Diyarbakır

Telefon

+902129635090

Ermenistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize hoş geldiniz
Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına seyahat planı olan vize başvurusunu Diyarbakır ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız ofis sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Ermenistan vizesi ile ilgili sıkça sorulan soruları ve merak edilenleri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ermenistan vize başvuru sürecini Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile gerçekleştirerek belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapmış olacağınızı bilmenizi isteriz. 

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye giriş için vize istemektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport türleri arasında Ermenistan vize sürecinde ayrım yapılmamaktadır. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan vize sürecini başlatabilir ve başvurunuz sırasında işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vize sürecine dair gerekli evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylık ulaşabiliyor olduğunuzu bildirmek isteriz. Ermenistan vize başvurusuna dair gerekli evraklar başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Ermenistan vize başvurusu sırasında kurumumuzu tercih ederek işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilir ve başvuru sürecini bizimle iletişimde kalarak kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Ermenistan E-Vize 

Ülkemiz sınırları içerisinden yapılan Ermenistan’a ait vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize sistemi uygulaması ile birlikte Ermenistan’a vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlarımız Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile başvurularını kolaylıkla yapabilmektedir. Ermenistan Konsolosluğu tarafından Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından gerçekleştirilen vize başvurularını e-vize resmi sitesinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden değerlendirilmektedir. Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahatleriniz için vize başvurusunu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte e-vize sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir ve süreci takip edebilirsiniz. 

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-vize sistemi uygulaması sayesinde Ermenistan vizesi başvuruları Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru sürecini pasaportunuzun 2.sayfası ve biyometrik fotoğrafınızı kurumumuza iletmeniz ile birlikte başlatmış olursunuz. Ermenistan vize başvurusu sırasında şahsınıza yöneltilen sorulara doğru olarak yanıt vermeniz oldukça önem arz etmektedir. Yanlış ya da eksik bilgi vermeniz ve bunun fark edilmesi halinde başvurunuz işleme alınmayabilir ya da ret ile sonuçlandırılabilir. Ermenistan ülkesine gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusuna ait işlemler sona erdiğinde kurumumuz belirtmiş olduğunuz e-posta adresine e-vize sonucunuzu iletmektedir. Ermenistan’a ait vize prosedürüne uygun başvuruyu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçerek en doğru şekilde yapabilmeniz mümkündür. 

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan’a yapılan başvuruların vize değerlendirme ve sonuçlanma süresi ortalama 2-3 iş gününü kapsamaktadır. Ermenistan komşu ülkelerimizden biri olmasına rağmen aramızda açık bir sınır kapısı yer almamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Ermenistan’a ait bir büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmaması neticesinde vize başvuruları e-vize sistemi ya da yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan istediğiniz zaman başlatabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz. 
Vize başvurunuz sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve başvuru işlemlerinizi vizenizi başlatmak istediğiniz tarihin 60 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. 

Ermenistan Vize Ücretleri

Vize başvuruları sırasında ödenen vize ücretleri seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yıl içerisinde ülkelere ait vize ücretleri değişikliğe uğrayabilir bu neden son belirlenen ücretleri öğrenmeniz oldukça önemlidir. Gerçekleştirilen vize başvurularının ret ile sonuçlanması neticesinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Güncel vize ücret detaylarına ulaşmak ve sürece dair merak ettiklerinizi cevaplandırmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 
Ermenistan Cumhuriyeti vize ücretlerini +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. 

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşlığına geçiş için başvurunuzu şahsen gerçekleştirme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir. 
  • Ermenistan seyahat planı ile ilgili herhangi bir problem ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. 
  • Ermenistan oturum izni için şahsen başvuruda bulunmanız gerekir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 
  • Ermenistan vizesi başvurunuz öncesinde pasaportunuzun olabildiğince temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış gözükmesi halinde Ermenistan sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu bildirmek isteriz. 

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Ermenistan vize başvurunuz ret sonuçlanır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurularına ait ret nedenlerini bildirme zorunlulukları olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun vize reddi almaması için evraklarınızı sizden istendiği gibi eksiksiz teslim etmeye özen göstermelisiniz. Ermenistan vizesi başvuru sürecini şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak ya da işlemlerinizi başlatmak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ermenistan Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp