Ermenistan Turistik Vize

Ermenistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Ermenistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Ermenistan Turist Vizesi 

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Türkiye sınırları içerisinde bir Ermenistan Büyükelçiliği, Konsolosluğu veya Temsilciliği bulunmaması nedeniyle başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Ermenistan online vize başvuruları e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul edilmektedir. 

Ermenistan turistik vize başvuruları gerekli evrakların kurumumuza e-posta veya kargo aracılığıyla iletilmesi ile en doğru şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz Ermenistan seyahati için talep edilen evrakları düzenleyerek başvuruya hazır hale getirir ve herhangi bir eksik veya hatalı belge bulunması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Bu sayede vize başvuru işlemleri prosedüre uygun bir gerçekleştirilmiş olmaktadır. 

Ermenistan Turistik Vize Gerekli Evrakları 

Ermenistan turist vizesi başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz ve istenen şekilde bir araya getirilmesi şartı aranmaktadır. Ermenistan vizesi için talep edilen evrakları aşağıda sıralanmıştır. Söz konusu evrakların kurumumuza iletilmesi halinde başvuru işlemleri başlatılmaktadır. 

Ermenistan vize başvuru işlemlerinin doğru olarak gerçekleştirilmesi ve olumlu olarak sonuçlanması halinde vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Seyahat öncesinde başvuru sahibinin e-vize sonucunu kağıt ortamına aktarması, sınır görevlilerine ibraz etmesi ve seyahati sona erene kadar yanından ayırmaması gerekmektedir. 

Ermenistan turistik vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması ve başvuru sahibine tahsis edilmesi halinde Ermenistan sınırları içerisinde 21 gün ikamet hakkı verilmiş olmaktadır. Başvuru aşamasında vize başlangıç tarihi başvuru sahibi tarafından seçilebilmektedir. Planlanan seyahatin en fazla 60 gün öncesinden Ermenistan online vize başvuruları kabul edilebilmektedir. 

Ermenistan Turistik Vize Başvurusunda Talep Edilen Belgeler

  • Renki olarak taratılmış en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan Pasaport Sureti (Kişisel bilgilerin yer aldığı bölüme ait)
  • Ermenistan turist vizesi ücretinin ödendiğini gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti
  • Güncel bir tarihte çekilmiş ve renkli olarak taratılmış bir adet Biyometrik Fotoğraf,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. İkamet İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinin ibraz etmesi şartı aranmaktadır.)

Ermenistan turist vizesi başvuru aşamasında başvuru sahibinin iletişim ve ulaşım bilgilerini ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşanması durumunda başvuru sahibinin telefon numarası ve ikamet adresine sahip olunması oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca online olarak gerçekleştirilen Ermenistan vize başvuru sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine olumlu sonuçlanması halinde 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir. Bu nedenle iletişim ve ulaşım bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Yükleniyor...