Ankara

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara ofisimize hoş geldiniz.
Türkiye sınırlarından Ermenistan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın vize sürecine dair bilmesi gerekenleri açıklamayı amaçladığımız sayfamızı okumaya devam ederek merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesine dair sıkça sorulan soruların konu başlıklarını sayfamızın devamında görebilirsiniz. Ermenistan vizesi başvuru işlemleri, e-vize, gerekli evraklar, vize ücretleri, vize reddi gibi konuların bilgisine Vize Merkezi Ankara ofis sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ermenistan vize başvurularını kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirerek işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Ankara ofisimize +90 (212) 963 50 90 numaralı telefondan ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilir ya da doğrudan iletişim sağlamak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Ermenistan sınırlarına içerisinde seyahat edecek vatandaşlarımızın tümü Ermenistan vize sahip olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile Ermenistan için vize başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Ermenistan vize sürecine dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan vize başvurusuna ait gerekli evraklara +90 (212) 963 50 90 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurusuna ait gerekli evraklar başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kurumumuz aracılığı ile Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın kolaylıkla gerçekleştirebiliyor olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Ermenistan vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Ermenistan E-vize

Ermenistan vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Ermenistan sınırlarına seyahat etme amacı ile vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Ermenistan Konsolosluğu ülkemiz sınırları içerisinden yapılan başvuruları e-vize resmi sitesi içerisinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden değerlendirilmektedir. Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile seyahat edecek vatandaşlarımız Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek e-vize başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile Ermenistan e-vize başvurusunu kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak için pasaportunuzun 2.sayfasını ve biyometrik fotoğrafınızı Ankara ofisimiz iletmeniz yeterli olacaktır. Ermenistan vize başvurunuzda şahsınıza iletilen sorulara dikkatle yanıt vermeniz gerekmektedir. Eksik ya da hatalı bilgiler gözlemlenmesi halinde başvurunuz işleme alınmayabilir ya da olumsuz olarak sonuçlabilir. Turistik, ticari ve ziyaret amacı ile gerçekleşecek Ermenistan seyahatiniz için vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İşlemleriniz sona erdiğinde e-vize başvurunuz belirtmiş olduğunuz e-posta adresine Ankara ofisimiz aracılığı ile iletilecektir.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan için yapılan vize başvuruları ortalama 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye ve Ermenistan arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Ülkemiz sınırları içerisinde Ermenistan Büyükelçiliği ve Fahri Konsolosluğu bulunmaması sebebiyle başvurular yetkili kurumlar aracılığı ve e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şahsen bulunma zorunluluğu olmadan vize başvurusunu Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz. Ermenistan’a yapacağınız vize başvurusu sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve başvurunuzu 60 günden öncesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ermenistan’a ait vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Son belirlenen güncel vize ücretlerine Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Ermenistan Cumhuriyeti için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek adına prosedüre uygun olarak işlemleri yürütmek oldukça önemlidir.

Ermenistan güncel vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 90 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinde Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz eski ve yıpranmış olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport ile vize işlemlerinde ve Ermenistan sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
  • Ermenistan vize başvurusunu planladığınız seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak ya da çözüm sağlamak amacı ile başvuruların olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olması oldukça önemlidir.
  • Ermenistan sınırları içerisinde oturum izni almak için şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan’a seyahat edebilme amacı ile gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Başvurunuza ait reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Ermenistan vize başvurusunu tekrarlayabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce sizden istenen evraklar arasında eksiklik olmadığına dikkat etmeniz olumsuz bir sonuç almamanız açısından oldukça önem arz etmektedir. Ermenistan vize başvurusuna dair detaylı bilgi almak istediğinizde +90 (212) 963 50 90 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın hızlı ve kolay bir gerçekleştirebilir olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Ermenistan Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp