Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Çorlu Vize Merkezi ofisine hoş geldiniz. İspanya, muhteşem sahilleri, kültür mirası, güzel mimarisi ve eşsiz yemek kültürüyle, turistlerin en fazla tercih ettiği ülkelerden birisidir. İspanya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının; yapacakları vize başvuru kategorisine göre, vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. İspanya vizesi başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirmek için, Çorlu Vize Merkezi ofisimize gelerek, başvurunuzu bizimle birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak; size hazırlamış olduğumuz bu yazı da, İspanya vizesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. İspanya vize başvurunuzu bizimle birlikte gerçekleştirmek istiyorsanız, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bizimle irtibata geçebileceğiniz telefon numaramız: +90 (282) 255 50 37

Tavsiye ve şikayetlerinizi bize destek@vizemerkezi.com adresinden iletebilirsiniz.

Vize Merkezi’nin Çorlu şubesi, Edirne şubesi ile birlikte çalışmaktadır. İspanya vize başvurularınızı, Çorlu’dan veya çevre illerden gerçekleştirecekseniz, başvurularınızı Çorlu şubesinden yapabilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Vize Başvurusu Yapmam Gerekiyor mu?

İspanya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının, geçerli bir Schengen vizeleri yoksa, vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ancak, hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) sahibi olan kişilerin, 180 gün içerisinde, 90 gün aralıksız olarak kalma sınırını aşmadıkları sürece, vize başvuru işlemlerine tabi değillerdir.

İspanya, Schengen vizesiyle seyahat edebileceğiniz bir ülkedir. Bu nedenle, kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Schengen vizesi başvurusu yaparak İspanya’ya seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesi, en fazla 6 ay süre olarak verilir; fakat 6 ay boyunca aralıksız olarak bir ülkede ikame edemezsiniz. Vizenizin 6 ay süresi içerisinde, bir ülkede aralıksız ikame edeceğiniz gün sayısı 90 günü aşmamalıdır.

Schengen vizesine ilk defa başvuru yapıyorsanız, alacağınız Schengen vizesinin süresi çoğunlukla kısa olmaktadır. Schengen vizesinin süresi, daha sonraki seyahatlerinizde, vizeyi kullanma şeklinize bağlı olarak, kademeli bir biçimde artabilir.

Schengen vizesiyle, vize süreniz hala devam ediyorsa; vize başvurusu yaptığınız ülkeden başlayarak, Schengen vizesine üye olan diğer ülkelere, yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek kalmadan seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi ve Schengen vizesine üye olan ülkeler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, sizin için hazırlamış olduğumuz içerikleri okuyabilirsiniz.

Çorlu İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri

İspanya vize başvurunuzu, Vize Merkezi’yle gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

1.Adım: İspanya vize başvurunuz hakkında bilgi almak, hangi vize kategorisine başvuru yapacağınızı öğrenmek için, bizimle irtibata geçin.

2.Adım: Bizimle irtibata geçtikten sonra, hazırlamanız gereken güncel evrak listesini, müşteri temsilcilerimiz tarafından size iletilecektir. Size iletilen evrak listesini tamamlayın.

3.Adım: İspanya vizesi için, istenen evrakları tamamladıktan sonra, Çorlu Vize Merkezi şubesine iletin. Hazırlamış olduğunuz başvuru dosyasını, kargo yoluyla veya şahsen kendiniz ulaştırabilirsiniz. Başvuru dosyanız bize ulaştıktan sonra, danışmanınız başvuru dosyasındaki eksiklerinizi ve yanlışlarınızı saptayarak, sizi bilgilendireceklerdir.

4. Adım: Daha önce biyometrik verilerinizi beyan etmediyseniz, biyometrik verilerinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi müşteri danışmanınız, size en uygun tarihte, biyometrik verileriniz ibraz etmeniz için randevu alarak, size eşlik edeceklerdir.

5.Adım: Başvuru işlemleriniz sonuçlanıncaya kadar ki süreçte, başvurunuzu bizimle birlikte takip edin. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra, pasaportunuzu teslim alın.

Vize Merkezi Çorlu şubesi, yapılan başvuruların sonuçlarına etki etme yetkisine sahip değildir. Yapılan başvuruların nihai sonucunu, İspanya Konsoloslukları ve İspanya Büyükelçiliği vermektedir. Bu nedenle yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanmasından, Vize Merkezi sorumlu tutulamaz. Bizim amacımız, başvurularınızı en iyi hale getirmek ve başvuruların olumlu sonuçlanması için size danışmanlık hizmeti sağlamaktır.

İspanya Vizesi Başvuru Evrakları Çorlu

İspanya vize başvuruları için istenen evraklar, yapılan vize başvuru kategorisine ve mesleğinize göre değişiklik göstermektedir. Bütün bunların yanı sıra, istenen evraklar ve süreç zamanla değişebilmektedir. Bu nedenle vize başvurusu yaparken güncel evrak listesine göre başvuru evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Yine de İspanya vizesi için, her başvuru sahibinden istenen bazı ortak evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar aşağıda verilmiştir. Size en uygun evrak listesini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

 • Pasaport. Başvuru yapacağınız pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. İspanya seyahatinden sonra en az 105 gün geçerliliği devam ediyor olmalıdır. Minimum son 2 sayfası boş olmalıdır.
 • İspanya vize başvuru formu.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır. En fazla 6 ay öncesinden çekilmiş olmalı, daha eski olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafın ölçüleri 35mm x 45mm olması gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Maddi durumu gösteren belgeler.
 • Mesleki Belgeler.

Çorlu’dan İspanya’ya vize başvurusu yaparken, dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda verilmiştir:

 • Yapacağınız vize başvurusunun, seyahatinizin amacına uygun belgelerle desteklenmesine özen gösterin.
 • İspanya seyahatinin masraflarını karşılayacağınıza dair belgeler ve ziyaretinizi gerçekleştirdikten sonra, ülkenize geri döneceğinizi beyan eden belgeler sunmanız başvurunuzu olumlu anlamda etkileyecektir.

İspanya Vizesi Çorlu Merkezi Ofisimiz

Çorlu’dan, İspanya’ya vize başvurusu yapacaksanız, bizi arayarak veya çalışma saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret ederek vize işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çalışma saatlerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Çorlu Vize Merkezi İletişim Numaramız: +90 (282) 255 50 37

E-Posta Adresimiz: corlu@vizemerkezi.com

İspanya vizesi başvurularınız için, ofisimiz gelmek isterseniz, randevu alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ofisimize mesai saatleri içerisinde gelemiyorsanız, size en uygun tarihte randevu alarak, ofisimize gelebilir vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İspanya vizesi herhangi bir aksaklık durumu söz konusu olmadığında, 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. 7 ila 10 gün, vize başvurularının sonuçlanması için öngörülen bir süredir ve herhangi bir kesinlik taşımamaktadır. Başvuruların sonuçlanma süresi, konsoloslukların yoğunluklarına göre değişmekle beraber, İspanya Konsolosluğu’nun ve İspanya Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir.

Başvuru randevu tarihiyle, İspanya seyahati arasında en fazla 90 gün olmalıdır. Bu nedenle vize başvurunuzu en az 2 ay öncesinden yapmanızı önermekteyiz.

İspanya Vizesi Ücreti Çorlu

İspanya vizesi ücreti, yapacağınız vize başvuru kategorisine göre belirlenmektedir. İspanya vize ücretlerini İspanya Konsoloslukları belirler. 0 – 6 yaş arasındaki çocuklardan ücret talep edilmemektedir. İspanya vize başvuru ücretleri hakkında, detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçin.

İspanya vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde, yatırmış olduğunuz vize başvuru ücreti geri verilmemektedir. Para ve zaman kaybından kurtulmak, yorucu detaylarla uğraşmak istemiyorsanız, bizim size önerimiz tecrübeli ve uzman bir vize danışmanlık merkezinden yardım almanız olacaktır.

İspanya Vizesi Reddi Çorlu

Çorlu’dan İspanya’ya yapacağınız vize başvurularının reddedilmesinin birçok nedeni olabilir. İspanya vize başvurusu reddinin başlıca sebepleri aşağıda verilmiştir:

 • Birçok kişi vize başvurusu yaparken, eksiksiz ve doğru vize başvuru evraklarını hazırladığını zannediyor olsa da, vize başvuruların ret almasının başlıca sebeplerinden birisi, başvuru dosyasındaki bilgilerin eksik veya yanlış hazırlanmış olmasıdır.
 • İspanya vizesi başvurusu yaparken, İspanya’ya neden seyahat etmek istediğinizi net bir biçimde açıklanmış olmanız gerekmektedir.
 • Seyahat masraflarını karşılayamıyor olmak vize başvurunuzun ret almasına sebep olmaktadır.
 • Vize başvurusu yaparken, yaptırmış olduğunuz, otel rezervasyonlarının sistemde gözükmemesi de vize başvuru ret sebeplerinden birisidir.

İspanya vizesi başvurunuz, ret cevabı aldığı zaman, size başvurunuzun neden ret aldığını açıklayan bir mektup gönderilecektir. Bu mektuba itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Ya da başvurunun ret alma sebebine göre, başvuru dosyanızı güncelleyerek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazı Çorlu’dan İspanya’ya vize başvurusu yapmak isteyen kişilere, bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İspanya Vize Merkezi Çorlu

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32842