Konya

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz. Konya ve çevre illerinden Ermenistan seyahat planı olan ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesine dair merak edilenleri ve sıkça sorulan soruları konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Konya ofis sayfamız üzerinden sürece dair bilgi sahibi olarak kurumumuz aracılığı ile Ermenistan vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Vize Merkezi Konya ofisimizden detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramızı arayabilir ya da [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Türkiye’den Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret amacı doğrultusunda seyahat planlayan vatandaşlarımızın tümü Ermenistan vizesine sahip olmak durumundadır. Ermenistan Cumhuriyeti pasaport ayrımı yapmaksızın tüm vatandaşlarımızdan vize talep etmektedir. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan herkesi Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurularını kolaylıkla yapabilmektedirler.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile +90 (212) 963 50 90 telefon numaramızı ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak iletişime geçmeniz halinde Ermenistan vizesi için gerekli evraklar listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize sürecine dair gerekli evraklar başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmeniz adına Ermenistan vize başvuru için kurumumuzu tercih ederek süreci hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılacak olan vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ermenistan vize başvurularını e-vize sistemini kullanarak Vize Merkezi Konya ofisimiz ile kolaylıkla yapabilmeniz mümkündür. Ermenistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapılan vize başvurularını e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul eder ve değerlendirir. Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret edebilme amacı ile vize başvurusu gerçekleştirecek vatandaşlarımız Vize Merkezi Konya ofisimiz ile işlemleriniz en doğru şekilde tamamlayabilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Biyometrik fotoğrafınızı ve pasaportunuzun 2.sayfasını kurumumu ileterek e-vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Başvurunuz sırasında sizi ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Bu sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar vermeniz halinde başvurunuz işleme alınmayabilir ya da başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. İşlemleriniz sona erdiğinde e-vize sonucunuz kurumumuz tarafından belirtmiş olduğunuz e-posta adresine iletilmektedir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilir ve işlemlerinizin takibini yapabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan’a vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın vize sonuçlanma süreleri ortalama 2-3 iş günü olarak belirtilmiştir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde Ermenistan vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Ermenistan Cumhuriyeti komşu ülkeler olmasına rağmen aralarında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren Ermenistan Cumhuriyetine ait bir büyükelçilik ve konsolosluk yer almamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Ermenistan için vize başvuruları yetkili kurumlar ve e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize başvurusu sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve 60 gün öncesinden işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek sürece dair detaylı bilgi alabilir ve vize sürecini kurumumuz ile birlikte en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ermenistan ve diğer ülkelerin vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Aynı şekilde vize ücretleri yıl içerisinde de değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle son belirlenen ve içinde bulunduğumuz yıla ait olan ücret detaylarına ulaşmış olmak oldukça önemlidir. Ermenistan ülkesinin belirlediği ücretlere kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Başvuruların olumsuz olarak sonuçlanması halinde vize ücretleri iade edilmemektedir.
Ermenistan güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleriniz sırasında ve Ermenistan sınırlarına giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Ermenistan için yapmış olduğunuz seyahat planı dışına çıkmamak adına başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.
  • Ermenistan’a oturum izni alabilmek için şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebiliyor olduğunuzu bildirmek isteriz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvuru işlemlerini şahsen gerçekleştirme prosedürü bulunmaktadır. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan vize başvurunuz ret ile sonuçlanır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak Ermenistan vize başvurunuzu yenileyebilir ya da konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Başvurunuzun olumsuz bir yanıt almaması için vize işlemleri sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Ermenistan vize başvurusunu +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullarak Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp