokabilir. İspanya Konsolosluğu tarafından ek olarak talep edilmediği sürece ulaşım ve konaklamada iadesi bulunmayan ödemelerle ilgili sorunlardan kurumumuz sorumlu değildir.

İspanya vize başvuru işlemlerinize İspanya’ya olan seyahat tarihinizden 1 ay önce başlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihine 2 haftadan daha kısa bir süre kalmış kişilerin vizelerinin seyahat tarihine yetişememe riski bulunmaktadır.

İspanya Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Vize başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalanmış olmalıdır. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin imza kutuları hem anne hem baba tarafından imzalanmış olmalıdır.
 2. Vize talep dilekçesi: İngilizce ya da İspanyolca yazılmış seyahat amacınızı açıklayan dilekçe.
 3. Pasaport: Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 3 ay 15 gün geçerlilik süresi (temdit) olan, vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport.
 4. Fotoğraf: 2 adet, beyaz fonlu ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, gözlüksüz biyometrik fotoğraf.
 5. Vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devletten veya nufüs müdürlüğünden alınması gerekir (orijinal). Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebek ve çocuklar da dahil) sunulmalıdır.
 6. İkametgah: İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı şehirlerden birinde ikamet etmeniz gereklidir. Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebekler ve çocuklar dahil) sunulması gerekir. Bu belge sadece muhtardan alınmış orijinal belge ya da e-devlet hesabından alınmış barkodlu belge olarak kabul edilir. Yabancı başvuru sahiplerinin de sunması şarttır. İkametgah sunulmadan başvuru alınmaz. Çalıştığınız şehir ile ikamet şehrinizin uyumlu olması gerekmektedir.
 7. Uçak rezervasyonu: Planlanan seyahatin gidiş ve dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir İngilizce veya İspanyolca olmalıdır). Uçak bileti rezervasyonları pdf formatında olmalıdır.
 8. Otel rezervasyonu: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi ve yolcuların tümünün isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır). Otel rezervasyonları pdf formatında olmalıdır.
 9. Seyahat sağlık sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı (diğer para birimleri kabul edilmemektedir), antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır).
 10. İşveren mektubu: Başvuru sahibi çalışan ya da iş yeri sahibiyse, İspanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış, iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal iş veren mektubu. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması; uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir. Devlete bağlı kurumlarda çalışanlar için işveren mektubunun yanı sıra üzerinde izinli günlerinin yazılı olduğu izin belgeleri de olmalıdır. Seyahat masrafları şirket tarafından karşılanıyorsa belirtilmelidir. Mektubun bilgisayar ortamında düzenlenmiş olması gerekir, el yazısı ile müdahale edilemez (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır).
 11. Fuar veya organizasyon: Kişi fuara katılacaksa katılıma dair fuar giriş kartı veya katılım belgesi. Fuara gidiyorsanız banka hesabı sunmanız gereklidir.
 12. İşe giriş bildirgesi: SGK işe giriş belgesi barkodlu olmalıdır.
 13. SGK tescil ve hizmet dökümü: E-devletten barkodlu versiyonu son bir haftada alınmış bu belgenin detaylı tüm döküm olması gereklidir. Barkodsuz belgeler kabul edilmemektedir (Şirket sahipleri ve memurların da sunması gereklidir).
 14. Maaş bordrosu: Son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları. Son 3 sene içerisinde Schengen vizesi olanların maaş bordrolarında ıslak imza ve kaşe olması zorunlu değildir.
 15. Faaliyet belgesi: Son bir ay içerisinde alınmış, iş yerinizin sanayi, ticaret ya da mesleki odalara bağlı olduğunu gösteren bu belgenin mutlaka orijinali ya da elektronik imzalısı sunulmalıdır. İş yeriniz orijinalini vermezse sizin bu evrakı bağlı olunan odadan temin etmeniz gerekir. Avukatların kendi baro kayıtlarının yanı sıra, yanında çalıştığı kişi ya da kişilerin baro kayıtlarını da sunması gereklidir (Faaliyet belgesinin orijinali olmadan başvurunuz hiçbir şekilde kabul edilmez).
 16. Resmi Gazete: İş yerininizin resmi gazetesi sunulmalıdır, bu belge fotokopi olabilir. İş yeri sahibi iseniz bunu göstermek için resmi gazetede ortak olarak geçtiğiniz sayfanın sunulduğundan emin olunuz.
 17. İmza sirküleri: İş yeri bilgilerinin geçtiği ilk sayfa ve başvuru sırasında iş evraklarınızı imzalayan kişilerin imzalarının olduğu bölüm sunulmalıdır. Bu belge fotokopi olabilir.
 18. Vergi levhası: Güncel olması gereken bu belgede mutlaka barkodlu bölümün görülmesi gereklidir.
 19. Banka hesabı: Şirket çalışanı için; iş yeri yazısında masrafların şirket tarafından karşılanacağı belirtilmişse banka hesabına gerek yoktur. Ancak iş yeri sahibi iseniz ve ortağınız yoksa şirket banka hesabı eklenebilir. Ortaklı şirketlerde şirketin banka hesabı kabul edilmemektedir, şahsi banka hesabı sunulmalıdır. Son 3 aya ait dökümü olan başvuru tarihi ile arasında son 7 gün içinde işletilmiş antetli kağıtta, imzalı, kaşeli banka hesabı eklenmelidir. Şirket çalışanı masrafların tarafından karşılanacağını beyan ediyorsa şahsi banka hesabı sunması gerekir. Yeni açılan hesaplar kesinlikle kabul edilmemektedir. Yalnızca Türk bankaları kabul edilmektedir. Bankada seyahat masraflarınızı karşılayacak yeterli bakiye olması gerekmektedir, kredi kartı beyanı kabul edilmez. Diğer ülkelerden gelen davetiyelerle başvurmanız için, şirketiniz masrafları karşılıyor olsa dahi kişisel banka hesabı sunmalısınız.

Önemli not: Seyahat tarihiniz ile başvuru tarihiniz arasında 30 iş günü olmalıdır. 30 iş günü altında yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız evrakları içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı tarafından durumunuza uygun şekilde yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi İspanya vize departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahiplerinin ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi İspanya vize departmanı 2019/2020 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık ederek sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘VİS’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi İspanya vize departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İspanya ticari vize işlemleri 15 ile 30 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

İspanya Ticari Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İspanya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.
 • İspanya ticari vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerinde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Vizeleriniz geçmiş Schengen vizelerinizin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artacaktır.
 • İspanya ticari vize başvuruları için beyan edilecek davet yazıları bir vize olmayıp sadece vize başvuru işlemleri için kullanılacağı unutulmamalıdır.
 • İspanya ticari vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan hotel ve uçak bileti satın alımları yapmamanız yararınıza olacaktır. İspanya vize başvuruları 15 ila 30 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanırken söz konusu sürelerin; İspanya Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerini, yabancı pasaportların uzun sonuçlanma sürelerini ve ön görülen tarihleri dışındaki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.
 • İspanya ticari vize başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden 3 ay önce başlama hakkına sahipsiniz. İspanya ticari vize başvuru işlemlerinize ülkeye seyahat tarihinizden en geç 4 hafta önce başlamış olmanızı tavsiye ederiz.
 • İspanya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Başvurunuzu kurumumuz üzerinden gerçekleştirdiğinizde ek evrak talebi ve benzeri durumlarla ilgili gerekli bilgilendirmeler tarafınıza temsilcimiz tarafından yapılacaktır.
 • İspanya ticari vize başvuru sürecinizde seyahatinizi ispat eden diğer belgeler de (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. İspanya Vize Merkezi’nin kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. İspanya vize başvurunuzu kurumumuz danışmanlığıyla gerçekleştirmeniz halinde vize başvuru sürecinde İspanya Vize Merkezi temsilcimiz parmak izi alımı sırasında size eşlik edecektir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında tek karar yetkisi İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.

İspanya ticari vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçmek için tıklayın.

İspanya vize ücreti

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

16 sorudan en popüler 16 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İspanya Ticari Vize Randevusu
  h. m, 19 Eki 2023, 15:36

  Merhabalar şubat ayı için düzenlenecek fuarda stant açacağız. Telefonla aramamıza rağmen İspanya başvuru merkezine ulaşamadık. İspanya ticari vize randevusu işlemini sizin aracılığınız ile almak mümkün müdür? Randevu kısmı nasıl ilerlemektedir? Sizden işlem yaparsak nasıl yardımcı olacaksınız bana? bilgi rica edeceğim sizden, kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?
  i. i, 19 Eki 2023, 15:05

  Merhabalar İspanya‘ya iş ziyaretine gideceğim, başvuru için kafam karıştı. İspanya ticari vize kaç günde çıkar? Çok uzun sürdüğünü sonuçlanmadığına dair duyum aldım. Bundan dolayı sizden yardım alarak ilerlemek istedim. Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. Hangi türe başvuru yapmam gerekir. Karşı taraftan davetiye istemem gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vize Ücreti
  m. g, 19 Eki 2023, 14:45

  Merhabalar fiyat araştırması yaparken aklım karıştı, bilgi kirliliği mevcut. bundan dolayı sitenizi incelerken daha sağlıklı bilgilere ulaştığım için sizden destek almaya karar verdim. İspanya ticari vize ücreti nedir? Konsolosluk ödemesi ne kadar, başvuru merkezi olarak sizden danışmanlık aldığım zaman ödeme nedir bütün ödemeler siz mi yapıyorsunuz? Ödeme neyi kapsar? Bana bilgi vermenizi rica ederim, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  t. m, 19 Eki 2023, 14:36

  Merhabalar İspanya’da düzenlenecek mobilya fuarına ziyaretçi olarak katılacağız. İspanya ticari vizesi için gerekli evraklar kısmında katılımcı olarak katılacağımız bu fuarda bizden "ne için ödendi makbuzu" istenecektir. Şirket hesabı dışında şahsi hesabı da sunmamız gerekir mi? Ben çalışanım maaş bordrosu sunmam gerekir mi? Detayları rica edeceğim sizden çok teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vize Başvurusu
  m. y, 19 Eki 2023, 14:29

  Merhabalar Temmuz ayında İspanya da düzenlenecek fuara gideceğim. şirketim adına orada stant açacağız başvurum tür olarak hangisidir? İspanya ticari vize başvurusu yapmak için çalıştığım firmadan neler istemem gerekir? banka hesabı nasıl sunulmalı mıdır? Yardımınızı rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vize Nasıl Alınır?
  b. u, 30 Eyl 2023, 10:56

  Merhabalar mart ayında İspanya da düzenlenecek moda fuarına katılacağım. Şirketim adına orada stant açacağız. Başvurum Hangi İspanya vizesi türü olarak geçmektedir? İspanya ticari vize nasıl alınır? Karşı firmadan neler istemem gerekiyor, banka hesabı nasıl sunulmalıdır? Desteklerinizi rica ederim kolaylıklar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya fuar vizesi yenileme
  E.M., 06 Nis 2023, 15:55

  Merhaba, İspanya Barselona’da 25-27 Nisan 2023 tarihinde SeaFood Expo Global fuarına bu sene de katılıyoruz. 2022 yılında geçen sene 1 yıllık İspanya Ticari vize süresi 24 Nisan’da bitiyor, bu seneki fuar içinde 24 Nisan tarihinde İspanya'da olmamız gerekiyor. İspanya fuar vizesi başvurusu yaparken gidiş tarihini 24 Nisan mı yapmalıyız yoksa 25 Nisan mı? Aktif Schengen vizemiz var ve yeni seyahatimiz bu vizenin bittiği gün başlayacak. İnternette birçok form siteleri okuduk, vizecilere sorduk mutlaka 25 Nisan’dan başlatmalısınız diyorlar. Biz gümrük kapısında ve uçak girişinde vizeden dolayı bir sorun yaşamak istemiyoruz. Sorumuz; Pasaportta İspanya vizesinin bittiği güne yeni İspanya vizesi için başvuru yapabilir miyiz? İspanya fuar vizesi yenileme için beklemeli miyiz? teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  U.F, 15 Haz 2022, 15:26

  Merhabalar, İspanya’da çalıştığımız bir firma tarafından tarafıma ticari davet geldi. Bu seyahate kızımı da götürmek istiyorum. Kızım 3 sınıf lise öğrencisi yaz tatili için beraber seyahat edeceğiz hem gezmek hem de işlerimi halledeceğim. İspanya ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Son olarak aşı zorunluluğu var mıdır? Son olarak kızım için ben sponsor evraklarımı hazırladım onun için şahsi evrak olarak ne hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  H.K, 14 Haz 2022, 16:40

  Selamlar, İspanya’da bir firma ile yaklaşık 7 yıldır ticari olarak çalışıyoruz. Ben yaklaşık 7 yılda 5 kere İspanya’dan alınmış Schengen vizem var. En son vizem 5 yıllıktı tekrar 5 yıllık vize almak istiyorum devamlı vize başvurusu ile uğraşmak istemiyorum. Bu sebeple yararı olur mu bilmiyorum ama İspanya’dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? Ben seyahatlerimde kendi evimde kalacağım bunun için ne gibi belge sunmam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin, teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  P.U, 14 Haz 2022, 15:29

