İspanya Vize Fiyatları

Serkan 21/04/20, 16:16
Selamlar, İspanya’ya gitmek istiyoruz ancak İspanya vizesiz midir? İspanya vize fiyatları hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Eşim ve çocuklarım için de vize başvurusu yapacağım. Ödemeden sonra şirketimin adına fatura veriyor musunuz? İyi günler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

İspanya seyahatlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin eğer geçerli Schengen vizesi yoksa İspanya Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. 

İspanya’ya gitmek istiyorsanız öncelikle bir seyahat planı oluşturup, seyahat amacınıza göre değişen evrakları hazırlayıp vizeye başvurmalısınız. Turistik, tatil, şehir gezisi, gemi gezisi, ticari, iş görüşmesi, toplantı, fuar ziyareti, aile arkadaş ziyareti, konferans, kültürel etkinlik veya eğitimlere katılım gibi sebepler seyahat amacı olabilir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evrak listesini ve İspanya vizesi fiyat bilgisini istemeniz halinde sms veya e-posta ile Vize Merkezi uzman kadrosu size ücretsiz olarak iletecektir. 

Eşinizin çalışma durumu ve çocukların öğrenim durumuna göre her başvuru sahibi için ayrı başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Anne, baba ve çocuklar için gerekli evrak listesine göre hazırladığınız evrakları Vize Merkezi’ne kargo veya elden ulaştırabilirsiniz. Uzman kadromuz tarafından evraklar hassas bir şekilde kontrol edilir. Vize randevu tarihi ve dosyanızla ilgili bilgi verilir. Randevu günü ve saati yetkili vize başvuru merkezinde buluşulur, eksiksiz İspanya vize başvurunuz yapılır.

Güncel İspanya Vize Fiyatları 

Başkonsolosluk veya büyükelçilik adına vize bedelini tahsil eden yetkili kurum tarafından nakit ve Amerikan doları cinsinden başvuru sahibinin yaşına göre tahsil etmektedir. 

Konsolosluk İspanya vizesi fiyat bedelleri yetişkinlere 89 USD, 06-12 yaş arası çocuklara 44 USD, 0-06 yaş arası çocuklara ise ücretsizdir.

İspanya yetkili aracı kurumun hizmet ücreti her başvuru için 17 USD olup 0-06 yaş arası çocuklar ücretsizdir. Her başvurunun durum takibi için alınan SMS kısa mesaj bildirim servisi 5 TL. İsteğe bağlı ek hizmetler şu şekildedir: Premium Lounge VIP servisi ücreti 300 TL, cumartesi günü veya hafta içi saat 15:30 - 16:30 arası Prime Time başvuru ücreti 320 TL, İstanbul ve Ankara harici illerde ikamet edenlere pasaportun adrese gönderilmesi için kargo, kurye hizmet bedeli 40 TL, bölge dışı adresler için 70 TL ek kargo ücreti alınmaktadır

Sadece Ankara bölgesi bireysel ve gruplar için ev veya ofis adresinizde başvuru yapabilme kolaylığını “Mobil Biometri” hizmetinden randevu alarak yararlanabilirsiniz.  

Premium lounge VIP servisi ve prime time gibi ek hizmetleri tercih etmek vize işlem süresini hızlandıran ve sonucu değiştiren bir uygulama değildir. Bazı Schengen ülkelerinde VIP premium lounge ve prime time uygulamaları acele vize isteyen ve hızlı sonuçlanması için yapılan bu uygulamalar İspanya vizesi için geçerli değildir. Vize başvurularının yoğun olduğu, vize randevusunun bulunamadığı acil durumlarda veya vize konforunu yaşamak için VIP premium lounge uygulaması hakkında müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Vize Merkezi Danışmanlık Hizmeti

Yetkili vize başvuru merkezine kayıtlı olan bizim gibi acente ve danışmanlık şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Vize Merkezi olarak başvurunuzun takibinden sonuçlanmasına kadar tüm aşamalarda gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmetlerimiz için 30 Euro almaktayız. 

İspanya vize ücretleri hakkında yanıltıcı bir duruma düşmemek adına, yetişkin bir kişi için toplam konsolosluk vize bedeli ile aracı kurum hizmet fiyatı toplamı 107 USD, Vize Merkezi’nden ek olarak vize takip danışmanlık hizmetimiz 30 Euro’dur. 

Tarafımıza yapılan tüm ödemeler yani konsolosluk vize bedeli, yetkili vize başvuru merkezi hizmet harçları ve Vize Merkezi hizmet ücret kalemleri ayrı ayrı belirtilerek şirket veya isme faturalandırılır. Vize fiyatları İspanya ile ilgili ödeme makbuzları ve başvuru fişi faturanız ile teslim edilir. Faturalandırma işlemi ödemenin yapıldığı banka hesap sahibi adına olması gerekliliği genel bir muhasebe kuralıdır. 

Avrupa komisyonunun alacağı uygulama kararına göre vize fiyatları İspanya konsolosluk bedellerinde artış yapılmaktadır. Son fiyat artışı 27 tane Schengen ülkesi ile aynı anda 02.02.2020 tarihinde 20 Euro (karşılığı dolar) olarak yapılmış olup İspanya aracı kurum hizmet bedelinde ve Vize Merkezi danışmanlık ücretlerinde henüz bir artış olmamıştır.

İspanya Vize fiyatları ve vize başvurusu için gerekli güncel evrak listesini Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize e-posta veya 02129700556 nol’u telefon ile ulaşarak size özel başvuru sürecinizi başlatabilir ve en yakın Vize Merkezi şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Evraklar hazırlama sürecinde ofisimizde bulunan yazıcı, bilgisayar ve hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Saygılarımla

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Y 11/08/20, 11:05

Ben, eşim, 7 yaşında kızım ve 5 yaşında bir oğlum ile beraber İspanya’da okul tatil döneminde İspanya’ya bir gezi yapmak istiyoruz. Biz turlarımızı aldık fakat vize işlemlerimizi sizler ile yapmak istiyoruz. Başta ilgili hangi evraklar hazırlanmalı? Sonra ise ücretlendirmeleriniz hakkında bilgi bekliyorum. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 11/08/20, 11:08

İyi günler, İspanya vizesi başvurularınız hakkında öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizlere İspanya vizesi vize danışmanlık hizmetimizi eksiksiz ve en yüksek kalitede sağlamak adına Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşme sırasında e-mail adresinize ve telefonunuza kısa mesaj yolu ile yaşam hayatınızı göz önüne alarak turistik İspanya vize başvurunuz için gerekli tüm evrak bilgilerine ve ücretlendirmelere sahip olabilirsiniz. 

İspanya vizesi fiyat ayrıntılarına ilişkin sormuş olduğunuz vize fiyatları İspanya için şöyle açıklayabiliriz; 12 yaşın üzerinde her bireyden Konsolosluk ve dosya kabul merkezi toplamda 106 dolar almaktadır, 6-12 yaş aralığında olan başvuru sahiplerinden 61 dolar ve 0-6 yar aralığından ise herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Vize Merkezi danışmanlık hizmet bedelimiz ise söylenen miktarlara ek olarak 30 Euro + KDV olarak sizlere sunulmaktadır. İspanya vize fiyatları ve tüm sizlere sağlayacağımız faydalı danışmanlık hizmetlerimiz hakkında Vize Merkezi web sitemizi ziyaret veya müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x