Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır’dan İspanya’ya vize başvurusu yapmak isteyen kişilere, bilgi vermek amacıyla hazırladığımız sayfaya hoş geldiniz. Diyarbakır Vize Merkezi şubesi vasıtasıyla, İspanya vizesi ve tüm dünya ülkelerine vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize Merkezi, vize danışmanlık işlemlerini hem bireysel hem de kurumsal olarak vermektedir.

İspanya’ya vize başvurusunu Diyarbakır’dan yapacak olan kişiler, Vize Merkezi’nin Diyarbakır şubesine gelerek veya çağrı merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçebilirler. Vize Merkezi’nin; sms, e-posta gibi bilgilendirilme hizmetlerinden ücret alınmamaktadır.

Bu içerik, İspanya’ya Diyarbakır’dan vize almak isteyen kişilere bilgi vermek ve rehber olmak amacı ile hazırlanmıştır. Bu yazı içerisinde, İspanya vizesi nasıl alınır? İspanya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? İspanya vizesi kimlere gereklidir? gibi sorularınıza yanıt alabilir ve Diyarbakır’dan İspanya’ya nasıl vize alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İspanya vizesi üzerine merak ettiğiniz başka konular hakkında bilgi almak için, Vize Merkezi web sayfasında sizin için hazırlamış olduğumuz diğer yazılara da göz atabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İspanya Vize Merkezi Faaliyetleri

İspanya vize işlemlerinizi bizimle birlikte yapmanız durumunda, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi size şu hizmetleri verecektir:

 • İspanya vize başvurunuz için bize ulaşmanız halinde, sizin için en uygun evrak listesini size iletiriz. Sizden istenen evrakları nereden ve nasıl temin edebileceğiniz hakkında müşteri danışmanından bilgi alabilirsiniz.
 • Evraklarınızı tamamlandıktan sonra, başvuru dosyasında eksik veya hatalı bilgiler olması halinde, sizi bilgilendirerek başvurunuzu en uygun hale getiririz.
 • İspanya, Schengen’e üye olan ülkeler arasında olduğu için, biyometrik verilerinizi daha öncesinden beyan etmediyseniz, biyometrik verilerinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple ,İspanya Konsoloslukların’dan randevu almanız gerekmektedir. Size en uygun tarihte randevunuzu alarak, randevu gününde size refakat ederiz.
 • Müşteri temsilcilerimize tüm gün boyunca sorularınız için ulaşabilirsiniz.

Vize işlemlerinizi bizimle birlikte yapmanız, size şu ayrıcalıkları kazandırır:

 • Vize başvuru işlemlerinizi yaparken, şahsen hazırlamanız gereken belgeler dışındaki tüm belgelerin hazırlanması.
 • Başvuru dosyanızın hazırlandıktan sonra kontrolünün sağlanması.
 • Yaptığınız vize başvurusunun İspanya Konsolosluğuna iletilmesi.
 • Vize başvurunuz sonuçlanınca, pasaportunuzun alınması ve size iletilmesi.
 • Vize başvurusu yaparken, çeviri gereken konularda ve daha birçok konuda size danışmanlık sağlanması gibi ayrıcalıklar kazandırır.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir?

İspanya Konsoloslukları, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, vize talep etmektedir. Hususi pasaport (yeşil), gri pasaport (hizmet), diplomatik pasaport (siyah) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 180 gün içinde, aralıksız 90 gün boyunca vize başvurusu yapmadan İspanya’ya seyahat gerçekleştirebilirler. Dolayısıyla siyah pasaport, yeşil pasaport ve gri pasaport pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

İspanya, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerden birisidir. Schengen anlaşması, Schengen’e üye olan ülkelere vizesiz seyahat imkanı sağlamaktadır. Bundan dolayı, Schengen vizesi alarak, İspanya’dan başlayarak, Schengen vizesi geçerliliği devam ediyorsa, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelere seyahat edebilirsiniz.

Diyarbakır İspanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır’dan İspanya’ya vize başvurusu yapmak istiyorsanız, Schengen vize başvurusu yapabilirsiniz. Schengen vizesinin en fazla verileceği süre 6 ayı geçemez. Bu 6 ay içerisinde, gittiğiniz ülkede kalabileceğiniz en fazla süre 90 gündür. Schengen vizesi hakkında tüm merak ettiğiniz sorular için, bizi arayarak veya mail atarak bizimle iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz.

İspanya vize başvurunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. Adım: Bizimle irtibata geçerek, başvuru yapacağınız vize kategorisi ve evrak listesi hakkında bilgi alın.
 2. Adım: İstenen evrak listesini tamamlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanızı, bize şahsen veya seçtiğiniz kargo yoluyla iletin.
 4. Adım: Biyometrik verilerinizi beyan etmek için, müşteri danışmanımızın eşliğinde, sizin için alınan randevu gününde biyometrik verilerinizi beyan edin.
 5. Adım:Vizeniz onay alana kadar vize başvuru sürecini takip edin ve pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubesine gelerek ya da kargo yoluyla alın.

İspanya Vizesi Başvuru Evrakları Diyarbakır

İspanya vizesi için istenen başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, öncelikle hangi vize kategorisine başvuru yapacağınız biliyor olmanız gerekmektedir. Yapacağınız vize başvuru kategorisine göre istenen evraklar farklılık göstermektedir. Aynı zamanda mesleğe göre de istenen evraklar başkadır. İspanya vizesi başvurusu, yapacak tüm başvuru sahipleri için istenen ortak evrak listesi ise aşağıdadır, bu evraklar:

 • Pasaport. En az 2 sayfası boş olmalı ve İspanya’ya gidip ülkenize döndükten sonra, en az 3 ay boyunca geçerliliği devam etmelidir.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Başka bir vize başvurusu için kullanılmamış, beyaz arka fon üzerine çekilmiş, güncel 2 adet fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgisi.
 • İspanya vize başvuru formu.
 • İspanya vize talep dilekçesi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Maddi durumu gösteren belgeler.
 • Mesleki belgeler.
 • Seyehat sağlık sigortası. İspanya vizesi seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.
 • Seyehat planınızı anlatan belgeler.

İspanya Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İspanya vizesinin ne kadar sürede çıkacağı konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Fakat çoğunlukla bu süre 5 ila 7 gün süre içerisinde değişiklik göstermektedir. Ancak bu süre, resmi tatiller konsoloslukların yoğunluğu ve sizden istenen ek belgeler talep edilmesi gibi durumlarda uzayabilir.

İspanya vize başvurunuzu, İspanya seyahatinizden, 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. İspanya seyahatinizi tam zamanında yapmak istiyorsanız, vize başvurunuzu erkenden yapmak akıllıca olacaktır. Bu konuda bizim size önerimiz; İspanya vize başvurularınızı 2 ay öncesinden yapmanız olacaktır.

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücretleri, yapacağınız vize başvuru kategorisinin uzun süreli olup olmaması ve türüne göre belirlenmektedir. Bu nedenle size net bir ücret söyleyememekteyiz. Vize başvuru ücretlerini İspanya Konsoloslukları belirlemektedir. Yapacağınız vize kategorisine göre, ödeyeceğiniz miktar değişmektedir. İspanya vizesi için ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için, Vize Merkezi Diyarbakır şubesiyle irtibata geçebilirsiniz.

İspanya vizesi ücretleri, Euro üzerinden ödenmektedir. İspanya vizesi ücreti, vize harç işlemlerini ve akredite edilmiş vize başvuru merkezlerinin danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

İspanya Vize Reddi

İspanya vize başvurusunun ret almasının bir çok sebebi olabilir. Bu sebeplerden, başlıcalarını sizin için derledik. İspanya vize başvurusu ret sebepleri:

 • İstenen evrakları yanlış, eksik veya hatalı hazırlamak.
 • İspanya seyahatini karşılayacak maddi durumun olmaması.
 • Başvuru yapmış olduğunuz, vize kategorisiyle hazırlanan belgelerin farklı olması.
 • İspanya seyahatiniz sona erdikten sonra, Türkiye’ye geri geleceğinize dair yeterli belge olmaması.
 • Yalan bilgi verilmesi.
 • Seyehat planı dahilinde sunulan, otel rezervasyonlarının sistemde bulunamaması.

Vize başvuru ücretleri yatırılmadığı takdirde, vize başvurunuz işleme alınmaz. Vize başvuru işlemlerinizi tamamladınız, başvurunuzu yaptınız, ancak başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, yatırılan başvuru ücretleri geri verilmeyecektir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile vize başvurularınızı gerçekleştirmek, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttıracaktır.

Vize başvurunuzun, neden olumsuz yanıt aldığını öğrenmeniz için, size konsolosluklar tarafından bir bilgilendirme mektubu gönderilmektedir. İspanya vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, mektuptaki ret nedenine itiraz etme hakkına veya yeniden başvuru yapma hakkına sahipsiniz. İspanya vize başvurusunun ret alması, konsolosluklar bakımından kötü bir intiba bırakabilir ve yapacağınız başka vize başvurularını olumsuz yönde etkileyebilir. Biz bu sebeple başvurunuzu uzman bir ekiple birlikte yapmanızı öneriyoruz.

Başvurunuzun nasıl sonuçlanacağını, Vize Merkezi belirlememektedir. Vize başvurularının nihai kararını İspanya Konsoloslukları vermektedir.

İspanya Vizesi Vize Merkezi Diyarbakır

İspanya vizesi başvurusunu, Vize Merkezi Diyarbakır şubesinden gerçekleştirmek istiyorsanız, Vize Merkezi’nin çalışma saatleri içerisinde şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde uygun değilseniz, size en uygun gün ve saatte randevu alarak gelebilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Cuma : 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

İspanya vizesi başvurusunu başlıca Diyarbakır Merkez olmak üzere, Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kocaçınar, Kulp, Lice, Silvan, Sur ilçelerinden ve Batman, Elazığ ve Şanlıurfa illerinden yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır ofisi irtibat numaramız: +90 850 460 15 77

E-Posta adresimiz: diyarbakir@vizemerkezi.com

Öneri ve şikayetleriniz için: destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vize Merkezi Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32585