Ermenistan E-Vize

Ermenistan E-Vize

Ermenistan e-Vize bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

ERMENİSTAN ONLİNE BAŞVURU – ERMENİSTAN E-VİZE

Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde bulunana Ermenistan Cumhuriyeti için vize başvuruları Vize Merkezi temsilcileri aracılığıyla en doğru şekilde yapılmaktadır. Turizm ve iş amacıyla Ermenistan’ı ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızda vize sürecine dair bilgilere yer vermiş bulunmaktayız. Sayfamızın devamında Ermenistan e-vize nedir, Ermenistan e-vize nasıl alınır, Ermenistan vize türleri nedir ve Ermenistan vizesi ile ülkede kaç gün kalacağınıza dair genel bilgiler yer almaktadır.

Ermenistan E-vize Nedir?

Ermenistan e-vize, Ermenistan’a seyahat edecek olan yabancı ülke vatandaşları için verilen bir tür elektronik izin belgesidir. Ermenistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Ermenistan’ın Türkiye ile arasında ki vize politikasına göre umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Ancak elektronik vize uygulaması sadece Umuma mahsus (bordo) pasaportlu yolcular için uygulanmaktadır. Diğer pasaportlara sahip olan yolcuların Gürcistan’da ki Ermenistan Büyükelçiliği’ne giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ermenistan Elektronik Vizesi Alabilecek Ülkeler

Ermenistan’a seyahat etmek için vizeye ihtiyacım var mı sorusu ülkeye seyahat edecek kişiler tarafından merak edilmektedir. Öncelikle vize gereksinimleri milliyetlere ve pasaportlara göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda ki listede Ermenistan online vize uygulamasına tabii olan ülkeleri listelenmiştir.

Mikronezya Antigua ve Barbuda Barbados Bolivya Bhutan Bosna Hersek Belize
Kamboçya Brunei Kanada Şili Çin Papua Yeni Gine Paraguay
Küba Kolombiya Kosta Rika Dominika Fiji Grenada Guatemala
Bahamalar Dominik Cumhuriyeti Bahreyn Doğu Timor Ekvator El Salvador Guyana
Jamaika Jordan Kiribati Kuzey Kore Kuveyt Laos Lübnan
Haiti Honduras Hindistan Endonezya İsrail Malezya Maldivler
Moğolistan Myanmar Nauru Marshall Adaları Meksika Nikaragua Palau
Panama Peru Filipinler Kuzey Makedonya Saint Lucia Umman Sırbistan
Surinam Saint Kitts ve Nevis Tayvan Güney Afrika Tonga Vanuatu Tuvalu
Türkmenistan Solomon Adaları Tayland Saint Vincent ve Grenadinler Venezuela Trinidad ve Tobago

Ermenistan Online Vize Nasıl Alınır?

Ermenistan online başvuru ile 3 adımda vize sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Ermenistan turistik vize, Ermenistan ticari vize ve Ermenistan ziyaret vizesi için iki farklı vize süresi söz konusundur. Buna göre ilk adım seyahat planınıza bağlı olarak vize sürenizi belirlemektir. Ermenistan’ın 21 günlük ve 120 günlük elektronik vize seçenekleri bulunmaktadır. Her iki vize türü de tek girişli olarak verilmekte ve ortalama 4 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.
  • Elektronik vize başvuruları az evraklar başvuru kolaylığı sağlamaktadır. Güncel pasaportunuzun resimli ön yüzü ile bir adet biyometrik fotoğrafınızı renkli taratarak göndermeniz gerekmektedir.
  • Evraklarınızı ilettiğiniz takdirde başvurunuz aynı gün içerisinde yapılmaktadır. Başvurunun tamamlanmasının ardından Ermenistan e-vize onay sistemi tarafından değerlendirilen başvurular ortalama 5 iş günü içerisinde tarafınıza PDF formatında iletilmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına PDF formatında e-mail yoluyla iletilen elektronik vizenin çıktısını almalı ve ülkeye girişte yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Ermenistan Vize Türleri

  • 21 günlük Ermenistan vizesi
  • 120 günlük Ermenistan vizesi

Ermenistan Vize Evrakları

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının taranmış renkli kopyası
  • Biyomektrik fotoğrafınızın taranmış renkli kopyası
  • Otel rezervasyonu (zorunlu değildir)

Ermenistan Vizesi ile Ermenistan’da Ne Kadar Kalabiliriz?

Ermenistan’da kısa süreli ve uzun süreli ziyaret vizeleri mevcuttur. Kısa süreli ziyaretçi vizesi, 90 gün içerisinde 21 güne kadar ülkede kalmanıza izin verir. Uzun süreli bir ziyaretçi vizesi, 180 gün içinder 120 güne kadar kalmanızı sağlamaktadır.

Ermenistan e-Vize Gereksinimleri 

Ermenistan, ülkeye farklı amaçlarla gelen yabancı ziyaretçilerden vize istemektedir. Elektronik vize sistemi 70 milletten ziyaretçi için aktiftir. Başvurular, Ermenistan hükümetinin resmi web sitesi üzerinden tamamlanmaktadır. Elektronik vizeyi almanın en basit yolu geçerli bir pasaport sahibi olmaktır. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları çevrimiçi alınan vize ile ülkeye giriş sağlayabilir ancak diğer pasaport hamilleri için konsolosluk başvurusu gerekmektedir. Vize Merkezi danışmanları aracılığıyla belirli evrakları e-mail olarak ileterek online başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Ermenistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp