Edirne

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz.
Edirne ve çevre illerinden Ermenistan’a seyahat planlayan ve vize başvurusunda bulunması gereken vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamız devamında sürece dair bilinmesi gerekenleri açıklamış bulunmaktayız. Ermenistan vize süreci, e-vize başvurusu, vize ücretleri, başvuru sonuçlanma süreleri gibi konulara ait bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte yürüterek süreci hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilir ve işlemlerinizin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Ermenistan Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ermenistan’a turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacı ile yapacakları seyahatler için vize sahibi olmak zorundadır. Vize zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde kurumumuz ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığı ile Ermenistan vize başvuru sürecini kolay ve hızlı bir şekilde başlatabilir ve işlemleriniz sonuçlanana kadar takibini yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan Cumhuriyeti vize başvuru sürecine ait gerekli evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimizi kullanark Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Vize başvurularına ait gerekli evraklar ülkelere, vize türlerine seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ermenistan vizesi başvuru sürecinde kurumumuzu tercih etmeniz halinde işlemleriniz prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirilmekte ve şahsınıza sürece dair bilgilendirme sağlanmaktadır. Ermenistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize

Türkiye’den Ermenistan’a yapılan vize başvuru işlemleri Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize sistemi uygulaması ile birlikte Ermenistan Cumhuriyeti seyahati için vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlarımız Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile başvurularını kolaylıkla yapabilmektedir. Ermenistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvurularını e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahatler için Ermenistan’a yapacağınız vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte yürüterek süreci kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte e-vize sistemi uygulaması aracılığı ile Ermenistan vizesi başvuruları kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinize başlamak için biyometrik fotoğrafınız ve pasaportunuzun 2.sayfasını kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Ermenistan vize başvurusu şahsınıza yöneltilen sorulara tutarlı ve doğru yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Eksik ya da yanlış bilgi vermeniz başvurunuzun işleme alınmamasına ya da vize reddi almanıza neden olabilir. Ermenistan ülkesine gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvuru süreci sona erdiğinde önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresine e-vize sonucunuz kurumumuz tarafından gönderilmektedir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile Ermenistan vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru süreciniz boyunca işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan’a yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 2-3 iş gününü kapsamaktadır. Ermenistan komşu ülkelerimizden biri olmasına karşın iki ülke arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Ermenistan’a ait bir büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmamaktadır. Bu nedenle vize başvuruları e-vize sistemi ya da yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvuru sürecini istediğini zaman başlatabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Vize başvuru işlemleriniz sırasında vize başlangıç tarihini belirleyebilir ve başvuru işlemlerinizi vizenizi başlatmak istediğiniz tarihin 60 gün öncesine kadar yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Vize başvuruları sırasında ödenmesi gereken ülkelere ait vize ücretleri seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yıl içerisinde vize ücretleri değişiklik gösterebilir. Bu nedenle son belirlenen içinde bulunduğumuz yıla ait olan ücret detaylarına ulaşmış olmak oldukça önem arz etmektedir. Vize başvurularının olumsuz olarak neticelenmesi halinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Güncel vize ücretlerini öğrenmek ve sürece dair merak ettiklerinizi cevaplandırmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Cumhuriyeti vize ücretlerini +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde öğrenebilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvurunuzu şahsen gerçekleştirme zorunluluğunuz vardır. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
  • Ermenistan seyahat planı ile ilgili herhangi bir değişikliğe gitmek zorunda kalmamak adına başvuru işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
  • Ermenistan oturum izni için şahsen başvuruda bulunmanız gerekir ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun olabildiğince temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz oldukça önemlidir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış gözükmesi halinde Ermenistan sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilme ihtimaliniz olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ermenistan Vize Reddi

Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına yapmış olduğunuz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Ermenistan vize başvurunuz ret yanıtı alır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurularına ait ret nedenlerini bildirme zorunlulukları olmadığını bildirmek isteriz.

Başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması adına evraklarınızı sizden istendiği gibi eksiksiz teslim etmeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Ermenistan vizesi başvuru sürecini şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak ya da işlemlerinizi başlatmak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp