İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize İçin Merak Edilenler

İspanya’ya ticari seyahatlerde ülke sınırları Covid-19 dan dolayı açık mıdır?

İspanya’ya yapacağınız seyahatlerde şu tarih itibari ile her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Seyahat izni için onayladıkları marka aşılardan 2.doz yaptırmış olmanız gerekmektedir.

İspanya ticari başvurularında vize talep dilekçesinde Türkçe düzenlenmesi kabul edilir mi?

İspanya Konsolosluğuna hitaben düzenleyeceğiniz vize talep dilekçesi; İngilizce ve İspanyolca dillerinden birini tercih ederek yazmanız halinde kabul edilecektir.

İspanya ticari vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

İspanya devleti tarafından kabul edilen ticari vize başvuru ve ticari seyahatler gerçekleştirmenize izin verilecek olan aşı markaları şu şekilde açıklanmıştır.

 • Pfizer-Biontech
 • Astra-Zeneca
 • Moderna
 • Jahnson/Johnson
 • Sinopharm
 • Sinovac

İspanya ticari vize randevuları nasıl alınıyor?

İspanya ticari vize başvurularınız için randevularınızı internet ortamında almanız gerekecektir. İspanya konsolosluğu resmi sitesi üzerinden pasaport ve seyahat bilgilerinize ek olarak kimlik bilgilerinizi yazarak ticari vize türü sekmesinden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu almakta sıkıntı yaşamanız halinde temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

İspanya ticari vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

İspanya ticari vize, c tipi Schengen 90 gün altı seyahatler için kullanılan vize türü olmaktadır. Bu vize ile iş seyahatleri konferans katılımları gibi ticari amaç taşıyan konular için seyahat edebilirsiniz. Ancak schengen vize kategorisinde yer aldığı için diğer Schengen ülkelerine de sınır görevlileri inisiyatifi dahilinde vize süreniz kadar seyahat edebilirsiniz. Her ülkenin kendi sınır görevlileri sizi İspanya ticari vize ile ülkelerine almama inisiyatifine sahip olmaktadırlar.

İspanya ticari vize başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İspanya ticari vize başvurunuzu, seyahat tarihiniz ile randevu tarihiniz arasında en az 7 iş günü kalacak şekilde planlamanız istenmektedir. İstanbul üzerinden gerçekleştirilecek başvurularda bu süre 7 gün kabul edilirken diğer illerden yapılacak başvurular için 9 gün olarak baz alabilirsiniz.

İspanya ticari seyahatlerde Sinovac aşısı kabul ediliyor mu?

İspanya devleti, ülke sınırlarına diğer farklı ülkelerden seyahat edecek vatandaşların 2 doz Sinovac aşı yaptırmış olmaları halinde ülkelerine seyahat izni hakkı tanımaktadır.

İspanya ticari amacı ile seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yapmadan önce PCR testi yapmalı mıdır?

İspanya’ya yapacağınız ticari seyahatten önce PCR testi yaptırmanız önerilmektedir.

İspanya ticari yapacağımız seyahatte 2.doz aşının üzerinden kaç gün geçmelidir?

Yaptırmış olduğunuz 2. doz Pfizer-Biontech Astra-Zeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac marka aşıların üzerinden 14 gün geçmesi halinde seyahat etmenize izin verilecektir.

İspanya ticari vize başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

Covid-19 teminat içeren seyahat sağlık poliçesi sunma zorunluğunuz bulunmamaktadır. En az 30.000 Euro teminat içeren Avrupa ülkelerini kapsayan seyahat sağlık poliçesi düzenletmeniz ve başvuruda orijinal olarak sunmanız yeterlidir. İsteğinize göre covid-19 kapsamlı poliçe de sunabilirsiniz.

İspanya ticari vize ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

İspanya’ya seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yanınızda olması gereken belgeleriniz;

 • İş amacınız kanıtlayan davet mektubu
 • Pasaport ve geçerli İspanya ticari vizeniz
 • Kimlik kartı orijinali
 • Seyahat sağlık poliçesi orijinali
 • 2.doz aşı yaptırdığınızı belgeleyen QR kodlu aşı sertifikanız
 • Konaklama rezervasyonu ve ulaşım biletleriniz olmaktadır.

İspanya ticari ziyaret için ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Seyahatiniz sırasında eğer Covid-19 semptomlarını gösteriyorsanız/PCR testi sonucu pozitif olarak sonuçlanmış ise karantina uygulaması söz konusu olacaktır. Ancak belirti göstermemeniz ve negatif test sonucu ibraz etmeniz halinde 2,doz yaptırdığınızı kanıtlayan aşı kartınız ile birlikte seyahat gerçekleştirebilir ve karantina uygulamasına maruz kalmayacaksınız.

İspanya ticari vize için banka dökümü kaşeli imzalı mı sunulmalıdır? Şirket banka dökümleri sunulması yeterli midir?

İspanya ticari vize başvurularında eğer çalışan statüsüne sahip iseniz şahsi banka hesaplarınızı sunmanız gerekecektir ve bu belge banka tarafından temin edilerek imzalı kaşeli olarak sunulmalıdır. Firma sahibi olmanız halinde şirket adına ait banka hesaplarınızı sunabilirsiniz.

İspanya Ticari Vize

İspanya Ticari Vize Başvurusu

İspanya Konsolosluğu, İspanya’ya ticari faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarını vize işlemlerine tabi tutmaktadır. İspanya ticari vize talebinde bulunan kişinin İspanya seyahatinin mesleki gerekliliği, çalışanı veya sahibi olarak bağlı bulunduğu şirket tarafından konfirme edilmiş; bir iş organizasyonuna (kongre, fuar, eğitim, seminer vb.) dahil olmak üzere veya katkı sağlamak amacıyla ya da İspanya’ya ticari bir faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan yolcuların başvurduğu vize türüdür. İspanya ticari vize talebinde bulunan kişinin mesleki durumuna göre hazırlayacağı, sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar mevcuttur.

İspanya’ya mesleki bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız İspanya’da geçici bir süreliğine dahil olacağınız şirketten gelecek davet mektubunu başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız. Eğer bir şirket çalışanı olarak İspanya ticari vize başvurusunda bulunacaksanız davet mektubuna ek olarak; bağlı bulunduğunuz şirketten temin edeceğiniz antetli kağıda, yurt dışına hangi sebeple seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirttiğiniz metni de İspanya vizesi başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Şirket sahibi yazacağı dilekçede İspanya’ya seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri ve personelin Türkiye’deki işine devam edeceğini belirtmeli, belgeyi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlamalıdır.

Şirket sahibiyseniz; İspanya Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına hazırlayacağınız dilekçe metninde seyahat amacınızı, tarihlerinizi belirtmeyi; kağıdı ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız.

İspanya ticari vizesiyle İspanya’da konaklamadan doğrudan Schengen bölgesindeki bir ülkeyi ziyaret edemezsiniz. Seyahatinize İspanya’dan başlamanız ve en uzun konaklamanızı İspanya’da gerçekleştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Ticari amaçla İspanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizin devamında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız, diğer ülkelerin rezervasyon bilgileri hakkındaki detayları da başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda İspanya ticari vize talebinde bulunan kişileri mülakata çağırmaktadır. İspanya ticari vize talebinizi kurumumuz üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda İspanya Vize Merkezi yetkilimiz mülakat sürecinde size eşlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Mülakatın olumsuz değerlendirilmesi durumundan kurumumuz sorumlu değildir.

İspanya ticari vize talep dilekçesi İspanya Konsolosluğu veya İspanya Büyükelçiliği’ne hitaben hazırlanmalıdır. Çalışansanız bağlı bulunduğunuz yetkili tarafından; bağlı bulunduğunuz şirketteki görevinizi ve Türkiye’de çalışmaya devam edeceğinizi belirten; antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilisinin imzasının bulunduğu dilekçeyi de başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Vize talep dilekçenizi İspanya Konsolosluğu’na hitaben, ıslak imzalı olarak hazırlamanız gerekir. Pasaportunuz İspanya’dan dönüş tarihinizden sonra en az 3 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya ticari vizesi için başvuru dosyanıza Schengen standartlarında çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafınızı da eklemeyi unutmayınız.

İspanya ticari vize başvurunuz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım için ödeme yapmak, vize alım sürecinizin uzaması veya seyahat öncesi karşılaşılabileceğiniz olası bir sorunda sizi zor duruma sokabilir. İspanya Konsolosluğu tarafından ek olarak talep edilmediği sürece ulaşım ve konaklamada iadesi bulunmayan ödemelerle ilgili sorunlardan kurumumuz sorumlu değildir.

İspanya vize başvuru işlemlerinize İspanya’ya olan seyahat tarihinizden 1 ay önce başlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihine 2 haftadan daha kısa bir süre kalmış kişilerin vizelerinin seyahat tarihine yetişememe riski bulunmaktadır.

İspanya Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Vize başvuru formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalanmış olmalıdır. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin imza kutuları hem anne hem baba tarafından imzalanmış olmalıdır. 
 2. Vize talep dilekçesi: İngilizce ya da İspanyolca yazılmış seyahat amacınızı açıklayan dilekçe.
 3. Pasaport: Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 3 ay 15 gün geçerlilik süresi (temdit) olan, vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. 
 4. Fotoğraf: 2 adet, beyaz fonlu ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, gözlüksüz biyometrik fotoğraf.
 5. Vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devletten veya nufüs müdürlüğünden alınması gerekir (orijinal). Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebek ve çocuklar da dahil) sunulmalıdır.
 6. İkametgah: İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı şehirlerden birinde ikamet etmeniz gereklidir. Başvuru sahibinin yaşı farketmeksizin (bebekler ve çocuklar dahil) sunulması gerekir. Bu belge sadece muhtardan alınmış orijinal belge ya da e-devlet hesabından alınmış barkodlu belge olarak kabul edilir. Yabancı başvuru sahiplerinin de sunması şarttır. İkametgah sunulmadan başvuru alınmaz. Çalıştığınız şehir ile ikamet şehrinizin uyumlu olması gerekmektedir. 
 7. Uçak rezervasyonu: Planlanan seyahatin gidiş ve dönüş bilgilerini ve yolcu ismini içeren uçak ya da diğer ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler. Uçak rezervasyonlarında PNR kodunun olması gereklidir İngilizce veya İspanyolca olmalıdır). Uçak bileti rezervasyonları pdf formatında olmalıdır.
 8. Otel rezervasyonu: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı, adresi ve yolcuların tümünün isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Diğer Schengen ülkelerine geçiş yapılacak ise oradaki konaklama bilgileri de aynı şekilde sunulmalıdır. Seyahat planında en uzun süre kalınacak ülkenin İspanya olması gereklidir. Mail çıktısı ya da ekran görüntüsü kabul edilmemektedir (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır). Otel rezervasyonları pdf formatında olmalıdır.
 9. Seyahat sağlık sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı (diğer para birimleri kabul edilmemektedir), antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır).
 10. İşveren mektubu: Başvuru sahibi çalışan ya da iş yeri sahibiyse, İspanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış, iş yerinin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı orijinal iş veren mektubu. Seyahat tarihlerinin mutlaka yazması; uçak ve otel tarihlerini kapsaması gerekmektedir. Devlete bağlı kurumlarda çalışanlar için işveren mektubunun yanı sıra üzerinde izinli günlerinin yazılı olduğu izin belgeleri de olmalıdır. Seyahat masrafları şirket tarafından karşılanıyorsa belirtilmelidir. Mektubun bilgisayar ortamında düzenlenmiş olması gerekir, el yazısı ile müdahale edilemez (İngilizce veya İspanyolca olmalıdır).
 11. Fuar veya organizasyon: Kişi fuara katılacaksa katılıma dair fuar giriş kartı veya katılım belgesi. Fuara gidiyorsanız banka hesabı sunmanız gereklidir.
 12. İşe giriş bildirgesi: SGK işe giriş belgesi barkodlu olmalıdır.
 13. SGK tescil ve hizmet dökümü: E-devletten barkodlu versiyonu son bir haftada alınmış bu belgenin detaylı tüm döküm olması gereklidir. Barkodsuz belgeler kabul edilmemektedir (Şirket sahipleri ve memurların da sunması gereklidir).
 14. Maaş bordrosu: Son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı maaş bordroları. Son 3 sene içerisinde Schengen vizesi olanların maaş bordrolarında ıslak imza ve kaşe olması zorunlu değildir. 
 15. Faaliyet belgesi: Son bir ay içerisinde alınmış, iş yerinizin sanayi, ticaret ya da mesleki odalara bağlı olduğunu gösteren bu belgenin mutlaka orijinali ya da elektronik imzalısı sunulmalıdır. İş yeriniz orijinalini vermezse sizin bu evrakı bağlı olunan odadan temin etmeniz gerekir. Avukatların kendi baro kayıtlarının yanı sıra, yanında çalıştığı kişi ya da kişilerin baro kayıtlarını da sunması gereklidir (Faaliyet belgesinin orijinali olmadan başvurunuz hiçbir şekilde kabul edilmez).
 16. Resmi Gazete: İş yerininizin resmi gazetesi sunulmalıdır, bu belge fotokopi olabilir. İş yeri sahibi iseniz bunu göstermek için resmi gazetede ortak olarak geçtiğiniz sayfanın sunulduğundan emin olunuz. 
 17. İmza sirküleri: İş yeri bilgilerinin geçtiği ilk sayfa ve başvuru sırasında iş evraklarınızı imzalayan kişilerin imzalarının olduğu bölüm sunulmalıdır. Bu belge fotokopi olabilir.
 18. Vergi levhası: Güncel olması gereken bu belgede mutlaka barkodlu bölümün görülmesi gereklidir.
 19. Banka hesabı: Şirket çalışanı için; iş yeri yazısında masrafların şirket tarafından karşılanacağı belirtilmişse banka hesabına gerek yoktur. Ancak iş yeri sahibi iseniz ve ortağınız yoksa şirket banka hesabı eklenebilir. Ortaklı şirketlerde şirketin banka hesabı kabul edilmemektedir, şahsi banka hesabı sunulmalıdır. Son 3 aya ait dökümü olan başvuru tarihi ile arasında son 7 gün içinde işletilmiş antetli kağıtta, imzalı, kaşeli banka hesabı eklenmelidir. Şirket çalışanı masrafların tarafından karşılanacağını beyan ediyorsa şahsi banka hesabı sunması gerekir. Yeni açılan hesaplar kesinlikle kabul edilmemektedir. Yalnızca Türk bankaları kabul edilmektedir. Bankada seyahat masraflarınızı karşılayacak yeterli bakiye olması gerekmektedir, kredi kartı beyanı kabul edilmez. Diğer ülkelerden gelen davetiyelerle başvurmanız için, şirketiniz masrafları karşılıyor olsa dahi kişisel banka hesabı sunmalısınız.

Önemli not: Seyahat tarihiniz ile başvuru tarihiniz arasında 5 iş günü olmalıdır. 5 iş günü altında yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız evrakları içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

Vize Merkezi İspanya vize departmanı tarafından durumunuza uygun şekilde yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi İspanya vize departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahiplerinin ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi İspanya vize departmanı 2015/2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık ederek sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘VİS’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi İspanya vize departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İspanya ticari vize işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

İspanya Ticari Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İspanya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.
 • İspanya ticari vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerinde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Vizeleriniz geçmiş Schengen vizelerinizin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artacaktır.
 • İspanya ticari vize başvuruları için beyan edilecek davet yazıları bir vize olmayıp sadece vize başvuru işlemleri için kullanılacağı unutulmamalıdır.
 • İspanya ticari vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan hotel ve uçak bileti satın alımları yapmamanız yararınıza olacaktır. İspanya vize başvuruları 5 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanırken söz konusu sürelerin; İspanya Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerini, yabancı pasaportların uzun sonuçlanma sürelerini ve ön görülen tarihleri dışındaki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.
 • İspanya ticari vize başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden 3 ay önce başlama hakkına sahipsiniz. İspanya ticari vize başvuru işlemlerinize ülkeye seyahat tarihinizden en geç 4 hafta önce başlamış olmanızı tavsiye ederiz.
 • İspanya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Başvurunuzu kurumumuz üzerinden gerçekleştirdiğinizde ek evrak talebi ve benzeri durumlarla ilgili gerekli bilgilendirmeler tarafınıza temsilcimiz tarafından yapılacaktır.
 • İspanya ticari vize başvuru sürecinizde seyahatinizi ispat eden diğer belgeler de (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. İspanya Vize Merkezi’nin kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. İspanya vize başvurunuzu kurumumuz danışmanlığıyla gerçekleştirmeniz halinde vize başvuru sürecinde İspanya Vize Merkezi temsilcimiz parmak izi alımı sırasında size eşlik edecektir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında tek karar yetkisi İspanya Konsolosluğu’na aittir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.

İspanya ticari vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçmek için tıklayın.

İspanya vize ücreti

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5248