Ermenistan Vizesi

Ermenistan'la komşu olmamıza rağmen açık bir sınır kapımız ya da ülkemizde faaliyet gösteren bir Ermenistan Büyükelçiliği ya da fahri konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple Ermenistan'a seyahat etmeyi düşünen kişilerin akıllarına takılan ve cevaplanmasını istediği tek soru "Ermenistan vizesi nasıl alınır?" olmaktadır. Bizler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve oturum ya da çalışma izinleri bulunan yabancı uyruklu yolcularımıza vize konusunda yardımcı olmak adına Ermenistan vizesini uğraşmadan, evraksız bir şekilde almalarını sağlamaktayız. "Ermenistan vizesi nasıl alınır?" sorusuna cevap verelim.

Ermenistan Vizesi

Ermenistan'ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pasaport ayrımı yapmaksızın vize uygulaması bulunmaktadır. Bu sebeple Ermenistan'a seyahat edecek olan kişilerin Ermenistan vizesini almaları gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için Ermenistan vize uzmanımızı 0212 970 05 81 numaralı telefonla arayarak gerekli bilgilerinizi ulaştırmanız yeterli olacaktır. Ermenistan vizeniz 3 iş günü içerisinde tarafınıza elektronik posta yolu ile ulaştırılacaktır. Ermenistan için vizenizi Türkiye'den almanızla; "Kapıda vize alabilir miyim?", "sıra bekler miyim?", "Bir sorun çıkar mı?" şeklindeki korkularınız da son bularak Ermenistan seyahatinizi sorunsuzca geçirebilirsiniz.

Ermenistan Hakkında Bilgi

Doğu sınırında komşumuz olan Ermenistan'ın güneyinde İran, kuzeyinde Gürcistan, doğusunda Dağlık Karabağ Cumhuriyeti bulunmaktadır. Ayrıca batısında Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti bulunmaktadır.

Ermenistan'ın Başkenti Erivan

Ermenistan'ın başkenti Erivan olup diğer önemli şehirleri ise Abovyan, Gümrü, Eçmiadzin, Vanadzor, Eçmiadzin, Hrazdan, Abovyan, Hrazdan, Kapan, Gavar, Armavir ve Artaşat'tır. Ermenistan toplamda 11 bölgeye ayrılmaktadır. Erivan şehrinde para birimi Ermeni Dramı' dır.

Ermenistan'da Konuşulan Diller

Ermenistan'ın resmi dili Ermenice olup Rusça ve İngilizce konuşulmaktadır. Azınlıklardan dolayı Kürtçe, Rumca, Süryanice hala konuşulmaktadır. 

Ermenistan İklimi

Ermenistan'da karasal iklim egemendir. Ülkenin dağlık olması sebebiyle iklim kararsızlığı görülmektedir.Belirli bir bölgenin farklı yerlerinde sıcaklıklar 3-4° değişiklik göstermektedir. Aralık ayında kış mevsimi başlar Nisan ayına kadar soğuklar devam etmektedir. Fakat her mevsim Ermenistan'ı gezmek için idealdir.

 

Ermenistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E. KIRKIN 22/06/18, 09:19
Merhaba, Ermenistan'a konferans sunumum için gideceğim. Bordro pasaportum vardır. Gerekli evraklar nelerdir? Ticari sicil gazetesi, resmi gazete gibi evraklara gerek var mıdır? Yoksa sadece uçak, otel bileti, pasaport, biometrik fotoğraf ve vize başvuru formu yeterli midir?
İyi çalışmalar,
Cevabı Görüntüle
z. çoban 09/02/17, 18:09
Yeşil pasaportumuz var ve Ermenistan’a vize almak istiyoruz.
Bunun için ne yapmamız gerekiyor?
Yeşil pasaportlular için ekstrem bi durum var mı?
Telefon