Ermenistan Vizesi

Vize Merkezi Ermenistan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Ermenistan vize türlerinde yani Ermenistan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Ermenistan Vizesi

Ermenistan Vizesi

Ermenistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinden Ermenistan Cumhuriyeti seyahati nedeniyle vize belgelerinde bulunacak vatandaşlarımız Vize Merkezi Ermenistan sayfamız üzerinden süre boyunca gerekli bilgiye ulaşılabilmektedir. Ermenistan için vize başvuru işlemleri , e-vize uygulaması , 2024 Ermenistan ücretleri , başvuru süreci gibi merak edilen konuları cevaplayacağız. Ermenistan vize işlemlerinin tamamlanması Vize Merkezi ile tamamlayarak başvurunun işlemine en uygun şekilde gerçekleştirildiğinden emin olabilir ve takibini kolayca yapabilirsiniz.

Ermenistan ile Türkiye sınırlarında komşu olmalarına rağmen iki ülke arasında açık bir sınır kapısı bulunmuyor.Bu nedenden dolayı Ermenistan seyahati gerçekleştirecek kişilerin akıllarına ilk olarak “ Ermenistan vizesi nasıl alınır ?” sözcükler geliyor.

Ermenistan Vize İşlemleri

Ermenistan seyahati gerçekleştirecek TC Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport , Hususi (Yeşil) Pasaport , Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın pasaportlarında pasaport sahibi kişiler vizeye tabidirler. Ermenistan'a seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde başvuru işlemleri Vize Merkezi yoluyla en kısa sürede kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Ermenistan vize başvuru işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak veya vize başvuru işlemlerini başlatmak için Ermenistan vize uzmanımıza +90 212 963 50 90 numaradan telefonla ulaşım.

Ermenistan Vizesi Sonuçlanma Süresi

TC sınırları içinde faaliyet gösteren Ermenistan temsilciliği bulunmaması nedeniyle vize başvuru kuruluşları yetkili kurumlar aracılığıyla Ermenistan e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ermenistan online vize başvuruları 3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmakla birlikte elektronik posta yoluyla şahsınıza ulaştırılmaktadır. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, seyahat tarihlerinden 60 gün önce vize başvuru işlemlerini başlatmalıdır.

Başvuru sahibinin değerlendirilmesinin olumlu olarak sonuçlanmasının ardından 21 gün ikamet izni veya 120 gün ikamet izni verilmektedir.

Ermenistan E-Vize

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı vize düzenlemelerini Türkiye'de temsilciliği bulunmaması nedeniyle e-vize sistemi uygulaması üzerinden kabul etmektedir. TC Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatadaşlarımız başvuru yaptıkları e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Ermenistan online vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elektronik vize başvuru koşullarının en doğru şekilde yerine getirilmesi ve sonuçlandırılması açısından Vize Merkezi danışmanlarından destek talebinde bulunabilirsiniz. Ermenistan e vize başvuruları e-vize resmi sitesinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vize işlemleri sırasında bireysel olarak bulunmanıza gerek yoktur. E-vize olduğu için şahsen bulunma ya da gidip alma gibi bir durum söz konusu değildir. ErmenistanOnline vize başvuru belgelerinin asıllarının kullanılmaması nedeniyle onaylanan vize başvuru sahibi pasaportuna işlenmemektedir. Başvurunun olumlu olarak sonuçlandırılması halinde başvuru sahibine e-posta gönderilmektedir. Seyahat ettikleri e-vize bölümlerinin kağıt ortamına aktarımı seyahat sırasında görevlilere ibraz etmesi ve seyahat sona erene kadar başvuru sahibinin yanında bulunması gerekmektedir.

Ermenistan Vize Başvurusu

Ermenistan seyahatini turistik, ticari veya ziyaret amacını gerçekleştirecek vatandaşlarımızın başvuru belgeleri gerekli evraklarını kurumumuza iletmeleri ile birlikte başvuru işlemleri oldukça hızlı bir şekilde başlatılmaktadır. Başvurunun online olarak gerçekleştirilmesi nedeniyle başvuru sahibi vize başvuru sürecinin alınmasının sağlanması aranmamaktadır. Talep edilen evrakların kurumumuza eksiksiz olarak iletilmesi başvuru işlemleri sırasında yeterli olmaktadır.

Başvuru yapılmasına yönelik yöneltilenlere doğru ve eksiksiz yanıt verilmesi oldukça önem arz etmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi tutarsızlık gözlemlenmesi nedeniyle vize reddinin sonuçlandırılması veya başvurunun işleme alınmamasına neden olabilir. Başvuru işlemlerinin yürütülmesine uygun şekilde gerçekleşmesi ve uygun bilgilerin yer aldığı sonuçlanma biçimleri oldukça önem arz etmektedir.

Vize Başvurusu Gerekli Evrakları

Ermenistan vize başvurusu gerekli evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması, başvuru usulüne uygun şekilde gerçekleştirilmesi ve başvurusunun değerlendirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru yapmak için gereken evrakları kurumumuza ileterek doğru hazırlanmış, emin olarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvuruda bulunurken herhangi bir aksaklık olması durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle iletişim bilgileri ve ikamet bilgilerinin doğru ve tam olmasıbönemlidir. E-vize uygulaması çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi nedeniyle vize onayı da yine sisteme girilen e-posta adresine gönderilmemektedir.

Ermenistan E-Vize Başvurusunda Gereken Evraklar

 • En az 6 ay daha geçerliliği bulunan Renkli Olarak Taranmış Pasaport Sureti (Kimlik bilgilerinin bulunduğu bölüm),
 • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu,
 • Renki olarak taranmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Güncel bir anda çekilmiş ve renkli olarak taranmış bir adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Renkli olarak taranmış TC Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Ermenistan Vize Başvuru Formu

Ermenistan vize başvurusunun yapıldığı resmi bir belge olan vize başvurusunun tamamlanması zorunluluğu bulunmaktadır. Ermenistan vize başvuru formunun doldurulması ihtiyaçlara dikkat edilmesi gerekenlere formun kendisine bizim aracılığımızla ulaşım. Vize başvuru formu Ermenistan seyahati gerçekleştirecek başvuru sahibini tanımak ve seyahat amacına yönelik sorulardan meydana gelmektedir. Bu kullanıcılara uygun yanıtlar verme başvurusu değerlendirmesinde oldukça önem arz etmektedir.

Ermenistan vize başvuru formunu kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alarak alanında uzman danışmanlarımıza doldurtabilirsiniz. Başvuru formun içinde yer alan bilgileri tutarsız, yanlış veya eksik yanıtların verilmesinin gözlemlenmesinin vize reddi ile sonuçlanmasını neden görebilir. Vize Merkezi ile Ermenistan vize başvurusu yaptığınız takdirde; en doğru şekilde başvuru yapabilir ve vize başvuru sürecini hatasız halledebilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücreti 2024

Ermenistan vize ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle vize başvuru hizmetinden hemen önce güncel vize ücretini elde etmek oldukça önem arz etmektedir. Ermenistan 2024 güncel vize ücreti 60$ + KDV olarak belirlenmiştir. Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da ziyarette bulunarak doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ermenistan vize izninin herhangi bir nedenden dolayı vize reddi ile sonuçlandırılması halinde başvuru yapıldıktan sonra ücret iade edilmemektedir. Başvurunun kayıtlı rejimlere uygun olarak gerçekleştirilmesi seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak ve tekrardan vize ücreti ödememek açısından oldukça önemlidir. Vize başvurusunu yaptıktan sonra vize ücreti dekontunun diğer gerekli evraklar arasında eklenerek ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ermenistan Hakkında Bilgi

Türkiye Cumhuriyeti Doğu sınırı komşusu olan Ermenistan Cumhuriyeti'nin güney İran, karasal Gürcistan, yönetici Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, elinde bulunan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti yer almaktadır. Ermenistan'ın başkenti Erivan olup diğer önemli şehirleri arasında Abovyan, Gümrü, Eçmiadzin, Vanadzor, Hrazdan, Kapan, Gavar, Armavir ve Artaşat bulunmaktadır. Ermenistan 11 bölge ayrılıyor. Başkent Erivan'da Ermeni Dramı para birimi kullanılmaktadır.

Ermenistan'da konuşulan diller arasında resmi dil Ermenice ile birlikte Rusça ve İngilizce dilleri yer almaktadır. Ülke sınırları içinde bulunan sınırlayıcılardan dolayı Kürtçe, Rumca ve Süryanice dilleri varlığını sürdürmektedir.

Ermenistan İklimi içeride karasal iklim koşullarını göstermektedir. Ülkenin dağlık olması iklimin kararsızlığını gösteriyor. Bölgelerin farklı noktalarından sıcaklık 3-4°değişiklik gösterebilmektedir. Aralık yaşadığın kış mevsiminin soğuğu Nisan ayına kadar kendini gösteriyor. Ermenistan'a her mevsimde turistik gezi gerçekleştirilebilir.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan vize başvurusu herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilmektedir. Başvurunun reddedilme nedeninin açıklanması gibi bir dosya bulunmayabilir. Ancak vize reddi sebebinin belirtilmesi durumunda bu sebebin ortadan kaldırılmasıyla ilgili başvuru işlemi tekrarlanabilmektedir.

Ermenistan vize başvuru işlemlerinin olumsuz bir sonuç almaması açısından başvuru işlemlerinin işlemine uygun olarak gerçekleştirilmesi, talep edilen şartların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve vize başvurularının eksiksiz olarak uygun bilgilerle doldurulması oldukça önem arz etmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla Ermenistan vize başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir, başvuruları en doğru şekilde gerçekleştirebilir ve başvuru takibi danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ermenistan vize ofisleri

Ermenistan ile ilgili sizden gelen sorular

28 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Ermenistan Vizesi Nasıl Alınır
  A.G., 21 Eyl 2022, 17:34

  Merhaba, belgesel çekimi için iki çalışanımızın Erivan’a gitmesi gerekiyor. Vize için desteklerinizi bekliyorum. Ermenistan vizesi nasıl alınır? Online başvuru olduğunu biliyoruz ancak yanlış bir şey yapmak istemiyoruz. Sizler nasıl yardımcı olabilirsiniz? Seyahat yaklaşık iki hafta sonra olacak tam olarak gün belli değil. Şirketten izin yazısı sunulmasına gerek var mıdır? Ticari bir seyahat olacak ancak davetiye temin edemeyiz. Turistik vize şartları nedir? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ermenistan Turist Vizesi
  E.B., 12 Eyl 2022, 12:24

  Merhaba, ilerleyen günlerde Ermenistan’da yaşayan arkadaşımı ziyarete gitmeyi planlamaktayım. Vize işlemleri için araştırma yaptığımda e-vize olarak alındığını okudum. Daha önce Schengen vize başvurusunda bulunmuştum ve vize pasaportuma basıldı. E vize alındığında süreç nasıl ilerliyor? Vize pasaporta basılmıyor mu? Vizeyi sınırda mı pasaporta basıyorlar? Ermenistan turistik vize için gereken şartları bana açıklayabilirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türk Vatandaşları İçin Ermenistan Vizesi
  R.G., 12 Eyl 2022, 12:12

  Merhaba, ben İstanbul’da ikamet etmekteyim. Babam ile birlikte Gürcistan’a ardından Ermenistan’a gitmeyi düşünüyoruz. Türk vatandaşları için Ermenistan vizesi sağlıyor musunuz? Başvuru için gereken evraklar nelerdir? Pasaport başvurusunda bulundum bu hafta içerisinde teslim alacağım. İşlemleri sizinle yaparsam nasıl bir süreç ilerleyecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ermenistan vize formu
  D. Erçetin, 14 Nis 2020, 15:52

  Merhabalar öncelikle sayfanızda yer alan Ermenistan vize formu orijinal form mu? Başvuru formu biraz karmaşık gözüküyor ve nasıl doldurulacağını bilemiyorum. Bu konuda herhangi bir desteğiniz var mı acaba? Seyahat tarihinin ne kadar öncesinde sizinle iletişime geçmem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ermenistan vize başvuru formu doldurma
  A. Hasan Tilki, 14 Nis 2020, 15:06

  Merhaba, Ermenistan vize başvuru formu doldurma işlemleri sırasında ve başvuru dosyası hazırlanmasında dikkat edilmesi gerekenler çok fazla gözüküyor. Tek başıma başvuru yaparsam tüm ayrıntıları doğru bir şekilde tamamlamam çok zor gözüküyor. İşlemler sırasında sizden danışmanlık hizmeti almayı düşünüyorum. Başvuru süreci ve evrakların doldurulmasına ilişkin bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Ermenistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp