İspanya Gemici Vizesi

İspanya Gemici Vizesi

İspanya denizci vizesi İspanya'ya iş amacıyla denizaşırı seyahatte bulunacak gemi adamları için uygulanan bir vize türüdür. Deniz taşımacılığı amacıyla İspanya'ya gidecek, İspanya'dan geçecek ya da aktarma yapacak gemi adamları ve kaptanlar İspanya gemici vizesine başvurmalıdır. İspanya gemici vizesi konusunda ülkeler arası prosedürlere takılabilirsiniz. İspanya gemici vizesi prosedürleri ve İspanya gemici vizesi başvuru evrakları konusunda bilgi almak, vizenizle ilgili sorularınız için vize danışmanlarımızı aramanız yeterlidir. 

İspanya gemici vizesi işlemleri için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde İspanya gemici vize işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız Vize Merkezi’nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz. Vize Merkezi İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya gemici vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya gemici vizesini almanızı sağlar.

İspanya Gemici Vizesi Başvurusu

İspanya gemici vizesi başvurusu İspanya’ya deniz taşımacılığı amaçlı, gemi yoluyla seyahat edecek gemi adamları tarafından yapılmaktadır. İspanya gemici/denizci vizesi, denizaşırı seyahatle İspanya’ya gidecek, İspanya’dan geçecek ya da İspanya üzerinden farklı rotalara seyahat edecek gemi kaptanları, gemi personeli ve denizcilere uygulanmaktadır. Aynı şekilde gemi personeli olan ve İspanya kara sularından gemiyle geçecek başvuru sahipleri de İspanya transit gemici/denizci vizesi almalıdır.

Gemici vizesi İspanya, 6 ay içinde en fazla 90 gün seyahate izin veren kısa süreli bir Schengen vize türüdür. Bu vize türünde de hazırlanacak zorunlu evraklar bulunmaktadır. Pasaport, başvuru formu, dilekçe gibi temel evrakların yanı sıra gemici cüzdanı fotokopisi, denizcilik ya da gemi şirketinden alınan belgeler, sözleşme gibi bu vize türüne özel olan bazı evraklar da eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Yolcu gemisinde personel olarak çalışacak kişiler de aynı evrakları hazırlamak zorundadır. Detaylı evrak listesi ve tüm ayrıntılar için Vize Merkezi uzmanlarımızı arayarak bilgi edinebilirsiniz.

İspanya gemici vizesi de Schengen vize kategorisine girdiği için biyometrik veri ibrazı zorunludur. Daha önce parmak izini vermemiş olan başvuru sahipleri Vize Merkezi’nden bir danışman eşliğinde vize başvuru merkezine giderek parmak izi kaydını yaptırmalıdır.

İspanya gemici vizesi başvurusu sonuçlanma süresi 7 ila 15 gün arasında değişmektedir. Konsolosluk mülakat ya da ek evrak talep ettiğinde, resmi tatil günlerinde ya da yoğun dönemlerde bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerine seyahate en az 15 gün kala başlanması gerekmektedir. Vize reddi durumunda yeniden başvuru yapılabilmekte ancak daha önceki başvuruda ödenen ücret iade edilmemektedir. Vize Merkezi’nin alınan vize kararlarına etkisi yoktur; kararlar tamamen konsolosluk tarafından verilmektedir.

İspanya Deniz Yoluyla Transit Geçiş Vize Evrakları

 • 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 35x45 mm, beyaz fonlu)
 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Denizcilik şirketinin veya kontrat yapılan firmaya ait belge ve dokümanlar
 • İngilizce vize talep dilekçesi (İspanyol gemi firmasının transit vize istediğini bildiren seyahat edecek kişinin bilgilerini de içeren, konsolosluğa hitaben)
 • Gemici cüzdanı fotokopisi
 • Sözleşme (şirket ile gemici arasında yapılan)
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)

Yolcu gemisinde garson olarak çalışacak kişiler için gerekli evraklar;

 1. Sözleşme, fotokopisi ve İspanya’daki gemi şirketinin davetiyesi (orijinal)
 2. T.C. kimlik fotokopisi
 3. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 4. İkametgâh (güncel)
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 6. İngilizce vize talep dilekçesi (konsolosluğa hitaben)

Vize Merkezi Aracılığıyla İspanya Gemici Vizesi

Vize Merkezi aracılığıyla İspanya gemici vizesi almak seyahatiniz için avantajlı, rahat ve kolay bir adım atmanızı sağlar. İspanya gemici vizesi başvurusu Vize Merkezi ile yapıldığında basit adımlarla zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu adımları başından sonuna kadar aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

İspanya gemici vizesi başvurusunu Vize Merkezi üzerinden yapmaya karar verdiğinizde ilk olarak iletişime geçeceğiniz kişi İspanya vize uzmanımız olacaktır. Kendiniz ve seyahatinizle ilgili tüm bilgileri uzmanımızla paylaştıktan sonra hazırlamanız gereken zorunlu evrakların listesi tarafınıza isterseniz mail, isterseniz sms yoluyla gönderilecektir.

Evrak listesini aldıktan sonra hepsini eksiksiz ve hatasız olacak şekilde toparlayarak başvuru dosyası haline getirmeniz ve Vize Merkezi’ne şahsen ya da kargo yoluyla ulaştırmanız beklenecektir. Belgeler İspanya vize bölümümüze ulaştıktan sonra uzmanlarımızca incelenecek ve tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Evraklarda eksik veya hata olması durumunda da yine aynı şekilde bilgisi verilecek ve yeniden göndermeniz istenecektir. Evraklar eksiksiz ve hatasız ise vize randevusu için onayınız alınacaktır.

Vize randevusu kısmında daha önce parmak izi vermemiş olan başvuru sahiplerinin parmak izlerini kaydettirmek üzere vize başvuru merkezlerine gitmesi gerekmektedir. Belirlenen gün ve saatte şahsen başvuru merkezine giderek parmak izi kaydı yaptırması gereken yolcularımıza Vize Merkezi’nden bir danışmanımız süreç boyunca eşlik edecektir.

Vize Merkezi aracılığıyla İspanya gemici vizesi başvurusu yaklaşık 7-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğun günleri, ev evrak ya da mülakat talepleri, resmi tatilleri gibi özel durumlarda bu süre uzayabildiğinden başvurulara en az 15 gün öncesinden başlanması gecikmelerin önüne geçecektir. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi ofislerinden teslim alabilir ya da kargo ile tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz. Vize kararları konsolosluklar tarafından alınmakta; Vize Merkezi’nin bir etkisi bulunmamaktadır. Konsolosluğun vize ret kararı vermesi durumunda yeniden başvuru yapılabilir ancak ücret iadesi yapılmaz.

İspanya vize ücreti

İspanya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İspanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.