İzmir

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz.
Ermenistan’a seyahat planı olan ve başvurularını İzmir ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ermenistan vize başvuru süreci, e-vize ve detayları, vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gerekenler gibi konuları İzmir ofis sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile Ermenistan vize prosedürüne en uygun başvuruyu gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi kurumumuz aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Ermenistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan Cumhuriyeti Türkiye sınırları içerisinden ülkelerini ziyaret edecek vatandaşlarımızdan vize talep etmektedir. Vize zorunluluğu ayrım yapılmaksızın tüm pasaport türleri için geçerlidir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile Ermenistan vize başvuru sürecini kolaylıkla başlatabilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan Cumhuriyeti için istenen gerekli evraklara +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında istenen evraklar vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ermenistan vizesi başvuru işlemleri için kurumumuzu tercih ederek belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize

Ülkemizden yapılan vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz e-vize sistemini kullanarak Ermenistan vize başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ermenistan Konsolosluğu Türkiye’den gerçekleştirilen başvuruları e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden değerlendirir. Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret etme amacı ile seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi İzmir ofisimiz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-vize uygulaması ile birlikte Ermenistan Cumhuriyeti için yapılacak vize başvuruları Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Biyometrik fotoğrafınız ve pasaportunuzun 2.sayfasını e-posta yolu ile kurumumuza iletmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatmak mümkündür. Başvurunuz sırasında şahsınıza sorulan sorulara tutarlı ve doğru yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Aksi halde yanlış ya da eksik bilgi verdiğiniz gözlemlenir ise başvurunuz işleme alınmayabilir ya da vize reddi ile sonuçlanabilir. İşlemleriniz tamamlandığında ve vize süreciniz sona erdiğinde e-vize sonucunuz belirtmiş olduğunuz e-posta adresine kurumumuz tarafından iletilir.
Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile prosedüre uygun Ermenistan vize başvurunuzu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan sınırlarına seyahat edebilme amacı ile Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapılan vize başvurularının sonuçlanması süresi ortalama 2-3 iş gününü kapsamaktadır. Ermenistan komşu ülkemiz olmasına rağmen aramızda açık bir sınır kapısı ve ülke sınırlarımız içerisinde Ermenistan’a ait bir büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmamaktadır. Vize başvuruları yetkilendirilmiş kurumlar ve e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan için vize başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde vize başlangıç tarihini siz belirleyebilir ve 60 gün öncesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ülkelerin belirlemiş oldukları vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Son belirlenen vize ücretlerine ulaşmış olmanız başvurunuz sırasında sorun yaşamamak adına oldukça önemlidir. Aynı şekilde vize türü ve seyahat süresine göre vize ücretleri değişiklik gösterebilir. Güncel vize ücret detaylarına ulaşmak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize ücretleri ile ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer şey başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücretin iade edilmemesidir.
Ermenistan’a ait belirlenen vize ücretlerine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak İzmir ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış gözüken bir pasaport ile sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilmeniz mümkündür.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvuru işlemlerini şahsen gerçekleştirme zorunluluğunuz bulunur. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
  • Ermenistan için yapmış olduğunuz seyahat planına uyabilmek adına başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
  • Ermenistan oturum izni için şahsen başvuruda bulunmanız gerekir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla seyahat planı neticesinde yapılan vize başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilir. Ermenistan’a yapmış olduğunuz vize başvurusu ret yanıtı alır ve bunun nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurularına ait ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmadığını bildirmek isteriz.

Başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için gerekli evraklarınızı sizden istendiği gibi eksiksiz teslim etmeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Ermenistan vizesi başvuru sürecini şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile en doğru ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi için ve vize işlemlerini başlatmak için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp