İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 56

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

İspanya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

İspanya Vize Merkezi İzmir sayfamıza hoş geldiniz.

İzmir ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan yabancı vatandaşlar İspanya vize işlemlerini Vize Merkezi İzmir şubesi aracılığı ile yapabilmektedirler.

İspanya vize başvurularında bölge ayrımı vardır, bu nedenle ikamet ve çalışmakta olduğunuz yer bilgilerini Vize Merkezi temsilcilerimizle paylaşmanız size daha iyi hizmet verebilmemiz için önemlidir.

Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Isparta, Manisa, Muğla illerinde ikamet edenler İspanya vize işlemlerini İzmir Vize Merkezi şubemizden yapabileceklerdir.

İspanya vize departmanı çağrı merkezini ücretsiz olarak arayabilir veya izmir@vizemerkezi.com mail adresi üzerinden vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Vize Merkezi İspanya departmanı deneyimli vize danışmanlarıyla başvuru sahibinin durumuna özel vize çözümleri geliştirir. İspanya İzmir Vize Merkezi departmanı İspanya Konsolosluğu'nun belirlediği Schengen vize şartları kapsamında İspanya vizesi başvurusu yapılarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

İspanya vize başvuru sahipleri, karışık vize prosedürlerine dair bütün işlemleri Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek vize işlemlerinde zaman kaybının önüne geçebilmektedirler.

İspanya Vizesi Başvurusunu İzmir Vize Merkezi ile Yapmak İçin Takip Edilecek Adımlar

  1. Adım: İzmir Vize Merkezi İspanya bölümü çağrı merkezimizi arayarak durumunuza uygun gerekli evrak listesini e-mail olarak talep ediniz.
  2. Adım: Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evraklarınızı hazırlayınız.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz İspanya vizesi için gerekli evrakları İzmir şubemize kurye veya kargo ile veya şahsen ulaştırınız.
  4. Adım: Evraklarınız İzmir şubemize ulaştıktan sonra İspanya vize randevunuz hızla alınacak ve gerekli bildirim tarafınıza yapılacaktır.
  5. Adım: Size bildireceğimiz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verinizi beyan ediniz.

Vize sonucu İspanya Konsolosluğu tarafından açıklandıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İspanya Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri

İspanya vize işlemlerini İzmir’den başvuru yaparak gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizi arayarak randevu talep ederek ofisimize gelebilirler.

Vize Merkezi İzmir ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilir İspanya vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İzmir İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İzmir İspanya vizesi için gerekli evraklar hakkında ön bilgilendirmeye 'İspanya Vize İşlemleri' sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel evrak listesini almak ve eğer varsa durumunuza özel evraklar hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

İspanya Vize Merkezi İzmir temsilcilerimiz seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun gerekli evrakları size bilgi e-maili olarak göndermektedirler. Evrak detayları ve ispanya vize prosedürü hakkında detaylı bilgiyi Vize Merkezi İspanya departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İspanya vizesi için gerekli evraklara ait detaylar seyahat amacı, seyahatin süresi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ayrıca evrakların orijinal veya fotokopi olarak ibrazında döneme bağlı olarak bazı güncellemeler söz konusu olabilir. Vize Merkezi vize dünyasındaki güncellemeleri takip ederek başvuru sahiplerini güncel konjonktüre uygun şekilde yönlendirmektedir.

Konsolosluk inisiyatifinde veya güncel koşullar çerçevesinde ek evrak talepleri ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlar başvuru sahibine telefon ve e-mail yoluyla tarafımızdan hemen iletilmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakların güncel olmasına dikkat ediniz. Seyahat tarihinize bağlı olarak randevu tarihinden 1 ay öncesine ait evraklarla yapılan başvurularda belgelerin güncel hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümleri, maaş bordroları, davetiye ile seyahat ediliyorsa davetiyenin geçerlilik süresi, şirket izin ve görev yazılarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihleriyle uyumu gibi unsurlara özellikle dikkat edilmelidir. Vize Merkezi başvuru sahibinin sunduğu İspanya vizesi gerekli evraklarını detaylı şekilde inceleyerek başvuru sahibine gereken yönlendirmeleri yapmaktadır.

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu Hakkında

İspanya vize başvuru formu Schengen vize başvuru formatında olup İspanya Konsolosluğu'nun vize başvuru sahibini yakından tanımak için oluşturduğu bir formdur. İspanya vize başvuru formu eksiksiz ve İspanya vizesi için gerekli belgelerle uyumlu ve doğru bilgileri içermelidir. Vize Merkezi İzmir şubesi İspanya vize başvuru formunun doldurulması, İspanya vize talep dilekçelerinin yazılması, evrak detayları, başvurunun İspanya Schengen vize şartlarına uyumu konularında başvuru sahiplerine destek olmaktadır. İspanya vizesi ve başvuru formu ve koşulları hakkında her türlü soruyu Vize Merkezi İspanya departmanımıza danışabilirsiniz.

İzmir İspanya Vize Randevusu

İspanya vize randevusu İspanya Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. İzmir Vize Merkezi İspanya üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında, vize randevusu tarafımızdan alınmaktadır. İspanya vize başvurularında işlemleri hızlandırmak adına randevular evrak tesliminden önce de alınabilmektedir. Böyle bir durumda başvuru sahibi İspanya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığı ile yapmayı taahhüt ederek pasaport bilgilerini Vize Merkezi ile paylaşmalıdır. Alınan randevu tarihi ve saati vize başvuru sahibine tarafımızdan mail ve telefon ile bildirilmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakların İspanya Konsolosluğu'na ibrazı vize randevusunda yapılır. Ayrıca Biyometrik veri ibrazı olan parmak izi verme işlemi de İspanya vize randevusunda yapılmaktadır. Önceki Schengen vizelerinde geçerli parmak izi olan vize başvuru sahiplerinin gerekli evraklarının ibrazı Vize Merkezi asistanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Parmak izinizin geçerli olup olmadığına dair bilgilendirme, pasaport bilgileriniz Vize Merkezi İzmir şubesi ile paylaşıldıktan sonra size bildirilmektedir.

İspanya İzmir Vize Merkezi Vize Ücreti

İspanya vize ücreti İspanya Konsolosluk vize harç bedeli ve Vize Merkezi'nin koordinasyon bedellerini içermektedir. İspanya vize ücreti seyahatin amacı, süresi, vize türüne göre farklılıklar içermektedir. Seyahat süreniz ve seyahat amacınız hakkındaki bilgileri temsilcilerimizle paylaşarak İspanya vize ücreti hakkında doğru ve güncel bilgi alabilirsiniz. Vize ücretleri hakkında bilgiyi İspanya vize departmanımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İspanya Konsolosluğu 6 ile 12 yaş arası çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

İzmir İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vize başvuruları İzmir ve İstanbul’dan yapıldığında işlem süresi genellikle 7 iş günüdür. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde veya istisnai durumlarda işlem süresi uzayabilmekte olduğundan İspanya vize başvurusunun seyahate en az 1 ay kala yapılması tavsiye olunur. İspanya vizesi için Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Isparta, Manisa, Muğla’dan yapılan başvurularda işlemler Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştiriliyorsa kargo sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir. İspanya vizesinin ortalama çıkış süresi olan 7 iş günü vize randevusundan yani evrak teslimi ve biyometrik veri ibrazından sonraki süreyi içermekte olup kargo süreleri hariç tutulmaktadır.

İspanya Vize Merkezi İzmir

Vize Merkezi Personel

İspanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6166