İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve İspanya arasındaki teamüllere bağlı olarak Türkiye’nin önemli ticari şehirlerinden olan İstanbul’da faaliyet göstermektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve İspanya arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin gelişmesinin yanı sıra İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri ile Türkiye’de ikamet eden İspanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport - kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan, İspanya Ankara Büyükelçiliği'nden ve diğer İspanya Konsoloslukları'ndan destek alabilmektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, uluslararası hukuk gereği uygulanan konsolosluk binasının dokunulmazlığı dışında herhangi bir diplomatik ayrıcalığa sahip olmamakla birlikte İspanya Konsolosluğu çalışanları (diplomatik görevlerle atananlar hariç) diplomat pozisyonunda değildir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin İspanya vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Giresun, İstanbul, Isparta, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri 2023

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi her gün 09.00 / 13.00 saatleri arasında işlem kabul etmektedir. Vize ve diğer konsolosluk işlemlerinizi bu saatler arasında gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş İspanya vize başvuru formu sunmalıdır.

İspanya Vize Talep Dilekçesi

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

2 Ocak   Noel ve Yılbaşı Tatili
6 Ocak   Epifani
6 Nisan Kutsal Perşembe
7 Nisan Kutsal Cuma
20-21 Nisan Ramazan Bayramı
1 Mayıs   Emek ve Dayanışma Günü
2 Mayıs Madrid Özerk Bölge Günü
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
28-30 Haziran Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
12 Ekim İspanya Ulusal Günü
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı
01 Kasım Azizler Günü
6 Aralık Anayasa Günü
25 Aralık  Noel

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim

Adres: Karanfil Aralığı Sok. No:16 Levent / İstanbul /Türkiye

Telefon: +90 212 270 74 10 - 14 /  270 24 65

Faks: +90  212  270 74 84

E-mail : cog.estambul@maec.es

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Ulaşım

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Beşiktaş mevkiinde yer almaktadır. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’da ulaşmak için aşağıda yer alan hat numaralı otobüsler kullanılabilir.

İETT M 2:        Şişhane – Darüşşafaka Metro
İETT 25 İ:        İstinye İskele – Metrobüs
İETT 27 M:      Seyrantepe – Yeşilce – Zincirlikuyu Metrobüs
İETT 29 Ş:       İstinye Dereiçi – Şişli
İETT 122 Y:     Çekmeköy – Mecidiyeköy
İETT DT 1:       Ortaköy – Dereboyu – Taksim

İspanya Vize Merkezi İletişim

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6956