  Merhabalar, İspanya’dan alınmış 3 yıllık ticari bir vizem var. Ve önümüzdeki hafta Hollanda’ya seyahat planım var. İspanya ticari vize ile Hollanda’ya gitmek bana sorun teşkil eder mi? Sonuçta schengen vizesi pandemi sürecinde oldukça bu konuda katıydılar. Şuan bu vize ile Hollanda’ya gitsem soru n çıkar mı? Bu arada İspanya’dan aldığım ticari vize ile İspanya’ya henüz hiç girmedim. Seyahatim iptal olduğu için sorun yaşar mıyım? Bilemedim size danışmak istedim. Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile İspanya'da çalışabilir miyim?
  T.H, 14 Haz 2022, 11:38

  Merhabalar, İspanya’dan aldığım bir ticari vizem var bu vize 3 ay 30 gün kalış bir ticari vize size danışmak istediğim bir konu var. Ben bu Ticari vize ile İspanya'da çalışabilir miyim? Başvuru esnasında çalışacağımı belirtmedim fakat eğer anlaşırsak İspanya’daki firma ile çalışmak istiyorum. En azından bu vize ile gidip 1 ay deneme sürecimi atlatmak istiyorum. Ve eğer anlaşırsak İspanya’dan çalışma iznim alınacak ben bu süreci İspanya’ya bu vize ile gidip beklemek istiyorum. Bu durum bana bir sorun teşkil eder mi? Konu hakkında uzman destek rica ediyorum, Kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz?
  Y.B, 14 Haz 2022, 11:16

  Merhabalar, İspanya’da bir firmadan tarafıma ticari bir davet geldi başvuru yaptım ve İspanya ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Tekrar vize başvuruşumu yapmalıyım ya da itiraz mı etmeliyim? Benim seyahatim acil vize itirazları oldukça uzun sürdüğü hatta cevap dahi bazen gelmediğini duydum bana nasıl bir yol izlemem konusunda yardımcı olabilir misiniz? Tekrar başvurumu yapmalıyım veya itiraz mı etmeliyim? Danışmanlık ve bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı
  K.L, 14 Haz 2022, 10:37

  Merhabalar, İspanya’ya ticari bir seyahatim olacak başvuru yaparken İspanya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Yoksa mail pdf çıktısı gelse kabul olur mu? Benim bu davetin orijinalini almak oldukça fazla zaman kaybına sebep olacak bana ne önerirsiniz? Ayrıca ben işverenim ve şirketim yaklaşık 6 yıldır faal karşı firmadan davet dışında almam gereken bir belge var mıdır? Son olarak pandemi sürecinde İspanya aşı konusunda çok fazla hassastı şuan aşı zorunluluğu ne durumda bilgi rica ediyorum. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  T.K, 11 Haz 2022, 11:57

  Merhabalar, İspanya’ya ticari bir seyahatim olacak. Fakat otel ve uçak biletimi satın almadım henüz vize randevu tarihi geç tarihe veriyor vizemin yetişip yetişmeyeceği belli değil biletleri satın almak zorunda mıyım? Gerçek İspanya ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Sadece rezervasyon yapsam kabul olur mu? Bu sebepten ret almak istemiyorum. Sizden ricam bana bu konuda bilgi vermeniz. Kolay gelsin, güzel günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vizesi
  K.S, 16 Eyl 2020, 11:50

  Merhaba, Barselona’da bulunan bir şirket ile toplantımız olacak, Bu toplantıya İstanbul’dan şirket sahibi ve çalışanlardan 2 kişi katılacaktır. İspanya ticari vizesi alabilmemiz için davetiye şart mı? Bu davetiye mutlaka orijinal mı olmalıdır? İspanya'ya gitmek için hem şirket sahibi hem de çalışanlar nasıl bir vizeye başvurmalıyız? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İspanya Ticari Vize evrakları
  M.S., 10 Kas 2018, 12:16

  Merhaba, İspanya’ya ticari amaçlı gitmek istiyorum ancak işe başlayalı 1 ay oldu. Sitenizde 3 aylık maaş bordrosu ve şirket bankası isteniyor yazıyor. Çalıştığım firma banka dökümlerini vermek istemiyor, ben de 1 aylık maaş bordrosu sunabilirim. Bu durumda vize başvurum red mi alır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp