Ermenistan Turistik Vize

Ermenistan Turistik Vize

Ermenistan turist vizesi işlemlerinizi Vize Merkezi uzmanları danışmanlığında kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımıza 0212 963 50 90 nolu hattımızdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız Ermenistan Turistik Vize başvurusu, gereken evraklar ve diğer ülke şartları hakkında sizi bilgilendirecek ve başvurunuzun dış temsilciliklerin talep ettiği nitelikte gerçekleştirilmesinde profesyonel destek verecektir.

Ermenistan Turist Vizesi Başvurusu

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Türkiye sınırları içerisinde bir Ermenistan Büyükelçiliği, Konsolosluğu veya Temsilciliği bulunmaması nedeniyle başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Ermenistan online vize başvuruları e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul edilmektedir.

Ermenistan turistik vize başvuruları gerekli evrakların kurumumuza e-posta aracılığıyla iletilmesi ile en doğru şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz Ermenistan seyahati için talep edilen evrakları düzenleyerek başvuruya hazır hale getirir ve herhangi bir eksik veya hatalı belge bulunması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir. Bu sayede vize başvuru işlemleri prosedüre uygun bir gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Ermenistan Turistik Vize Gerekli Evrakları

Ermenistan turist vizesi başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz ve istenen şekilde bir araya getirilmesi şartı aranmaktadır. Ermenistan vizesi için talep edilen evrakları aşağıda sıralanmıştır. Söz konusu evrakların kurumumuza iletilmesi halinde başvuru işlemleri başlatılmaktadır.

Ermenistan vize başvuru işlemlerinin doğru olarak gerçekleştirilmesi ve olumlu olarak sonuçlanması halinde vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Seyahat öncesinde başvuru sahibinin e-vize sonucunu kağıt ortamına aktarması, sınır görevlilerine ibraz etmesi ve seyahati sona erene kadar yanından ayırmaması gerekmektedir.

Ermenistan turistik vize işlemlerinin olumlu olarak sonuçlanması ve başvuru sahibine tahsis edilmesi halinde Ermenistan sınırları içerisinde 21 gün ikamet hakkı verilmiş olmaktadır. Başvuru aşamasında vize başlangıç tarihi başvuru sahibi tarafından seçilebilmektedir. Planlanan seyahatin en fazla 60 gün öncesinden Ermenistan online vize başvuruları kabul edilebilmektedir.

Ermenistan Turistik Vize Başvurusunda Talep Edilen Belgeler

 • Renki olarak taratılmış en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan Pasaport Sureti (Kişisel bilgilerin yer aldığı bölüme ait)
 • Ermenistan turist vizesi ücretinin ödendiğini gösteren Banka Dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Güncel bir tarihte çekilmiş ve renkli olarak taratılmış bir adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. İkamet İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinin ibraz etmesi şartı aranmaktadır.)

Ermenistan turist vizesi başvuru aşamasında başvuru sahibinin iletişim ve ulaşım bilgilerini ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşanması durumunda başvuru sahibinin telefon numarası ve ikamet adresine sahip olunması oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca online olarak gerçekleştirilen Ermenistan vize başvuru sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine sonuçlanması halinde ortalama 3 - 5 iş günü içerisinde gönderilmektedir. Bu nedenle iletişim ve ulaşım bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Ermenistan ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Ermenistan Turist Vizesi
  E.B., 12 Eyl 2022, 12:24

  Merhaba, ilerleyen günlerde Ermenistan’da yaşayan arkadaşımı ziyarete gitmeyi planlamaktayım. Vize işlemleri için araştırma yaptığımda e-vize olarak alındığını okudum. Daha önce Schengen vize başvurusunda bulunmuştum ve vize pasaportuma basıldı. E vize alındığında süreç nasıl ilerliyor? Vize pasaporta basılmıyor mu? Vizeyi sınırda mı pasaporta basıyorlar? Ermenistan turistik vize için gereken şartları bana açıklayabilirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türk Vatandaşları İçin Ermenistan Vizesi
  R.G., 12 Eyl 2022, 12:12

  Merhaba, ben İstanbul’da ikamet etmekteyim. Babam ile birlikte Gürcistan’a ardından Ermenistan’a gitmeyi düşünüyoruz. Türk vatandaşları için Ermenistan vizesi sağlıyor musunuz? Başvuru için gereken evraklar nelerdir? Pasaport başvurusunda bulundum bu hafta içerisinde teslim alacağım. İşlemleri sizinle yaparsam nasıl bir süreç ilerleyecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ermenistan turistik vize gerekli evrakları
  K. E., 09 Nis 2020, 01:18

  Ermenistan turistik vize gerekli evrakları başvurunun online yapılması halinde değişiklik gösterir mi? Tüm evrakların kesin olarak eksiksiz olarak mı sunulması gerekir? Tek bir belgenin eksik olması halinde vize başvurusu kesin olarak reddedilir mi? Başvuru reddedilirse sunmuş olduğum belgeler geri veriliyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ermenistan Turistik Vize
  P.Kar, 09 Nis 2020, 00:33

  Merhaba, kısa bir süre önce evlendim. Ermenistan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacağım. Eski soyadımın yer aldığı ve hala geçerlilik süresi olan pasaportum ile vize başvurusunda bulunabilir miyim yoksa pasaportumu yeni soyadıma göre güncellemem mi gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Ermenistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp