Antalya

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya ofisimize hoş geldiniz.
Ermenistan’a vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirler. Antalya ofis sayfamız üzerinden Ermenistan vizesi, e-vize, başvuru süreci gibi konuları detaylı bir şekilde açıklamayı amaçladık. Vize başvurunuzu Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile gerçekleştirerek Ermenistan vize sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan vizesine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan Cumhuriyeti sınırları içerisinde seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize sahibi olmak zorundadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) türlerinin tümü izin vize zorunluluğu geçerlidir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurusunu kolaylıkla yapabilir işlemleriniz boyunca kurumumuz ile iletişimde kalarak süreci takip edebilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan vizesi başvuru sürecine dair gerekli evraklara +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçmeniz ya da ofisimizi ziyaret etmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvurularına ait gerekli evraklar seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru sırasında şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan kurumumuz ile vize sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize

Ermenistan Cumhuriyeti için vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Türkiye’den Ermenistan için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Vize Merkezi Antalya ofisimiz aracılığı ile e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Ermenistan konsolosluğu ülkemize ait vize başvurularını e-vize resmi sitesinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Ermenistan’a ziyaret amacı, turistik ya da ticari sebepler dolayısıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek e-vize üzerinden başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan e-vize başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilmek mümkündür. Başvuru işlemleri pasaportunuzun 2.sayfası ve biyometrik fotoğrafınızı kurumumuza iletmeniz halinde başlamış olacaktır. Vize başvurunuz sırasında sorulan sorulara doğru olarak yanıt vermeniz oldukça önemlidir. Yanlış, eksik ya da tutarsız bilgi gözlemlenmesi Ermenistan vize başvurusunun olumsuz olarak sonuçlanmasına ya da başvurunuzun işleme alınmamasına neden olabilir. Başvuru işlemleriniz sona erdiğinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresine e-vize sonucunuz iletilecektir. Ermenistan Cumhuriyeti için yapacağınız vize başvurusunu Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte yürüterek prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan’a ait vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 2-3 iş günü olarak belirtilmiştir. Ülkemiz ve Ermenistan Cumhuriyeti arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Ermenistan’a ait büyükelçilik ya da konsolosluğunda Türkiye sınırları içerisinde bulunmaması nedeniyle vize başvuruları yetkili kurumlar ve e-vize sistemi ile gerçekleştirilir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın Ermenistan vize başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve başvurunuzu 60 gün öncesinden yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ermenistan için belirlenen güncel vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Antalya ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Ermenistan’a ait vize ücretleri başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretleri her yıl değişiklik gösterebilir bu nedenle 2020 yılına ait vize ücret detaylarına ulaşmanız oldukça önemlidir. Belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmek ve güncel vize ücretlerine ulaşmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan ülke sınırları dahilinde oturum izni almak için şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleri ve Ermenistan ülke sınırlarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için şahsen başvuru yapmanız gerekir. Kurumumuz vatandaşlığa geçmiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
  • Ermenistan için yapmış olduğunuz seyahat planına uymak açısından vize başvuru işlemlerini seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde bitirmiş olmanızı tavsiye ederiz.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Ülkelerin vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat yine de Ermenistan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ve nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmaması adına başvurunuz sırasında evraklarınızın eksiksiz ve sizden istendiği gibi olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir.

Ermenistan vizesine ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp